Skip to content

Jak wyłączyć lub usunąć nakładkę ekranu wykrytą na telefonie komórkowym z systemem Android

14 de lipiec de 2023

45Screen overlay to funkcja, którą programiści wdrukowali w system operacyjny Androidi chociaż prawdą jest, że wielu użytkowników uważa to za interesujące, nie możemy zapominać o tym, że wielu innym się to nie podoba.

Prawda jest taka, że ​​​​wielu pytało nas o możliwość dezaktywacji tej funkcji w telefonach komórkowych z Androidem i dlatego pokażemy Ci niektóre z prostsze wskazówki i metody aby móc dezaktywować nakładkę ekranu niezależnie od posiadanego modelu telefonu i mieć pewność, że system nie będzie Ci już przeszkadzał.

Co to jest nakładka ekranu wykrywana w telefonach z systemem Android?

Jedną z podstawowych rzeczy jest zrozumienie, że nie wszystkie aplikacje na Androida zachowują się w ten sam sposób. Niektóre mają tę zaletę – przynajmniej dla nich – że zawierają specjalne uprawnienia, które pozwalają na wyświetlanie ich nad innymi aplikacjami. Facebook Messenger jest tego wyraźnym przykładem, jego czaty zwykle pojawiają się unoszące się nad tym, co robimy. To jest dokładnie to, co nazywamy ekranem nakładki. Chociaż może to być zaletą, ponieważ powiadamia nas o każdej przychodzącej wiadomości, Może przedstawiać nam pewne awarie podczas wykonywania innych nowych aplikacji. Dlatego być może dla wielu wygodne jest wyłączenie lub wyeliminowanie tej wykrytej nakładki ekranu w telefonach z Androidem, niezależnie od marki sprzętu.

Nakładka ekranowa na telefonach z Androidem

W pierwszej kolejności musimy powiedzieć w tym sensie, że kiedy mówimy o nakładce ekranu, mówimy o specjalne zezwolenie nadawane określonym aplikacjom, dzięki czemu są one wyświetlane nad innymi, które mamy otwarte.

Prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych i widocznych przypadków jest Messenger, czat na Facebooku, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak to zrobić za każdym razem, gdy ktoś rozmawia z nami z tej platformy, pojawia się dymek, który nakłada się na inne aplikacje. Te bąbelki czatu przeszkadzają innym działającym aplikacjom, nawet jeśli jest to irytujące. To jest właśnie nakładanie się.

Cóż, z tego powodu przed przejściem do Ustawień w celu wprowadzenia odpowiednich zmian, Musisz bardzo dokładnie sprawdzić, jakie aplikacje wykonują tego typu irytujące działania, takie jak Messenger, choć są też inne. Nie możesz o nich zapomnieć.

Jak wyłączyć nakładkę ekranu na telefonie komórkowym z systemem Android

Jak usunąć komunikat o wykryciu nakładki ekranu na Androidzie

Wiele razy podczas korzystania z aplikacji może się to nam przytrafić i otrzymujemy powiadomienie, że istnieje wykryto nakładkę ekranu. Powiadomienie, które pozostawia nas czujnymi, aby wiedzieć, że być może inna aplikacja może przechwytywać nasze dane. Jeśli chcemy wygodnie korzystać z naszej aplikacji bez otrzymywania tego komunikatu, musimy przejść do ustawień, aby wyłączyć ten komunikat. Zrobimy to w następujący sposób:

 • chodźmy dokorekty i naciskamy
 • Tam będziemy szukać Aplikacja i go wybierzemy.
 • U góry znajdziemy koło zębate, które wybierzemy.
 • będziemy klikać Specjalny dostęp.
 • potem w Pokaż nad innymi aplikacjami.
 • Wreszcie, dezaktywujemy aplikacja, która sprawia nam niedogodności.

Jak wyłączyć nakładkę ekranu na telefonie komórkowym z Androidem

Zakładając, że już pamiętasz, które aplikacje nadużywają nakładki ekranowej na telefonach z Androidem, następny krok dotyczy bezpośrednio postępuj zgodnie z samouczkiem, którego nauczymy Cię w następnej kolejności:

 • Weź telefon komórkowy i przejdź do Ustawień.
 • Tam do aplikacji.
 • Następnie do Menedżera aplikacji.
 • włączyć Dalej.
 • Wybierz aplikacje, które mogą być wyświetlane na ekranie.
 • Tam zobaczysz listę wszystkich aplikacji, które mają dostęp do nakładki ekranu.
 • Te, których nie chcesz mieć, po prostu odznacz je w tej sekcji, zapisując zmiany.
 • Jeśli nie chcesz, aby którykolwiek z nich to zrobił, musisz odznaczyć je wszystkie.

Cóż, w ten prosty sposób będziesz mógł wyłączyć nakładkę ekranuchociaż jeśli masz jakiekolwiek pytania na ten temat, zawsze możesz się z nami skontaktować.

dołącz do naszego kanału telegram