Skip to content

Jak wyłączyć automatyczne zapisywanie zdjęć i filmów WhatsApp na Androidzie lub iPhonie

23 de styczeń de 2023

Zróbmy mały test, aby sprawdzić, czy potrzebujesz tego artykułu, czy nie… przejdź do Galerii swojego urządzenia mobilnego z Androidem i sprawdź, czy wśród folderów wewnętrznych masz dwa połączenia Obrazy WhatsAppa Y filmy WhatsApp. Masz je, prawda? Cóż, są tam, ponieważ WhatsApp, wiodąca na świecie aplikacja do przesyłania wiadomości błyskawicznych, ma tendencję do automatycznego pobierania tego, co wysyłają nam inni ludzie.

Rzeczywiście, nie ma znaczenia, do ilu grup WhatsApp należymy ani ile rozmów prowadzimy codziennie w ramach tego komunikatora, który zawsze będzie przesyłać zdjęcia lub filmy Nasze kontakty. Problem polega na tym, że wraz z upływem czasu wszystkie te pliki zaczynają się gromadzić, a trzymanie ich w telefonie komórkowym staje się nieco bardziej skomplikowane, możesz także dezaktywować powiadomienia aplikacji.

Albo ze względu na to, jak irytujące lub niereprezentatywne są niektóre treści, które inni ludzie wysyłają nam przez WhatsApp, albo dlatego, że tak naprawdę nie brakuje nam miejsca do przechowywania i stale czyścimy pamięć mobilną, co będziemy musieli zrobić, to wyłącz automatyczne pobieranie wszelkiego rodzaju treści, zapobiegając dalszemu wzrostowi tych folderów, jak powiedzieliśmy wcześniej.

Jak powiedzieliśmy na początku, pierwszą rzeczą, którą i tak musimy wziąć pod uwagę w takich przypadkach, jest to WhatsApp, as wiele innych aplikacji, mają domyślnie aktywowane pobieranie treści, które w nim otrzymujemy. Powoduje to, że wielu użytkowników, nawet nie wiedząc o tym, gromadzi ogromną liczbę plików, plików, które w odpowiednim czasie zapełnią ich pojemność.

Wyłączanie automatycznego pobierania plików WhatsApp

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, aby automatycznie dezaktywować pobieranie plików w WhatsApp, jest oczywiście wejście do aplikacji i poszukanie trzech punktów menu w prawym górnym rogu. Pojawi się tam oczywiście wiele opcji, ale musimy wejść w Ustawienia, w ramach których będziemy musieli ponownie zdecydować, w tym przypadek według ustawień czatu.

Zobaczysz wtedy, że się pojawi opcja automatycznego pobierania multimediówa po jego wprowadzeniu włączona jest opcja „zawsze” pobierania treści, które trafiają do nas na czatach WhatsApp.

Następnie są dwie inne opcje, albo całkowicie wyłączamy automatyczne pobieranie tych plików, albo pozwalamy na to tak długo, jak długo system wykrywa, że ​​jesteśmy połączeni z siecią WiFico jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą wpływać na szybkość transmisji danych.

automatyczne zapisywanie danych WhatsApp

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, musisz wiedzieć, że zawsze możesz powtórzyć tę samą procedurę, której właśnie uczyliśmy, dzięki czemu w ciągu zaledwie kilku sekund zmienisz to Ustawienia WhatsAppa. Interesujące jest przede wszystkim to, że nawet jeśli wyłączysz automatyczne pobieranie treści, zawsze możesz zdecydować, który z nich pobrać ręcznie, gdy otrzymasz ten plik.

Unikaj automatycznego pobierania WhatsApp

WhatsApp jest aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych najczęściej używany, z milionami użytkowników, którego funkcją jest utrzymywanie bliskiego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Daje ci możliwość tworzenia grup o różnych tematach: przyjaciele, rodzina, praca, nauka lub cokolwiek wolisz.

Z tego powodu jest dużo iinformacje i treśćlub które są udostępniane dwukierunkowo, zdjęcia, filmy, notatki głosowe, dokumenty i inne. Wszystko to może wpłynąć na przechowywanie Twojego urządzenia mobilnego, a nawet całkowicie je przejąć.

WhatsApp daje możliwość pobrania treści, które naprawdę chcesz mieć na swoim telefonie, ponieważ wiele razy zapisywana jest duża liczba plików, które nie są potrzebne lub interesujące. Są one przechowywane w określonych folderach dla Obrazy i filmy WhatsApp.

ustanowić ustawienia i usunąć Automatyczne zapisywanie zdjęć, filmów, plików audio i dokumentów obejmuje szczegółowo następujące kroki:

  • Wejdź do WhatsApp
  • Kliknij trzy kropki znajdujące się na prawy górny róg
  • Wyświetli się menu i będziesz musiał dokonać wyboru ustawienia
  • Kliknij opcję przechowywanie i dane
  • Następnie możesz wybrać pliki, które chcesz pobrać Dane mobilne i te, które chcesz pobrać za pomocą Wi-Fi.

Idealny, aby uniknąć nadmiernego zużycia danych i pamiętaj, że nawet przy tych ustawieniach plik będzie miał strzałkę, którą możesz nacisnąć, jeśli chcesz go zobaczyć.

dołącz do naszego kanału telegram