Skip to content

Jak wykonać kliknięcie lub zdarzenie w Jquery — przewodnik krok po kroku

10 de październik de 2022

jQuery jest bez wątpienia preferowaną opcją przez programistów. Ze względu na łatwość, jaką pozwala, w momencie pisania naszych kodów. Zawiera szeroką gamę skrótów, które ułatwiają życie osobom próbującym napisać dokument. htm, zrób układ semantyczny z HTML5. Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o jQuery, Jesteś we właściwym miejscu.

Uruchom akcję wewnątrz wydarzenia

Jeśli pracujemy z jQuery w rozwoju naszego dokumentu HTML, wykonanie akcji lub zdarzenia to podstawowa zasada. Dzieje się tak, ponieważ interakcja użytkownika z naszym dokumentem HTML. może osiągnąć wywołać akcję, a nawet nasz własny system może to zrobić. Jak jest w przypadku tworzenia gry pamięciowej z efektami HTML i JQuery?

Coś bardzo typowego dla tego przykładu, który podajemy, to fakt, że po zakończeniu wypełniania ankiety lub tabeli danych. Na koniec, gdy wszystkie pola są już pełne, system wywoła zdarzeniegotowy” (lub po hiszpańsku: Gotowy). Dzięki temu użytkownik ma możliwość ponownego zbadania dokumentu i wciśnięcia przycisku, gdy jest pewien.

Biorąc pod uwagę to, co właśnie wyjaśniliśmy, można to podać jako przykład podstawowej składni HTML wydarzeń, następujący kod:

$(selector).on(„eventName”, function() { …. })

Tak więc pole, na którym jest napisane selektor za to będzie uznana nazwa, jaką element otrzyma w naszym dokumencie, przed którą piszemy kod. Podobnie metoda .na() Pozwoli nam to wskazać kodowi, który będzie elementem, na który będzie musiał zwracać uwagę. Tak więc, gdy wykryje określone zdarzenie, wykonywana jest funkcja w naszym skrypcie HTML.

Aby kontynuować, ustalimy, że możemy użyć jednego elementu sterującego lub uchwytu do zarządzać wieloma wydarzeniami jednocześnie. W ten sposób pozwalając nam na użycie tej samej akcji w różnych sytuacjach, będziemy musieli jedynie umieścić listę z tymi. Aby nasz skrypt wykrył takie zdarzenia, podjął akcję.

Graficznym przykładem tego, jak ten styl obsługi by wyniknął, byłaby składnia taka jak:

$(selector).on(„NazwaZdarzenia1 NazwaZdarzenia2 NazwaZdarzenia3 ….”, function() { …. })

Teraz, po podniesieniu zasad sprawy, będziemy musieli nieco głębiej zagłębić się w zalety, jakie oferuje nam jQuery. Dlatego podamy poniżej niektóre z najbardziej przydatnych i popularnych poleceń lub „skrótów”. Biorąc pod uwagę łatwość jego aplikacji i skuteczność w praktycznym zastosowaniu.rozpocznij wydarzenie jquery

-rgotowy ()- Jest to skrót, który będzie odpowiedzialny za wykrywanie, kiedy wszystkie pola naszego dokumentu są pełne lub załadowane. –Zatwierdź()- ma być wykonane w momencie wysłania pola informacyjnego lub polecenia. Ale to wysyłanie nie następuje natychmiast, ale informacja czeka na wykonanie czynności, którą wywołuje to zdarzenie.

Akcja lub skrót o nazwie –Kliknij()– dzieje się, gdy klikamy myszą element naszego dokumentu. Ten skrót może być użyty na absolutnie każdym elemencie w naszym dokumencie. Pozyskiwanie wariantów na potrzeby opracowywanych.

plama()– to polecenie, które wydarzy się, gdy użyjemy myszki do zmiany zaznaczeń. Wybór innego elementu dokumentu, w którym się znajdujemy. Sprawiając, że poprzedni element, na którym byliśmy, wygląda na nieostry dla użytkownika. Wykonywanie funkcji, która mówi swoją nazwę „plama”.

Poznaj kolejną alternatywę dla wydarzenia w jQuery

Już wyjaśniliśmy jak działają wydarzenia oraz najlepszy sposób na skonfigurowanie kodu, aby mogły być wykonywane poprawnie; Następnie porozmawiamy o funkcjach i o tym, jak mogą one być wydajniejszą alternatywą dla wydarzeń.

Funkcje są oświadczenia, które obliczają wartość lub wykonać zadanie; do użycia musisz zdefiniować gdzie masz zamiar wykonać wywołanie, w ramach funkcji możesz utworzyć nowe zdarzenie, powiedzmy, że jest to uzupełnienie, aby uniknąć błędów podczas programowania listy zdarzeń, tak w przybliżeniu wyglądałaby składnia być:

funkcja dodajInneZdarzenie() {

$(’ul#functions’).append(’

  • Zdarzenie '+$(’ul#functions li’))

    }

    Teraz wiesz, jak biegać zdarzenie w jQuery, dowiedz się, jak wykonać kliknięcie lub zdarzenie w jquery, a także jak możesz użyć funkcji jako alternatywy; Podczas programowania musisz wziąć pod uwagę wszystkie opcje, które mogą Ci się przydać. Bądź na bieżąco i stosuj wszystkie narzędzia oferowane przez sieć, aby być najlepszym programistą ze wszystkich.

  • dołącz do naszego kanału telegram