Skip to content

Jak wyłączyć autokorektę pisowni WhatsApp na moim telefonie komórkowym?

30 de listopad de 2021

Wielu z nas na co dzień musimy użyć naszego telefonu komunikować się ze znajomymi lub osobami w pracy i czasami trzeba pisać szybko, ale jednocześnie nie ma błędów ortograficznych.

Może to jednak nieco spowolnić pisanie, ponieważ autokorekta czasami błędnie pisze słowa, które nie były tymi, które chcieliśmy odzwierciedlić w naszych wiadomościach. Jeśli chcesz dezaktywować autokorektę swojego telefonu w aplikacji WhatsApp, tutaj pokażemy Ci, jak możesz to zrobić.

Jak dezaktywować automatyczny korektor tylko w WhatsApp?

Sprawdzanie pisowni w naszym telefonie to wspaniałe narzędzie, które świetnie nam pomaga, gdy musimy napisać wiadomość w aplikacji WhatsApp lub w innej. Ale są chwile, kiedy to staje się prawdziwym wyzwaniem w momencie pisania wiadomości szybko, więc czasami trzeba ją dezaktywować.

Jedna z zalet, które nam daje wyłącz autokorektę pisowni jest to, że możemy pisać szybciej. Oczywiście szybkość może czasem dać nam wadę i jest to, że możemy pisać z błędem ortograficznym i możliwe jest, że wyślemy wiadomość z tym błędem ortograficznym.

Ale jest jedna rzecz, którą musimy ci powiedzieć, a mianowicie, że dezaktywacja automatycznego korektora klawiatury tylko w WhatsApp nie jest możliwa. Po wyłączeniu autokorekty przestaje działać na całym telefonie i innych aplikacjach.

Procedura wyłączania autokorekty na klawiaturze urządzenia

Po dowiedzeniu się, co dzieje się z autokorektą, gdy ją wyłączysz jeśli chcesz kontynuować, aby go dezaktywować Na swoim telefonie będziesz musiał wykonać następujące kroki, niezależnie od tego, czy masz telefon z systemem Android czy iOS.

Z iOS

System iOS to system, który stale wymaga aktualizacji. Obecnie najnowsza wersja to iOS 15 i czasami niektóre ustawienia są nieco zmienione. Ale proces wyłączania autokorekty zapisu na iPhonie zawsze pozostawał taki sam.

Musisz odblokować telefon i przejść do menu, w którym znajdują się wszystkie aplikacje telefonu. Tam naciśniesz „Ustawienia”, teraz przesuniesz ekran do sekcji „Ogólne” i tam wejdziesz. Teraz zobaczysz kilka opcji, a wśród nich będzie ta o nazwie „Klawiatura”.

Teraz będzie pismo o nazwie „Autokorekta”. Będzie on miał zielony przełącznik obok nazwy, aby go dezaktywować, będziesz musiał go dotknąć, a zostanie zaznaczony na szaro. Po tutaj możesz zacząć korzystać z WhatsApp i inne aplikacje bez potrzeby autokorekty, chociaż przewidywanie tekstu będzie nadal aktywne, aby pomóc Ci pisać.

Na Androidzie

Teraz, jeśli autokorekta, który chcesz dezaktywować, pochodzi z telefonu z systemem Android, dezaktywacja będzie również łatwa bez żadnych niedogodności. Dla tego możesz otworzyć aplikację WhatsApp i wejdź na dowolny czat.

logo androida

Teraz, gdy klawiatura się rozłoży, nad literami pojawi się spacja. Zobaczysz tam kilka opcji, wśród których jest bieg. Kiedy go zagrasz, zostaniesz przekierowany do ustawień klawiatury. Stąd jest to będziesz mógł wyłączyć autokorektę Twojej klawiatury.

Teraz na liście opcji będzie jedna o nazwie „Korekcja pisowni”, którą wprowadzisz. Następnie przejdziesz do części, która mówi „Korekty” i będziesz mógł zobaczyć instrukcję „Autokorekta” z niebieski przełącznik co będzie oznaczało, że jest aktywowane. Aby go dezaktywować, wystarczy dotknąć tego niebieskiego przełącznika, który zostanie oznaczony na szaro. To pokaże, że autokorekta jest wyłączona i możesz bez problemu zacząć pisać.

Jaką mam alternatywę, aby poprawić moje wiadomości, jeśli nie chcę korzystać z autokorekty?

Ponieważ już wyłączyłeś autokorektę w telefonie komórkowym, prawdopodobnie chcesz teraz wiedzieć, jakie inne alternatywy będziesz musiał sprawdzić, czy napisane wiadomości nie zawierają żadnych błędów. Jedną z opcji aktywowanych na klawiaturze będzie przewidywanie tekstu. To jest mały pasek, na którym pokazane są słowa, które napisałeś, ale odzwierciedlone we właściwy sposób A jeśli jeszcze nie skończyłeś pisać tego słowa, możesz je dotknąć, a zostanie ono automatycznie zaznaczone w Twojej wiadomości.

dołącz do naszego kanału telegram