Skip to content

Jak wyłączyć WhatsApp z telefonu komórkowego bez ostatecznego odinstalowywania aplikacji?

18 de listopad de 2021

Platforma WhatsApp do tej pory nadal zajmuje pierwsze miejsce w usłudze przesyłania wiadomości. Oferuje bardzo kompletną usługę z kilkoma wbudowanymi funkcjami ułatwiającymi komunikację. Jest bardzo dobrze znany i praktyczny. Ale z jakiegoś powodu możesz chcieć poświęcić trochę czasu i odpocznij od aplikacji WhatsApp bez jej całkowitego odinstalowania.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, w artykule pokazujemy, jak możesz dezaktywować WhatsApp, zmuszając go do zatrzymania; jak wyłączyć powiadomienia z urządzeń mobilnych iOS i Android, między innymi. Więc nie uciekaj od czytania, jeśli będziesz podążać za tym do końca, możesz zastosować te sugestie i uzyskasz doskonałe wyniki.

Jak mogę dezaktywować WhatsApp, zmuszając go do zatrzymania?

Usługa przesyłania wiadomości WhatsApp jest najczęściej używana na całym świecie. Ponadto jest bardzo przydatny i praktyczny oraz ułatwia komunikację z naszymi rodzinnymi lub zawodowymi grupami zainteresowań. Ale może się zdarzyć, że otrzymasz tak wiele wiadomości, że jesteś tak pochłonięty odpowiadaniem na każdą z nich i chciałbyś odpocząć od WhatsApp. Oczywiście, jeśli chcesz wyłączyć swoją aplikację WhatsApp, musisz ją odinstalować. Ale również możesz dezaktywować WhatsApp, zmuszając go do zatrzymania. Natychmiast Ci to wyjaśnimy.

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że wymuszenie zatrzymania aplikacji WhatsApp przestanie działać bez konieczności odinstalowywania jej z urządzenia. Ponadto będziesz mógł korzystać z Aplikacji tylko do momentu ponownego zalogowania. Aby wymusić zatrzymanie, musisz znajdź się w ustawieniach mobilnych, kliknij Aplikacje i znajdź WhatsApp. Będziesz musiał kliknąć opcję Force stop. System ostrzeże Cię, że aplikacja może przestać działać, jeśli ją zamkniesz na siłę, potwierdzisz akcję i natychmiast Twój WhatsApp przestanie działać.

Jak wyłączyć powiadomienia WhatsApp?

Ale jest inny sposób na wyłączenie aplikacji WhatsApp bez całkowitego odinstalowania jej z telefonu komórkowego, a to poprzez dezaktywację powiadomień. W ten sposób nie usłyszysz dźwięku ostrzeżenia, gdy otrzymasz wiadomości w wiadomościach WhatsApp. Możesz także dezaktywować WhatsApp bez konieczności wyłączania Wi-Fi.

Tę czynność dezaktywacji powiadomień można wykonać z telefonu komórkowego, niezależnie od tego, czy jest to Android, czy urządzenie z systemem operacyjnym iOS.

wyłącz powiadomienia WhatsApp z iOS i Androida

Z urządzeniem iOS

Procedura dezaktywacji powiadomień na urządzeniu z systemem iOS jest następująca: Wprowadzasz Ustawienia urządzenia, znajdź opcję Powiadomienia i przesuwasz ekran, aż znajdziesz aplikację WhatsApp, naciśnij ją, a zobaczysz opcję Zezwalaj na powiadomienia, w przycisku, który znajduje się tuż obok aplikacji, musisz go przesunąć, aby wyłączyć tę opcję.

W ten sposób wiadomości dotrą do Ciebie, ale nie zobaczysz ani nie usłyszysz dźwięku powiadomień, więc możesz zrobić sobie cichą przerwę. Ale możesz też wyglądać na rozłączonego z WhatsApp i kontynuować czytanie wiadomości, w ten sposób nie będziesz zobowiązany do natychmiastowej odpowiedzi.

Na telefonie komórkowym z Androidem

Z urządzenia z Androidem kroki są dość proste. Najpierw wyłącz powiadomienia z ustawień mobilnych. Wejdź w Ustawienia, kliknij Powiadomienia i wybierz aplikację WhatsApp, a w powiadomieniach aplikacji musisz przesunąć przełącznik na wyłącz opcję Zezwalaj na powiadomienia, lub w innych modelach Androida pokazuje Nie pokazuj powiadomień z tej aplikacji, zaznacz pole i gotowe.

Czy WhatsApp można dezaktywować bez konieczności odinstalowywania?

Jeśli również nie chcesz widzieć powiadomień swojej aplikacji WhatsApp, pokażemy Ci inny sposób dezaktywacji WhatsApp, ale bez konieczności jej odinstalowywania. A sposób jest usuwanie danych aplikacji. W ten sposób przestaniesz otrzymywać powiadomienia, a także Twoje kontakty lub inni użytkownicy, którzy wysyłają Ci wiadomości, nie zobaczą podwójnego sprawdzenia, ponieważ wiadomość nie zostanie dostarczona.

usuń dane z aplikacji WhatsApp z telefonu komórkowego

Sposób wykonania tej akcji jest następujący: Wejdź w Ustawienia telefonu komórkowego, kliknij Aplikacje, kliknij WhatsApp i wszystkie opcje, które pokazuje w menu, musisz kliknąć Przechowywanie. W oknie, które się otworzy, będziesz mógł zobaczyć miejsce, które aplikacja zajmuje na twoim urządzeniu, a także co obejmuje dane. Oraz opcje Wyczyść dane i pustą pamięć podręczną.

Powinieneś wybierz Wyczyść dane, potwierdź akcję i zobaczysz, jak sesja WhatsApp zamyka się automatycznie. Ta akcja usuwa wszystkie informacje o aplikacji, dlatego zaleca się wykonanie kopii zapasowej przed przystąpieniem do usuwania danych aplikacji. W ten sposób tymczasowo dezaktywujesz WhatsApp.

dołącz do naszego kanału telegram