Skip to content

Jak wyłączyć powiadomienie „Znaleziono urządzenie” w moim telefonie komórkowym lub komórkowym?

6 de kwiecień de 2022

Jedną z wyjątkowych ofert Google pod względem bezpieczeństwa jest możliwość śledzenia urządzenia użytkownika za pomocą alternatywy „Znajdź moje urządzenie”. Można go aktywować poprzez konfigurację konta Google i odpowiada za pomoc w poszukiwaniu zgubionego lub skradzionego urządzenia; według lokalizacji smartfona.

Aby ten system działał, musi być działa na utraconym urządzeniu; W ten sposób i za pośrednictwem innego telefonu komórkowego możesz zwracać uwagę na odnalezienie zaginionego zespołu. Nawet, jeśli zadajesz sobie pytanie „Co zrobić, jeśli mój telefon został skradziony?” Za pomocą tej aplikacji możesz również usuwać dane ze skonfiskowanych urządzeń.

Aby mieć taką możliwość, urządzenie z kontem Google musi być włączone, mieć aktywną lokalizację, mieć skonfigurowaną opcję „Znajdź moje urządzenie” i utrzymywać połączenie z siecią internetową. Jeśli tak i spełnij te wymagania; platforma zadba o wykonanie badanie geograficzne, aby go znaleźć; wystawienie zawiadomienia.

Co oznacza powiadomienie „Znaleziono urządzenie” na moim telefonie z Androidem?

Za wysyłanie tych powiadomień odpowiada Google Play, które mają za zadanie powiadomić osobę znajdującą się po drugiej stronie ekranu o aktywność interesująca Twój zespół; takie jak nowe aktualizacje w aplikacjach lub obecność telefonu komórkowego zidentyfikowanego jako utraconego lub w trakcie wyszukiwania.

Są one wyświetlane na sprzęcie odbiorczym lub wyszukującym, jeśli takie są wiadomości o działalności badawczej. Celem jest wiedza, gdzie znajduje się cel poszukiwań, aby udać się na ratunek lub przeprowadzić odpowiednie czynności prawne, które pozwalają na jego odzyskanie.

Jednak te powiadomienia są emitowane dwukierunkowo; więc jakieś ostrzeżenie pojawi się również na utraconym urządzeniu, które jest odpowiedzialne za ostrzeganie, że zostało wykryte. W ten sposób generuje możliwość, że każdy, kto posiada sprzęt, może na niego zareagować; wyłącz lokalizację, wyłącz komputer, a nawet usuń swoje konto Google.

Dlatego stara się zrezygnować z takiej zmiennej, ponieważ obecnie oznacza to dość niebezpieczny miecz obosieczny w sytuacjach wyszukiwania. Jednak nie uważa się, że jest to całkowicie wykluczone, ponieważ może to być ze względu na aktualizację, która wysłuchuje skarg użytkowników. Dokładnie w 2018 roku odnowiono oprogramowanie wspomnianej alternatywy, więc nie wątpimy, że powiadomienie „Lokalizowanie urządzenia” wkrótce je wyłączy.

Jak wyłączyć powiadomienie „Znaleziono urządzenie” na moim telefonie?

Od Androida 8 jest to dozwolone wyłącz to narzędzie bez konieczności zmiany innych powiadomień Google Play (co ma miejsce w przypadku Androida 7 wstecz); z możliwością korzystania z bardziej dyskretnych alternatywnych aplikacji śledzących.

metoda wyłączenia powiadomienia o znalezieniu urządzenia dla większego bezpieczeństwa

Zrozumienie powiadomień o sprzęcie to czynność Google Play, będzie zarządzana za pośrednictwem tej platformy. Tak więc, jeśli chcesz znaleźć zgubiony telefon komórkowy, ale bez „rozwiązania” gorszego niż problem… Zobaczmy, jak łatwo wyłączyć powiadomienia.

  1. Przejdź do ustawień telefonu komórkowego i przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję Aplikacje> „Wszystkie”, „Pokaż wszystko” lub „Zarządzaj aplikacjami”. Klikając opcję w zależności od tego, jak odzwierciedla ją Twój system operacyjny, zostanie wyświetlona akumulacja danych wszystkie aplikacje na urządzeniu.
  2. Zlokalizuj „Usługi Google Play” ręcznie lub z poziomu wyszukiwarki, a po otwarciu ekranu ze wszystkimi opcjami zarządzania platformą, Kliknij „Powiadomienia”.
  3. Zobaczysz ikony, które pozwalają osobno włączać i wyłączać wszystkie powiadomienia; więc zlokalizujesz przełącznik o nazwie „Znajdź moje urządzenie” lub „Znajdź moje urządzenie”i przeciągniesz go na przeciwną stronę tego, na którym się znajduje. W wielu przypadkach kolor jest dezaktywowany, więc będziesz wiedział, że zadanie się powiodło.

Jeśli masz Androida z niższymi danymi, musisz wyłączyć wszystkie powiadomienia z Google Play, naciskając przycisk „Włącz powiadomienia”. W ten sposób zablokujesz możliwość wydawania ostrzeżeń o śledzeniu Twoich telefonów komórkowych (zarówno na zgubionym telefonie komórkowym, jak i miejscu, w którym przeprowadzasz wyszukiwanie); ale także w przypadku każdego innego ostrzeżenia wydanego przez tę służbę, co jest istotną wadą.

dołącz do naszego kanału telegram