Skip to content

Jak wysłać lub udostępnić moją lokalizację w czasie rzeczywistym za pośrednictwem WhatsApp moim znajomym lub kontaktom

17 de wrzesień de 2023

Kiedy myślimy o głównych aplikacjach, z których korzystają użytkownicy musieliśmy mieć zainstalowany na naszym smartfonie, nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest jednym z najatrakcyjniejszych w segmencie. A prawda jest taka, że ​​ostatnio widzieliśmy, jak WhatsApp wciąż dodaje nowe funkcje, więc dzisiaj skupimy się na tym, jak udostępniać moją lokalizację w czasie rzeczywistym.

Prawda jest taka, że ​​mamy teraz w WhatsApp system geolokalizacji, dzięki któremu będziemy mogli udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym w tym komunikatorze internetowym z kimkolwiek chcemy. Ponieważ brzmi to interesująco i rzeczywiście tak jest, nie chcieliśmy nie wspomnieć o wszystkich szczegółach dotyczących działania tego nowego narzędzia, więc czytaj dalej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jeśli chcesz udostępnić lokalizację w czasie rzeczywistym na WhatsApp, możesz to robić tak długo, jak chcesz, tylko z wybranymi użytkownikami i nie dłużej. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, jak udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym na WhatsApp, wystarczy, że czytasz dalej na ten temat, więc zwróć uwagę na następujące wiersze.

Jakie są aktualizacje nowej wersji WhatsApp

Kiedy mówimy o głównych aplikacjach na całym świecie, nie ma wątpliwości, że WhatsApp jest jedną z nich. Właśnie z tego powodu musimy zawsze zwracać uwagę na jego aktualności i najnowsze wersje. W tym konkretnym przypadku nie chcieliśmy nie wspomnieć o tym, co wiąże się z możliwością udostępniania lokalizacji w czasie rzeczywistym na WhatsApp.

Prawda jest taka, że ​​funkcja udostępniania lokalizacji w czasie rzeczywistym w WhatsApp jest ostatnią, która została dodana do prawdopodobnie głównego komunikatora internetowego na całej planecie. Właśnie z tego powodu Nie chcieliśmy nie wspomnieć o wszystkich szczegółach dotyczących działania tego nowego narzędzia bardzo interesujące.

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę w tym sensie, jest to, że jeśli chcesz udostępnić lokalizację w czasie rzeczywistym w WhatsApp, osiągniesz to, że kontakt lub grupa kontaktów może zobaczyć, gdzie jesteś stale, przez pewien okres czasuopcja, która np. jeśli mamy zamiar się z kimś spotkać, może być interesująca.

Jaka jest nowa funkcja WhatsApp do wysyłania mojej lokalizacji?

Jeden z kluczy do tej nowej funkcji WhatsApp wiąże się oczywiście z faktem, że możemy dostosować wiele jej szczegółów, takich jak czas i komu udostępniać geolokalizację. Kolejny niemały szczegół ma związek z faktem, że za każdym razem, gdy go używasz, będziesz chroniony kompleksowym szyfrowaniem przez WhatsAppawięc nikt poza czatami nie będzie wiedział, gdzie jesteś.

Od dawna wiedzieliśmy, że ta funkcja WhatsApp będzie dostępna dla większości użytkowników. Teraz Uważamy, że aktualizacja WhatsApp 2.17.379 przynosi część tych długo oczekiwanych wiadomości. Zarówno na iOS, jak i na Androidzie możemy rozpocząć wysyłanie naszej geolokalizacji za pośrednictwem WhatsApp po zaktualizowaniu komunikatora.

Kroki, aby wysłać moją lokalizację już dziś

  • Otwórz aplikację
  • Wybierz czat prywatny lub grupowy, któremu chcesz udostępnić swoją lokalizację
  • Przejdź do ikony załączników
  • Wybierz opcję Dołącz, Lokalizacja, Lokalizacja na żywo
  • Dostosuj swoje doświadczenie

Jak widziałeś, Udostępnianie geolokalizacji w czasie rzeczywistym na WhatsApp jest naprawdę proste, funkcja, z której nie mamy wątpliwości, że wielu użytkowników wkrótce zacznie korzystać. Prawda jest taka, że ​​​​opuściliśmy już odpowiedni krok po kroku i pod warunkiem, że masz zaktualizowany komunikatormożesz rozpocząć wysyłanie swojej geolokalizacji.

Oczywiście szczegół bezpieczeństwa, który nie jest w tym względzie drobny, ma związek z faktem, że Gdy Twoja lokalizacja przestanie być udostępniana, Twoje kontakty przestaną otrzymywać te informacjewięc miej to na uwadze podczas korzystania z tej funkcji.

udostępnij geolokalizację WhatsApp

Jak w prosty sposób wysłać swoją lokalizację przez WhatsApp

Rzeczywiście najlepszą rzeczą w tej funkcji jest to, że możesz ją całkowicie dostosować, biorąc pod uwagę, że możesz określić, komu chcesz udostępniać informacje i jak długo chcesz je udostępniać. Co najlepsze, system działa maksymalnie aż do ośmiu godzin, a do tego: jesteś w pełni chroniony dzięki kompleksowemu szyfrowaniu WhatsApp.

O tym, że ta funkcja WhatsApp będzie dostępna dla większości użytkowników, wiemy już od dawna, a prawda jest taka, że ​​pojawiła się ona już na obu urządzeniach z systemem iOS, czyli iPhone’ach, oraz urządzeniach z Androidem. Musisz pamiętać, że jeśli chcesz korzystać z tej funkcji, Najpierw musisz mieć zainstalowaną wersję WhatsApp 2.17.379, która dodaje to konkretne narzędzie.

Jak wysłać mapę mojej lokalizacji

  • Otwórz aplikację
  • Wybierz czat prywatny lub grupowy, któremu chcesz udostępnić swoją lokalizację
  • Przejdź do ikony załączników
  • Wybierz opcję Dołącz, Lokalizacja, Lokalizacja na żywo
  • Dostosuj swoje doświadczenie

Jak widać, udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym na WhatsApp jest naprawdę prostei nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut, dlatego nie możemy powstrzymać się od zalecenia, abyś wykonał tę czynność krok po kroku, gdy tylko uznasz to za stosowne. Następnie możesz także kliknąć przycisk Zatrzymaj udostępnianie, aby oczywiście przestać wysyłać te informacje za pośrednictwem różnych czatów.

Gdy Twoja lokalizacja przestanie być udostępniana, Twoje kontakty nie będą już wiedzieć, gdzie jesteś w czasie rzeczywistym, więc miej to na uwadze za każdym razem, gdy będziesz korzystać z tej nowej i interesującej funkcji, która właśnie pojawiła się w WhatsApp.

Czy udało Ci się w ten sposób krok po kroku udostępnić lokalizację w czasie rzeczywistym na WhatsApp?

dołącz do naszego kanału telegram