Skip to content

Jak wyłączyć lub odinstalować AdBlock z Chrome, Opera, Firefox, Safari, Android, iPhone, Windows 7,8,10

17 de grudzień de 2022

Jak wiemy, AdBlock jest jednym z najlepsze akcesoria, które możemy pobrać na nasz komputer kiedy chcemy uniknąć irytujących reklam lub reklam, które pojawiają się w przeglądarkach podczas przeglądania naszych ulubionych stron internetowych. Jednak, aby niektóre strony działały, musimy wiedzieć, jak wyłączyć AdBlock z przeglądarki, takiej jak Chrome, Firefox lub Safari.

Czasami zdarza się, że kiedy mamy zainstalowany i aktywny AdBlock, niektóre witryny mogą działać źle, ponieważ zostały zmodyfikowane aby uniemożliwić użytkownikom pomijanie reklam. Oczywiście ma to związek z faktem, że strony te żyją z reklam swoich sponsorów i dlatego interesuje Cię, jak wyłączyć AdBlock w swojej przeglądarce.

Nawet w więcej niż jednym przypadku możliwe jest, że znajdziesz wiadomości takie jak: „Zauważyliśmy, że używasz a Blokowanie reklam, które mogą mieć wpływ na wyświetlaną zawartość (…), aby uzyskać lepsze wrażenia, wyłącz program dla tej domeny„.

W tym artykule zatem chodzi o to, aby nauczyć Cię trochę, jak działa AdBlock, ale najpierw musisz pobrać przeglądarkę, taką jak Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari od Apple.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że można wyłączyć AdBlock w dowolnej przeglądarce, wykonując zaledwie kilka kroków, dlatego nie masz się czym martwić. Oczywiście, ponieważ te samouczki różnią się zgodnie z jaką przeglądarką mówimywygodnie jest przeanalizować krok po kroku następujące czynności, których będziemy Cię uczyć.

Jak wyłączyć AdBlock w Chrome

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć Google Chrome. Następnie wejdziesz w prawą górną część dokładnie tam, gdzie znajdują się trzy punkty. Wchodzimy w opcję więcej narzędzi i wybieramy rozszerzenia. Teraz będziemy szukać rozszerzenia AdBlock, a następnie odznaczymy je, aby dezaktywować rozszerzenie. W ten sposób dezaktywujesz aplikację ogólnie dla wszystkich stron.

Jeśli jednak chcesz go dezaktywować tylko dla określonej strony, musimy przejść do bezpośredniego dostępu do rozszerzeń. Wybierając symbol AdBlock, a my odblokujemy opcję, która wskazuje „ta strona”. Jest bardzo prawdopodobne, że w zależności od strony, na której się znajdujesz, zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie sieci lub ogólnie przeglądarki.

Należy również zauważyć, że tą samą metodą możemy uzyskać dostęp do sekcji wtyczek. Gdzie możesz je wyłączyć ręcznie, tak jak zrobiłeś to z rozszerzeniami.

Jak mogę wyłączyć AdBlock w Firefoksie

Podobnie, jak w przypadku Firefoksa, musimy najpierw otworzyć przeglądarkę. Potem pójdziemy do menu hamburgerów, jest takie samo jak trzy poziome linie. Teraz przechodzimy do sekcji dodatków i znajdziemy menu dodatków zainstalowane w przeglądarce.

W tym menu możemy globalnie aktywować lub dezaktywować rozszerzenie. Podobnie jak w Chrome istnieje możliwość tworzenia własnych rozszerzeń i taka konfiguracja również jest przydatna na wypadek, gdybyś musiał trwale odinstalować możesz to zrobić w tym samym miejscu.

Wyłącz lub odinstaluj AdBlock w Safari

Rozszerzenie Safari dodaje więcej funkcji do Safari, dzięki czemu możesz przeglądać Internet tak, jak chcesz. rozszerzenia mogą wyświetlać przydatne informacje o stronach internetowychwyświetlać nagłówki wiadomości, pomagać w korzystaniu z ulubionych usług, zmieniać wygląd stron internetowych i nie tylko.

  • Otwórz Safari
  • Wprowadź Preferencje
  • Wybierz rozszerzenia
  • Odznacz pole AdBlock

wyłączenie adblocka firefoxa

Wyłącz AdBlock na YouTube

Czasami, banery reklamowe, które stają się naprawdę irytujące na YouTube stają się również niezbędne, abyśmy mogli zobaczyć określone treści, pomagając twórcom tych treści, aby mogli zarobić trochę pieniędzy.

Jeśli chcesz ich wesprzeć, wystarczy zrobić, to wyłączyć AdBlock na YouTubeco zajmie Ci zaledwie kilka sekund.

  • W rozwijanym menu AdBlock przejdź do Opcje
  • Włącz opcję Zezwalaj na umieszczanie na białej liście określonych kanałów YouTube
  • uruchom ponownie przeglądarkę
  • Zaloguj się do YouTube
  • Gdy to zrobisz, zobaczysz, że możesz zezwolić na reklamy na wybranych kanałach

Jak widzisz, wyłączenie AdBlock jest w większości przypadków naprawdę łatweponieważ nie jest to bardzo skomplikowana procedura, chociaż istnieją pewne niewielkie różnice między programami.

dołącz do naszego kanału telegram