Skip to content

Jak wygodnie robić zdjęcia dowodowe lub paszportowe na białym tle z telefonu komórkowego?

12 de maj de 2022

Niejednokrotnie, zwłaszcza gdy przeprowadzamy różnego rodzaju procedury, okaże się, że będziemy potrzebować naszych zdjęć, ale nie byle jakich, ale tradycyjnych małych kwadratów, zdjęć paszportowych, paszportowych. To sprawiło, że wielu się zastanawiało Jak zrobić zdjęcia dowodowe lub paszportowe z telefonu komórkowego?.

Oczywiście możemy udać się do sklepu, który jest im specjalnie dedykowany, ale w czasach, gdy telefony komórkowe są wyposażone w niemal profesjonalne aparaty, płacenie za to wydaje się złośliwe.

Oczywiście, aby móc zrobić zdjęcia paszportowe z naszego smartfona musimy wiedzieć jak to zrobić i musimy to skomentować, że na szczęście w środowisku operacyjnym Android możemy znaleźć sporo ciekawych opcji przy otrzymywaniu zdjęć paszportowych lub dowodowych.

W tym miejscu możemy powiedzieć, że istnieją różne aplikacje umożliwiające edycję zdjęć.

W rzeczy samej, mowa o aplikacji takiej jak Passport Photo ID Studio który został specjalnie opracowany, abyśmy nie potrzebowali niczyjej pomocy, gdy możemy robić zdjęcia paszportowe.

Jedną z zalet tej aplikacji nad innymi jest to, że dostosowuje się do wymagań różnych krajów, ponieważ chociaż możesz o tym nie wiedzieć, nie wszystkie z nich używają zdjęć identyfikacyjnych tego samego rozmiaru.

Jak mogę zrobić zdjęcia paszportowe za pomocą Passport Photo ID Studio?

Co do reszty, działanie aplikacji takiej jak Passport Photo ID Studio jest naprawdę proste, ponieważ po jej otwarciu znajdujemy wszystkie elementy, które są częścią dowolnej aplikacji fotograficznej.

Coś, co charakteryzuje tę aplikację, to to, że możliwość zrobienia zdjęcia jest naprawdę prostaa jak już to zrobimy, będziemy musieli również wybrać rozmiar zdjęcia paszportowego, który, jak powiedzieliśmy, będzie zależeć od naszego kraju pochodzenia.

Gdy będziemy mieli zamiar wybrać rozmiar zdjęcia, mile zaskoczy nas również to, że różne opcje są oznaczone według krajów, a nie rozmiarów, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie pójścia do Google, aby zobaczyć, jakie są później pomiary , które są stylizowane w naszym kraju.

Wystarczy podać przykłady, że możemy zaobserwować, że w Stany Zjednoczone to 5×5 centymetrów, w Hiszpanii 3×4 centymetry, a w Argentynie 3,8×3,8 centymetra wspomnieć o konkretnych przypadkach.

Również niestandardowe rozmiary dzięki Passport Photo ID Studio

Załóżmy teraz, że tak naprawdę nie szukamy tradycyjnego zdjęcia paszportowego lub dowodowego, ale zależy nam na konkretnym rozmiarze, który nie jest dostępny w aplikacji.

Cóż, prawda jest taka, że ​​nie masz się czym martwić, biorąc pod uwagę to możemy użyć ręcznej opcji rozmiaruna przykład, aby określić rozmiar w trybie DNI, 2,5×3,2 centymetra.

Więcej szczegółów na temat Photo Passport ID Studio do robienia zdjęć dowodowych lub paszportowych

Cóż, oficjalnie wprowadziliśmy wtedy Passport Photo ID Studio i nie możemy nie wspomnieć o niektórych mocnych stronach tej aplikacjina przykład co się dzieje po wybraniu pomiarów zdjęcia.

W tym momencie znajdujemy kilka dobrych zaleceń w tym zakresie, takich jak zawsze szukanie całkowicie białego tła lub eliminowanie świateł, które mogą powodować irytujące cienie jako część obrazu. Odległość między osobą a białym tłem powinna być nie być też zbyt ważne.

Po wskazaniu wszystkich poprzednich punktów nie możemy nie brać pod uwagę, że gdy wszystko jest gotowe, uzyskanie zdjęcia z Passport Photo ID Studio jest naprawdę łatweponieważ wystarczy nacisnąć Start.

Jeśli tak, Passport Photo ID Studio pokaże Ci rodzaj koła, w obrębie którego musisz zlokalizować część zdjęcia, która Cię interesuje, czyli oczywiście twarz i włosy. Aby zdjęcie wyszło poprawnie, będziemy musieli wypełnić kółko tymi podstawowymi informacjami.

Gdy osoba znajduje się w pozycji, której wymaga zdjęcie, następny krok dotyczy przeanalizuj różne dodatkowe funkcje aplikacjitakie jak guziki po bokach, które z pewnością przyciągną Twój wzrok.

Umieszczono je tam przede wszystkim dlatego, że pozwalają na włączenie lub wyłączenie wyzwalania lampy błyskowej podczas robienia zdjęcia, czy wybór między aparatem do selfie lub aparatem głównym, choć zawsze polecamy drugą opcję ze względu na lepszą rozdzielczość.

wniosek o zdjęcie paszportowe

Zakładając, że zdjęcie zostało już zrobione przy pomocy Passport Photo ID Studio, następną rzeczą do zrobienia jest zapisanie go – o ile będziemy zadowoleni – w tym celu wystarczy kliknąć opcję Zapisz, która się tam pojawi. Wtedy będziemy mieli możliwość skorzystaj z innych funkcji tej aplikacjiwśród których są takie, które umożliwiają udostępnianie zdjęcia, jego edycję, a nawet drukowanie.

Kluczowe cechy Passport Photo ID Studio

Aby poznać nieco lepiej szczegóły każdej z tych funkcji Passport Photo ID Studio musimy zacząć od stwierdzenia, że ​​z opcji Edytuj możemy modyfikować jasność, przybliżać konkretny obszar zdjęcia w kadrze. Jeśli chcesz przesunąć go w jedną lub drugą stronę, musisz wiedzieć, że najpierw musisz go przybliżyć, ponieważ wydaje się, że zajmuje już cały ekran.

Prawy górny przycisk jest jednym z klucze do działania Passport Photo ID Studio jako aplikacja, ponieważ przechodząc do niej możemy znaleźć opcje takie jak zapisanie wyniku, usunięcie go, obrócenie, udostępnienie obrazu itp.

Następnie, jeśli tego chcesz, możesz również wygenerować tak zwaną grupę zdjęć w ramach Passport Photo ID Studio, odkąd po przejściu do opcji wydruku pojawi się 6 zdjęć, które możemy ponownie zapisać na telefonie, używając tego cholernie prawego przycisku.

Z drugiej strony musimy wziąć pod uwagę, że główne menu Passport Photo ID Studio Ma też wiele opcji użytkowania, które powinniśmy wziąć pod uwagętakich jak te związane z różnymi rodzajami korekt.

Różne rodzaje ustawień pozwolą nam zmienić katalog, w którym zapisywane są zdjęcia, zaimportować zdjęcie z galerii do edycji lub uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju wskazówek dotyczących zdjęć, od tego, jak je zrobić, aby wyniki były lepsze, po bycie w stanie zobaczyć zrobione zdjęcia.

Jeśli potrzebujesz aplikacji do wykonywania poprawek makijażu, aby wyglądać bardziej reprezentacyjnie na zdjęciu, istnieje kilka, które są do tego doskonałe.

Jak wydrukować zdjęcia?

Jest więcej niż prawdopodobne, że w tym momencie interesuje Cię możliwość wydrukowania zrobionych zdjęć korzystamy z Passport Photo ID Studio i oczywiście aplikacja jest również specjalnie do niego przygotowana.

Rzeczywiście, jeśli chcemy wydrukować grupę zdjęć, możemy to zrobić z Google Cloud Print lub kopiując je na komputer i przechodząc do opcji drukowania z maszyny.

Jeśli przed drukowaniem zauważyłeś pewne szczegóły, które musisz poprawić, ale nie masz czasu na zrobienie kolejnego zdjęcia, zalecamy edycję go za pomocą aplikacji w celu wyeliminowania osób lub obiektów we własnym smartfonie.

dołącz do naszego kanału telegram