Skip to content

Jak wykrywać rury w ścianach domu — krok po kroku

5 de lipiec de 2021

Remont, renowacje i przebudowy domówMogą być nie lada przygodą, ale mogą przerodzić się w nieszczęście, jeśli zostaną wykonane niewłaściwie. Umiejętność wykrycia, czy w ścianie domu jest rura, może zaoszczędzić wiele bólów głowy.

W tych niespokojnych czasach ludzie starają się szybko oszczędzić pieniądze w domu, wiele razy w celu naprawienia braków lub w celu restrukturyzacji przestrzeni w domu, dlatego uciekają się do korzystnych kont oszczędnościowych, ale cały wysiłek może być po lewej stronie, jeśli wydarzy się coś niepożądanego, na przykład pęknięcie rurylub wpaść na nią z zaskoczenia i zatrzymać cały projekt.

Najlepszymi pomysłami na biznes, które przynoszą zyski, mogą być prace hydrauliczne, estetyczna restrukturyzacja przestrzeni itp., ale wszystko można przyciąć, jeśli wystąpią nieoczekiwane uszkodzenia lub problemy z elementami, takimi jak rury, które nie były znane w ścianach. Ponadto jednym z najlepszych sposobów zarządzania osobistymi pieniędzmi będzie ochrona przed przyszłymi szkodami. Więc przeanalizujmy jak rozpoznać lub wykryć, czy w ścianie mojego domu jest rura.

Jak zrobić i używać detektora rur ściennych

Są elementami codziennego użytku dla profesjonalistów zajmujących się przebudową, którzy dzięki zaawansowanemu systemowi skanowania i przeglądania mogą łatwo i dokładnie wykryć istnienie i lokalizacja różnych rur które mogą znajdować się na ścianie domu.

Jego użycie jest niezwykle wydajne i szybkie, ponieważ dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o komponentach wewnętrznych które znajdują się we wnętrzu ściany, a także ich położenie, co zagwarantuje, że integralność ściany nie zostanie naruszona podczas ewentualnych napraw lub restrukturyzacji przestrzeni.

Ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest jego koszt, który może: stanowią znaczną ilość, nie fortuna, ale coś do rozważenia i oceny. Jeśli jednak zatrudniony zostanie profesjonalista, ich wykorzystanie zostanie uwzględnione i ograniczone. Dlatego jest to inwestycja, którą należy rozważyć.

Krok, aby zrobić wykrywacz rur i znaleźć rury w moim domu

Budynki nie są elementami, które powstają w wyniku ewolucji życia, zasługują na konstrukcję, analizę, wyszkolony personel, najwyższej klasy materiały i wszystko, co związane z budową, ale jest coś, na czym musimy się skupić, projektowanie i dystrybucja komponentów, który wykonuje rękę profesjonalisty.

Projekt i układ są zorganizowany dzięki zespołowi inżynierskiemu engineering i architekturę, które ustalają i przypisują ogólną i specyficzną dyspozycję każdego elementu obecnego w budynku. Co z kolei jest rejestrowane w formie planu budowy.

Dostęp do tej mapy jest najbardziej szczegółową i bezpieczną miarą wiedzieć, czy w ścianie domu jest rura, i jego dokładną lokalizację, którą należy wziąć pod uwagę przed jakąkolwiek ingerencją w przestrzeń fizyczną, ponieważ może to zagrozić integralności tej samej lub, co gorsza, danej konstrukcji, pozostawiając możliwe pęknięcia, z których wycieki, pleśń, a nawet gorsze elementy.

W zależności od scenariusza zawsze rozważ sprawdzenie planu domu, poszukanie kanalizacji. Chociaż możliwe, że nie mam takiego planu. Zobaczmy więc inne wyjścia.

W wielu przypadkach nie mamy zwykłych narzędzi do wykrywania rur Z tego powodu wyspecjalizowany zespół nie jest w stanie wykonać detektora rur w domu. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kupić radio, kalkulator i taśmę na baterie.

Następną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że to sprawdzi się w formie wykrywacza metalu które działają przez fale. Aby rozpocząć, musisz chwycić radio i poszukać częstotliwości AM, zwiększając głośność do najwyższego punktu.

Następnie Musisz poruszać kalkulatorem po radiu i zwracać uwagę na dźwięk robisz, ponieważ będzie to próbka fal, które transmitujesz. Kalkulator najlepiej przykleić do radia za pomocą zakupionej wcześniej taśmy.

Po wykonaniu czujki dobrze jest przetestować ją śrubą, zbliżając ją, aż wyda dźwięk i sprawdzić, czy działa, a następnie przystąpić do używania jej na ścianach. Gruntownie usłyszenie sygnału dźwiękowego oznacza, że ​​w środku znajduje się rura i zaczynasz szukać w innych częściach domu.

Sposoby wykrywania fajki wodnej i tego, czy przecieka, czy nie

Postęp technologiczny nie przepuszcza niczego, więc jest wykrywacz rur PWG 2000, który robi to generować fale do lokalizowania plastikowych rur za pomocą impulsów elektronicznych electronic i może zajść daleko. Ponadto ma możliwość zlokalizowania rur z wodą, aby wiedzieć, czy jest nieszczelny, czy nie, dzięki ciśnieniu wody. Nazywane są falami akustycznymi iw zależności od tego, jak są zauważalne, determinują wyciek, a także jego lokalizację.

Jedną z jego największych zalet jest to, że osiąga dużą głębokość, to znaczy, jeśli gleba jest w dobrym stanie, sięga jeszcze głębiej, aby wykryć wszystkie potrzebne rury.

mężczyzna wykrywa rury w ścianie

Czy w ścianach można znaleźć plastikowe rury wodne?

Obecnie jest wiele domów, które zdecydowały się na użycie rur plastikowych, a nie metalowych, a wszystko to dlatego, że metalowe mają tendencję do rdzewienia. Jednocześnie ma to dużą wadę, gdyż rury paraliżujące są znacznie trudniejsze do zlokalizowania.

Naprawdę, jeśli można znaleźć plastikowe fajki wodne, ale w wielu przypadkach potrzebne są wyspecjalizowane osoby w okolicy lub nauczysz się korzystać z odpowiednich narzędzi. Jednocześnie może to być również możliwe dzięki technologii i wykorzystaniu naszych telefonów komórkowych.

Narzędzia do wykrywania rur z tworzyw sztucznych

To, czego głównie zawsze chcemy, to móc dwykryć te rury bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac w tym zakresieW tym celu używany jest głównie lokalizator Gloc Pe, który ma możliwość lokalizacji rur pod ciśnieniem za pomocą sieci hydraulicznych, a najlepsze jest to, że jest to podstawowa i prosta procedura, która nie przyniesie skutków ubocznych dla twoich rur.

Innym z najpopularniejszych narzędzi jest Multidetektor PS 50, który wykrywa nie tylko rury plastikowe, ale także metalowe. Podobnie jest to znacznie bardziej zaawansowane, ponieważ ma zintegrowany ekran, który w ten sposób jest w stanie pokazać się do głębokości, na której znajduje się rura.

Istnieje również inne bardzo pomocne narzędzie o nazwie BOSCH D-TECT 150, które podobnie jak poprzednie ma za zadanie wykrywać rury, ale działa za pomocą rozbudowanych czujników ma też ekran, na którym można znaleźć więcej szczegółów. Jest to jedno z najdokładniejszych narzędzi, ponieważ dokładnie pokazuje dokładną głębokość, na której znajduje się rura.

uszkodzona rura wewnątrz ściany

Czy mogę używać telefonu komórkowego do wyszukiwania rur w ścianach?

Technologii nie można zepchnąć tylko do użytku i utylizacji profesjonalne narzędzia pracy. Trzeba wspomnieć o Walabot i jego ogromnym wkładzie w rozwiązanie tego problemu. Jest to urządzenie cyfrowe, które łączy się z telefonem komórkowym, telefon będzie działał przez połączenie i aplikację mobilną, która nie zwraca ekranu Walabota.

Ten element to osobisty skaner, który wykrywa zwięzłe i precyzyjne materiały w konstrukcjach, podając informacje o ich wymiarach, kalibrze, a nawet poprzez detekcję za pomocą mierników termometru. Ten dobrze zorientowany i wyspecjalizowany element może stanowić świetne dodatkowe rozwiązanie, aby wykrywanie rur w ścianach domu.

Na Androidzie

Należy pamiętać, że aplikacja Walobot działa tylko w systemie Android i że wykrywa nie tylko rury, ale także kable i inne elementy jak gwoździe z daleka.

Ponieważ jego połączenie odbywa się przez USB niedostępne dla iOSNależy również pamiętać, że wykryte informacje są widoczne na ekranie telefonu komórkowego wraz ze specyfikacjami.

Na iOS

Dla systemu iPhone istnieje również aplikacja o nazwie Tesla, którą można pobrać i pobrać z telefonu komórkowego. Ta aplikacja jest znacznie szybsza niż maszyny do wykrywania rur, ale mogą nie mieć takiej samej dokładności.