Skip to content

Jak wyłączyć Windows DVD Maker z mojego komputera? – Prosty samouczek

22 de styczeń de 2022

Bardzo dobrze, Windows DVD Maker to aplikacja lub program, który jest zintegrowany z pakietem instalacyjnym systemu operując Windows 7 i wcześniejszymi wersjami, dzięki tej aplikacji masz możliwość tworzenia płyt DVD, dodawania różnego rodzaju plików, takich jak: wideo, obrazy, dźwięki, projekty realizowane w programie Windows Movie Maker i prezentacje.

Dzięki tej aplikacji będziesz mógł zintegrować wszystkie te pliki w bardzo prosty sposób, ze spersonalizowanymi menu i opcjami prezentacji. Oprócz tego, płyty DVD wypalane za pomocą tego programu Windows mogą być odtwarzane na dowolnym odtwarzaczu DVD, bez żadnego problemu, jest to jedna z możliwości, które sprawiają, że ten program DVD jest bardziej popularny.

Gdzie mogę wyłączyć Windows DVD Maker w moim systemie operacyjnym?

Chociaż program Windows DVD Maker To świetna opcja dla osoby, która z niej korzysta i ma wiele zalet w tworzeniu filmów, jest wielu użytkowników Windows, którzy nie korzystają z tej aplikacji, nawet wielu użytkowników nie wie o istnieniu tego programu do tworzenia DVD,

Obecnie bardzo niewiele osób nadal używa formatu DVD do oglądania filmów lub jakiegoś rodzaju pliku wideo, w rzeczywistości prawie nikt już nie używa tego typu formatu, ze względu na wielki obecny postęp technologiczny, gdzie istnieje wiele lepszych możliwości dla odtwarzać filmy z lepszą jakością obrazu i dźwięku, dzięki której nie będziesz potrzebować ogromnego odtwarzacza DVD, aby docenić zawartość.

Po prostu będziesz polegać na telefonie komórkowym, laptopie, tablecie lub iPadzie, z tymi wszystkimi opcjami, praktycznie nikim musisz używać programów takich jak Windows DVD Maker, ale z drugiej strony to, co robi na komputerach użytkowników, którzy nadal mają ten program, to zajmowanie miejsca w pamięci komputera, dlatego najlepszą opcją dla tych użytkowników, którzy mają wersje systemu Windows z tym programem, jest wyłącz taki program do tworzenia filmów DVD.

Panel sterowania

Jak już wspomnieliśmy, tak długo, jak aktywowany jest program Windows DVD Maker, system pochłonie cenne zasoby aby uruchomić program, który w tej chwili nie jest dla Ciebie przydatny, w ten sposób najlepiej wyłączyć ten program, a następnie przystąpić do jego odinstalowania.

Aby dezaktywować program, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to nacisnąć klawisz menu Start na klawiaturze, „jest to klawisz z logo Windows”, spójrz na listę po prawej stronie menu, opcję „sterowanie z panelu ” i kliknij go, pojawi się nowe okno, w którym pojawi się seria cech systemu, musisz poszukać opcji programów i kliknąć ją.

Po wejściu tam pojawią się inne opcje modyfikacji programów w systemie, należy poszukać opcji „włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows” Aby wejść do tej opcji, system poprosi Cię o pozwolenie, ponieważ w tej sekcji możesz modyfikować dowolne zintegrowane aplikacje Windows.

zrób to na komputerze z systemem Windows z panelu sterowania

Teraz, po kliknięciu tej opcji, pojawi się okno, w którym pojawi się seria folderów, które są zintegrowanymi programami, które przynosi system operacyjny. Powinieneś poszukać folderu z napisem „funkcje multimedialne” Obok tego folderu pojawi się symbol plusa, musisz tam kliknąć, a zostaną wyświetlone zintegrowane programy Windows, które mają związek z multimediami.

Pojawi się tam kilka opcji, ale musisz dezaktywować opcję Windows DVD Maker, w tym celu musisz odznaczyć punktor znajdujący się w lewym obszarze folderu, pojawi się okno, w którym musisz potwierdzić wykonywaną akcję, po tym należy nacisnąć przycisk Akceptuj i poczekać chwilę, aż system Windows wprowadzi zmiany w funkcjach, a tym samym dezaktywuje program.

Jakiej innej aplikacji mogę użyć do odinstalowania oprogramowania?

Należy zauważyć, że bezpośrednio z systemu Windows nie będzie można odinstalować programu Windows DVD Maker, można tylko dezaktywować funkcje tego programu;, ale aby odinstalować program, musisz pobrać inne oprogramowanie, aby wykonać tę procedurę odinstalowywania.

Revo Unistaller Pro

Program Revo Unistaller Pro to deinstalator programów dla systemu operacyjnego Microsoft Windows, dzięki temu programowi będziesz miał nie tylko możliwość wyeliminowania dowolnego typu programu, oprócz tego, ty też usuniesz wszystkie pliki należące do tego programu oraz zapisy pozostawione przez program w momencie dezinstalacji. Jest to najlepsza opcja całkowitego usunięcia programu z komputera, możesz go pobrać stąd.

użyj revo unistaller pro, aby wyłączyć Windows DVD Maker

Po pobraniu i zainstalowaniu programu Revo Unistaller Pro należy uruchomić program dezinstalacyjny i znaleźć się w module „baza danych rejestru”, tam należy wpisać w inteligentnym polu wyszukiwania nazwę programu, który chcemy odinstalować, w w tym przypadku „Windows DVD Maker”, gdy szukasz programu, zobaczysz wszystkie rekordy programu w bazie danych deinstalatora, który jest zgodny z twoją wersją.

Gdy już tam będziesz, musisz wybrać odpowiedni rejestr dla swojej wersji z listy, po czym musisz kliknąć opcję „odinstaluj”, która pojawi się na pasku narzędzi. Będziesz musiał poczekać, aż załaduje się pasek odinstalowywania I to wszystko, usuniesz wszystkie rekordy programu Windows DVD Maker, pozostawiając cenne miejsce na dysku twardym komputera.

Dlaczego muszę ponownie uruchomić komputer po odinstalowaniu programu Windows DVD Maker?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób, ale powodem, dla którego zaleca się ponowne uruchomienie komputera podczas odinstalowywania programu, jest to, że system operacyjny komputera używa plików związanych z odinstalowywanym programem, a zatem podczas wprowadzania zmian w system i nie restartowanie systemu, może powodować jakieś uszkodzenie dowolnego elementu.

dołącz do naszego kanału telegram