Skip to content

Jak wysyłać, przekazywać lub udostępniać muzykę przez Bluetooth z telefonu komórkowego, tabletu lub komputera do innego urządzenia

15 de lipiec de 2023

Bluetooth do dziś jest technologią, którą spotykamy w różnych telefonach komórkowych. Był z nami przez ogromną ilość czasu i był kiedyś jedynym sposobem, jaki mieliśmy przesyłać pliki przez Bluetooth bez konieczności używania kabli.

Jak na ironię, pomimo tego, że ma już wiele lat, są osoby, które wciąż nie mają do końca jasności jak korzystać z bluetootha. Na przykład podczas przesyłania strumieniowego muzyki doskonałym pomysłem jest skorzystanie z technologii Bluetooth. Jest to świetna alternatywa dla konieczności wysyłania ich przez Whatsapp lub w jakikolwiek inny sposób, który wymaga połączenia z Internetem.

Więc następnym razem ci pokażę jak korzystać z bluetooth z telefonu komórkowego aby nie mieć już żadnych bólów głowy. W ten sposób nie tylko będziesz mógł przesyłać muzykę do innego telefonu komórkowego, ale także będziesz mógł wysyłać wszelkiego rodzaju pliki do telefonów, laptopów i komputerów obsługujących połączenie Bluetooth.

Przed rozpoczęciem chcemy, abyś wiedział, że oba urządzenia muszą być sparowane lub połączone, aby móc wysyłać i odbierać plik. Jeśli nie wiesz jak, tutaj wyjaśnimy Ci to w bardzo prosty sposób.

Jak sparować urządzenia przez Bluetooth?

Dla włącz Bluetootha To całkiem proste, wystarczy przesunąć palcem od góry do dołu, aby wyświetlić pasek powiadomień. Zrób to ponownie, aby zobaczyć wszystkie skróty i poszukać ikony Bluetooth. Aktywuj go, bo na pewno zostanie wyłączony.

Jednym z faktów, który Cię zainteresuje, jest to, że włączenie tej funkcji bez potrzeby znacznie ułatwi pobieranie z urządzenia. Dlatego lepiej jest aktywować go tylko wtedy, gdy zamierzasz przenieść pliki i aplikacje przez Bluetooth na inne urządzenie.

Przechodzimy do Ustawień, a następnie Bluetooth. W tym miejscu musisz skonfigurować prawie wszystkie opcje, aby móc korzystać z bluetootha. Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków jest zmiana nazwy i użycie takiej, która jest łatwa do zidentyfikowania. To może być cokolwiek chcesz.

W tym samym czasie, musisz sprawić, by telefon był widoczny. Aby to osiągnąć, musisz znaleźć opcję, która jest dość jasna. Po zakończeniu wszystkich ustawień możesz pomyślnie sparować dwa telefony lub urządzenia. Najpierw nastąpi skanowanie w celu wykrycia pobliskich urządzeń z włączonym Bluetooth.

Po zakończeniu skanowania będziesz musiał wybrać nazwę urządzenia, z którym chcesz się sparować. wybranie go spowoduje wyświetlenie powiadomienia o parowaniu na drugim urządzeniu. Użytkownik musi to zaakceptować. po zrobieniu tego, wiązanie i parowanie zostanie zakończone. Teraz, jeśli możesz wysyłać wszelkiego rodzaju dokumenty między obydwoma urządzeniami.

Pamiętaj, że to, o czym wspomniałem wcześniej, należy zrobić na dwóch telefonach komórkowych, które to zrobią udostępnianie plików przez Bluetooth.

przesyłać pliki przez bluetooth

Jak przenieść muzykę przez Bluetooth na inne urządzenie?

Gdy wszystko będzie gotowe, po prostu przechodzimy do eksploratora plików, który masz na telefonie komórkowym. W przypadku, gdy nie masz żadnych pobierz Eksplorator plików ES. Ale ogólnie rzecz biorąc, większość telefonów komórkowych ma domyślny eksplorator plików.

Znajdź plik, który chcesz udostępnić, i po prostu przejdź do miejsca, w którym jest napisane udostępnij. Gdy to zrobisz, otworzy się okno z wieloma opcjami, w tym Bluetooth. Oczywiście wybierasz tę opcję, a następnie telefon komórkowy, z którym jesteś sparowany, i rozpocznie się przesyłanie.

W zależności od rozmiaru pliku i wersja Bluetooth, którą posiada Twoje urządzenie, transfer może być opóźniony. Oznacza to, że niektóre urządzenia i pliki zajmą mniej lub więcej czasu. Wszystko jest kwestią trochę cierpliwości i tyle. W krótkim czasie wszystkie pliki, które masz na telefonie komórkowym, znajdą się na telefonie drugiej osoby.

Inną alternatywą, którą możesz wybrać, jest pobranie specjalnej aplikacji do przesyłania plików. Umożliwi to wysłanie większej liczby plików w oparciu o ich wagę, a także zwiększy szybkość przesyłania.

dołącz do naszego kanału telegram