Skip to content

Jak wyłączyć weryfikację dwuetapową WhatsApp — kod PIN i powiązany e-mail?

27 de grudzień de 2021

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, WhatsApp ma wiele do zaoferowaniaTa popularna aplikacja do czatu zawiera zabezpieczenia, które chronią wysyłane i odbierane wiadomości za pomocą pełnego szyfrowania; Z drugiej strony oferuje dodatkowe warstwy bezpieczeństwa, które, jeśli są używane, mogą być bardzo przydatne w nagłych wypadkach. Może się zdarzyć wiele rzeczy, zapomnienie kodu weryfikacyjnego lub zgubienie karty SIM, co komplikuje sprawę.

To narzędzie bezpieczeństwa pomaga nam w tym dwuetapowa kontrolaZ drugiej strony, jeśli chcesz go dezaktywować, możesz to również zrobić bez niedogodności; Z tej samej aplikacji możemy to zrobić bez więcej niż mając dostęp do konta i wykonując kilka kroków, jest rzeczą oczywistą, że dopóki korzystasz ze wszystkich mechanizmów bezpieczeństwa, które oferuje aplikacja, będziesz spokojniejszy.

Jaka jest procedura wyłączania weryfikacji dwuetapowej dla WhatsApp?

Jeśli chodzi o procedurę, to jest to coś prostego. Należy zauważyć, że gdy wprowadzamy poprawki bezpieczeństwa, to dla naszego dobra, ta funkcja pozwala nam w przypadku utraty karty SIM lub zmiany telefonu, co tylko my mamy dostęp do tego konta w szczególności dlatego, że weryfikacja składa się z 6 cyfr, które podajesz nam podczas potwierdzania weryfikacji dwuetapowej.

Musisz tylko przejść w prawy górny róg i zlokalizować trzy punkty, stąd na dole przechodzisz do Ustawień, w tej sekcji pojawi się kilka opcji dotyczących konfiguracji, teraz wchodzisz w opcję Konta> Weryfikacja dwuetapowa i na koniec daj go do dezaktywacji, a następnie dezaktywuj ponownie. Zatem weryfikacja dwuetapowa zostanie wyłączona.

Gdzie możesz zmienić weryfikacyjny PIN na nowy?

Jeśli potrzebujesz zmienić weryfikacyjny kod PIN i jeśli podczas korzystania z konta WhatsApp podałeś adres e-mail, możesz natychmiast przeprowadzić tę procedurę; Jeśli nie, potrwa to trochę dłużej, ale tak, można to również osiągnąć. W zwykły sposób aby móc zresetować kod PIN, jest następujący.

  1. Przejdź do Ustawień w aplikacji.
  2. Bezpieczeństwo.
  3. Nie pamiętasz kodu PIN?
  4. Wyślij maila.

Teraz na nasz e-mail pojawi się wiadomość, w której musisz potwierdzić. Teraz wracasz do aplikacji i stąd musisz ponownie wprowadzić ustawienia i znaleźć opcję Zapomniałeś PIN? I dajesz go do zresetowania. W ten sposób wprowadzisz nowy PIN lub poprosisz o nowy wygenerowany przez system.

WhatsApp weryfikacja dwuetapowa

Co zrobić, jeśli zapomniałeś weryfikacyjnego kodu PIN?

Prawda jest taka, że ​​popularna aplikacja oferuje nam bardzo dobrze zdefiniowane systemy bezpieczeństwa, ale w przypadku zapomnienia kodu PIN do weryfikacji dwuetapowej, nie będziemy mogli go odzyskać przez WhatsApp. Co można zrobić, to zresetować PIN z opcjami, które daje nam ta sama aplikacja przez opcję zapomniałeś kodu PIN? Stąd, jak wspomniano wcześniej w artykule, można odzyskać dostęp do swojego konta.

Z powiązanym adresem e-mail

Dzięki powiązanemu e-mailowi ​​łatwo to osiągnąć, ponieważ dzięki tej opcji Możliwe jest zresetowanie kodu PIN otrzymanie wiadomości e-mail na adres podany do weryfikacji dwuetapowej. W ten sposób jest to natychmiast spowodowane połączeniem między kontem WhatsApp a e-mailem. Należy zauważyć, że nie będziesz mieć dostępu do zapomnianego kodu PIN, jeśli nie będzie to nowy.

Bez adresu e-mail

Ale jeśli nie ma adresu e-mail powiązanego z naszym kontem WhatsApp to również można to zrobić, ale jest na to czas oczekiwania, wystarczy wejść w konfigurację ustawień bezpieczeństwa i w opcji Zapomniałeś kodu PIN? Dajesz reset. Od momentu zapomnienia szpilki musisz poczekać 7 dni na aktywację tej opcji.

zabezpieczenia WhatsApp

Gdzie możesz zarządzać adresem e-mail powiązanym z weryfikacją?

W tym przypadku również mamy możliwość zarządzania lub zmiany poczty e-mail powiązane, w tym celu musimy wejść do aplikacji WhatsApp, następnie należy przejść do menu opcji w prawym górnym rogu, a my znajdujemy się w ustawieniach i przechodzimy do sekcji Konto> Weryfikacja w dwóch krokach i na końcu będzie opcja Zmień mój adres e-mail. Postępujemy zgodnie z instrukcjami, które daje nam system i potwierdzimy to w dodanym e-mailu.