Skip to content

Jak wyłączyć niepotrzebne usługi w systemie Windows 10 — zarządzaj komputerem

7 de październik de 2021

Gdy korzystamy z wersji Windows 10 systemu operacyjnego Microsoftu, możemy zauważyć, że system działa w tle tzw. usługi Windows. Chociaż ich nazwa określa je jako niezbędne elementy do działania systemu operacyjnego, prawda jest taka, że ​​niektóre z nich są zbędne.

Jakich poleceń można użyć, aby wyświetlić listę usług w systemie Windows 10?

Niezbędną częścią do działania systemu Windows 10 są usługi, ponieważ to dzięki nim działa Twój system operacyjny i aplikacje, które się w nim znajdują, oprócz jednej lub drugiej element Twojego sprzętu.

Wewnątrz komputera znajduje się mnóstwo usług, które utrzymują go i działają, ale niektóre nie są niezbędne i tylko zmniejszają efektywność tego. Ponadto można wybrać stopień priorytetu, jaki mają w systemie, tak aby uruchamiały się lub zatrzymywały w zależności od wykonywanej operacji lub bez ręcznego zarządzania nimi.

Można je zobaczyć w panelu „Usługi systemu Windows 10”, tutaj będziesz mógł wiedzieć, które z nich są uruchomione i kontrolować je w przypadku jakiejkolwiek awariiW tym celu wystarczy użyć polecenia 'USŁUGI.MSC’ wpisując je w specjalnym administratorze 'run’, który otwiera się jednocześnie naciskając klawisze Start i R, to przeniesie Cię bezpośrednio do listy usług razem z tym, na co każdy z nich pracuje. Ważne jest, aby nauczyć się korzystać z zarządzania usługami Windows 10.

Jak zidentyfikować usługi, które można wyłączyć w systemie Windows 10?

Na twoim komputerze są wiele zainstalowanych usług, które są przestarzałe lub niepotrzebne aby twój system Windows 10 działał normalnie, ponieważ są to rzeczy, które nie są używane regularnie lub technologie, które nie są kompatybilne z twoim komputerem. Decydując, który z nich jest naprawdę potrzebny, a który nie, może być trudne, nie wszyscy z nas są doświadczonymi programistami, którzy wiedzą, jaka usługa jest ważna, a co nie, a przypadkowe zrobienie tego może spowodować katastrofalne uszkodzenie systemu operacyjnego.

Z tego powodu udzielimy Ci informacji o niektórych usługach, których nie potrzebujesz i możesz je wyłączyć bez problemów. Wyłączenie niektórych usług pomoże również ulepszyć lub rozwiązać problemy z uruchamianiem systemu Windows 10.

Usługi w zakresie polityki diagnostycznej

Jest to usługa, z której prawie nigdy nie będziesz korzystać, i tylko po to, aby zrobić miejsce, można by powiedzieć, że nawet jeśli jesteś programistą, nie będzie miało większego znaczenia, aby było zawsze aktywne. Aby ją dezaktywować, najpierw wejdź na listę usług i zlokalizuj ją, wybierz ją, klikając ją dwukrotnie i wybierz opcję typu usługi, a następnie skonfiguruj ją tak, aby wyłączyć i naciśnij Akceptuj, aby została przetworzona i sfinalizowana.

usługi Windows

Usługa kontroli diagnostycznej

Jest to rozwiązanie telemetryczne, które nie jest zbyt przydatne, zajmie to tylko cenną przestrzeń, najlepiej, aby zlokalizować ją na liście usług i wyłączyć bez większego problemu, jest to najbardziej zalecane, ponieważ nigdy nie będziesz jej używać, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, jest to bardzo proste, tylko lokalizujesz i wybierasz, wpisujesz rodzaj usługi i dostosowujesz ją do swoich preferencji, ale najlepiej ją wyłączyć.

Menedżerowie map

Jeśli nie korzystasz z aplikacji mapowej, która jest zintegrowana z Twoim systemem, najlepiej nie zezwalać na jej automatyczne działanie, ponieważ zmniejszy to wydajność Twojego sprzętu, normalne jest, że zmienisz typ usługi na ręczny, ale w w przypadku, gdy nigdy go nie używasz, możesz go całkowicie wyłączyć.

Pomocniczy adres IP

Jest to usługa, z której tak naprawdę wcale nie musisz korzystać, chyba że nie musisz, jeśli nigdy nie korzystasz z połączenia IPve, zawsze możesz je odinstalować ze swojego systemu, po zlokalizowaniu wystarczy przejść do wyłączenia go za pomocą konfiguracji „typu usługi”.

Zgłaszanie błędów

O ile nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem, ta usługa będzie tylko obciążeniem dla Twojego systemu, korzystanie z niej wymaga pewnego doświadczenia i nie jest czymś koniecznym jako takim. najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wyłączyć go z systemu, aby nie spowalniał komputera. Najlepiej ją wyłączyć, ale jeśli faktycznie korzystasz z tej usługi, możesz ją skonfigurować ręcznie.

użyj laptopa

Kontrola rodzicielska

Ta usługa została stworzona z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas korzystania z komputera, to Ma na celu zagwarantowanie nadzoru, bezpieczeństwa i kontroli tego, co dziecko może robić, a czego nie, podczas korzystania z komputera, ta usługa oferuje możliwość ograniczenia stron, programów lub aplikacji, które nie są odpowiednie dla dzieci; Ale jeśli twój komputer nigdy nie jest używany przez dzieci, nie wymaga to działania tej usługi, ponieważ nie ma to wpływu na to, że twój komputer nie ma tej usługi bezpieczeństwa, jeśli nie jest w zasięgu dziecka, powinieneś tylko iść do listy usług i wyłącz ją.

Usługa szyfrowania

Jeśli z niej nie korzystasz, ta usługa nie musi być aktywowana, jest mające na celu ochronę informacji i danych dysków lokalnych i wymiennych, poprzez szyfrowanie; Usługa szyfrowania BitLocker nie jest czymś, co musi być aktywowane automatycznie, ponieważ dziś prawie każdy ma programy antywirusowe i zewnętrzne usługi szyfrowania, które łatwo ją zastępują, więc ta usługa nie jest już potrzebna i można ją po prostu wyłączyć bez powodowania problemów z komputerem .

wyłącz usługi w systemie Windows

Jakie są korzyści z wyłączenia niepotrzebnych usług w systemie Windows 10?

Ta akcja jest wysoce zalecana, dezaktywacja usług, z których nie korzystasz na swoim komputerze, przynosi kilka korzyści pod względem szybkości i oszczędności, ta akcja podziękuje Twojemu systemowi, a zobaczysz, że wyniki są zauważalne, dezaktywując całą tę dodatkową wagę, która obejmował instalację systemu Windows 10 na komputerze; Aby porozmawiać o korzyściach, musisz omówić dwa najważniejsze, którymi są:

Zminimalizuj „powolne uruchamianie”

Ten widać to w szybkości Twojego zespołuWiele z wyżej wymienionych usług spowodowało, że Twój komputer działał z mniejszą prędkością, zobaczysz, że po uruchomieniu komputera będzie on znacznie szybszy; słynne powolne starty znikną całkowicie po usunięciu dodatkowego obciążenia podczas uruchamiania.

Mniejsze zużycie zasobów

Nie jest tajemnicą, że spowolnienie komputera jest spowodowane a nadmierne zużycie zasobówUsunięcie tych usług, o których można powiedzieć, że działają dla wypełniacza, pokaże radykalną zmianę szybkości przetwarzania komputera. Wyłączenie tych usług bardzo pomoże, ponieważ bez nich dane i zasoby pamięci, z których korzystali, zostaną przekierowane do innych o większym znaczeniu.