Skip to content

Jak wyświetlić listę zablokowanych osób na Facebooku? – Z aplikacją i komputerem

15 de listopad de 2021

Każdego dnia wszyscy korzystamy z sieci społecznościowych, a jednym z najczęściej używanych jest Facebook. To bardzo wspaniała sieć, ponieważ służy nie tylko do komunikowania się za pomocą wiadomości ze znajomymi, ale także możesz zobaczyć ich posty i zareagować do nich, a oni w ten sam sposób reagują na twoje.

Ale zdarzają się sytuacje, w których nie obsługujemy już określonego użytkownika, którego dodaliśmy na Facebooku. Dlatego prawdopodobnie chcesz go usunąć lub zablokować. W tym samouczku zobaczysz jak zablokować dowolnego przyjaciela na swojej liście na Facebooku w łatwy sposób.

Co dzieje się z kontami na Facebooku, gdy ktoś je zablokuje?

Jedną z rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed zablokowaniem znajomego na Facebooku, jest to, że nie będzie on mógł dodać Cię jako znajomego. Ten użytkownik nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego konta, dopóki nie zdecydujesz się je odblokować. Dlatego nie zobaczą niczego, co publikujesz na swoim koncie, ponieważ ten nie mogę wejść do twojego profilu A jeśli tego nie zrobisz, stracisz między innymi wszystkie Twoje filmy, historie, zdjęcia i nie zareaguje na żadną z Twoich treści.

Jaka jest procedura blokowania i odblokowywania osoby na Facebooku?

Jeśli chcesz zablokować znajomego na Facebooku, możesz to zrobić w ten sposób. Otwórz aplikację, a gdy jesteś na ekranie głównym, naciśnij 3 linie znajdujące się w prawym rogu. Po otwarciu tego menu przejdziesz do ustawień i prywatności, a następnie dotkniesz ustawień na tej liście opcji, zejdziesz do jednej o nazwie public i widoczność i kliknij blokadę.

Teraz przejdź do zakładki dodaj do listy zablokowanych i będziesz mógł zapisać tę nazwę użytkownika. Po zakończeniu wyszukiwania dotknij nazwy użytkownika tej osoby, a po jej naciśnięciu klikniesz blok, aby ta akcja została zakończona.

Jeśli widzisz, że ten proces jest bardzo rozbudowany, możesz przejść do profilu osoby, którą chcesz zablokować i klikniesz na trzy ikony zwrotnica. Następnie klikniesz blok i zaakceptujesz to żądanie, aby blok został ukończony.

Jeśli chcesz odblokować kogoś na swoim Facebooku, musisz wykonać ten sam proces, który zrobiłeś, aby go zablokować. Znajdowanie się na liście zablokowanych użytkowników, obok twojego imienia będzie przycisk odblokowaniaWystarczy go nacisnąć i zaakceptować tę akcję, a użytkownik zostanie odblokowany. Ale nie będzie częścią Twojej listy znajomych, więc będziesz musiał wysłać mu zaproszenie do znajomych.

Gdzie możesz zobaczyć wszystkie osoby, które zablokowałeś na Facebooku?

facebook logo przekreślone na iphone

Jeśli szukasz sposobu na dopilnować użytkownicy, których zablokowałeś a nie wiesz jak to zrobić, tutaj zobaczysz jak znaleźć tę listę niezależnie od tego czy robisz to z telefonu czy komputera.

Dzięki aplikacji mobilnej

Jeśli często korzystasz z Facebooka w telefonie i chcesz zobaczyć osoby, które zablokowałeś, otwórz aplikację i naciśnij trzy poziome linie po prawej stronie. W tej serii opcji naciśnij opcję „Ustawienia i prywatność”, a następnie dotknij „Ustawienia”. Zejdziesz na dół i klikniesz „Publiczne i widoczne”. Tu i teraz to będzie lista zablokowanych użytkowników na swoim koncie na Facebooku.

Ze strony internetowej

Jeśli chcesz zobaczyć listę zablokowanych osób z komputera, musisz wejść na swoje konto na Facebooku. Po prawej stronie ekranu pojawi się ikona strzałki skierowanej w dół, którą klikniesz. Po wyświetleniu tej zakładki klikniesz „Ustawienia i prywatność”.

Następnie w „Ustawieniach” po lewej stronie pojawi się komunikat o nazwie „Zamki”. W tej części będzie lista z każdym użytkownikiem te, które zablokowałeś, możesz wybrać, czy chcesz odblokować kogoś z tej listy, czy dodać kogoś nowego.

Jak możesz stwierdzić, czy ktoś zablokował Cię na Facebooku?

młody mężczyzna używający telefonu

Aby dowiedzieć się, czy zostałeś zablokowany na Facebooku, możesz się tego dowiedzieć na kilka sposobów. W tej chwili pokażemy Ci 3 najskuteczniejsze. Pierwszy szuka użytkownika, który Twoim zdaniem zablokował Cię, możesz to zrobić w wyszukiwarce Facebooka.

Innym sposobem jest wyszukanie go w Messengerze. Jeśli już rozmawiałeś z tą osobą, wejdź na ten czat i jeśli nie możesz wysłać jej wiadomości, oznacza to, że cię zablokował. Innym skutecznym sposobem sprawdzenia, czy Cię zablokowali, jest: poszukaj tego na liście znajomych a jeśli nie ma go na tej liście, oznacza to, że Cię zablokował.

dołącz do naszego kanału telegram