Android Studio to oprogramowanie typu IDE, czyli zintegrowane środowisko programistyczne, za pośrednictwem którego potrafimy tworzyć aplikacje mobilne z systemem operacyjnym Android; została opublikowana w grudniu 2014 r. iw krótkim czasie wyparła Eclipse jako oficjalne narzędzie Google do tworzenia aplikacji. Dowiedz się, jak wyeksportować projekt w pliku ZIP z Android Studio.
Czego potrzebuję do programowania w Android Studio?
Możesz się zastanawiać, jak mogę zainstalować Android Studio na moim komputerze z systemem Windows, Linux lub Mac? W ogólnych warunkach będziesz potrzebować 3 rzeczy, najpierw musisz wiedzieć, jak programować w Javie i XML, po drugie pobrać oprogramowanie z oficjalnej strony internetowej i komputer z następującymi wymaganiami:
- Minimum 3 GB RAM, chociaż jest to zalecane 8 GB aby móc uruchomić dowolny emulator urządzenia z systemem Android.
- Dysk twardy o pojemności co najmniej 2 GB do podstawowej instalacji, ale jest zalecany mają 4 GB miejsca na dysku trudno utrzymać 500 MB dla IDE i 1,5 GB dla Android SDK, w tym również emulator i pamięci podręczne.
- Zainstaluj pakiet Java Development Kit (JDK) w wersji 8 lub wyżej; musisz przejść do jego oficjalnej strony, aby go pobrać.
- Monitor o rozdzielczości ekranu co najmniej 1280 × 800, ale zaleca się mieć rozdzielczość 1440 × 900 pikseli na cal.
Co mogę zrobić w Android Studio?
System operacyjny Android W ostatnich latach bardzo się zróżnicował; i chodzi o to, że jego obecność nie ogranicza się tylko do smartfona; istnieją również wersje dla innych typów platform, takich jak Wear OS; (inteligentne ubrania), TV, samochody. W Google Chrome (aplikacje przeglądarkowe) lub rzeczami (Internet przedmiotów, takich jak kuchnie, lodówki, klimatyzacja itp.).
Jak wyeksportować lub zaimportować mój projekt Android Studio w formacie ZIP?
Być może po raz pierwszy zacząłeś tworzyć aplikację w Android Studio. Po wielu godzinach pracy trzeba było nawet aktywować motyw trybu ciemnego w Android Studio, aby uniknąć zmęczenia oczu. Logicznie rzecz biorąc, co następuje, to wiedzieć, jak możesz wyeksportuj go do pliku ZIP.
Po zakończeniu pracy w Android Studio; ostatnim krokiem będzie udostępnienie Twojej aplikacji; możesz to zrobić, eksportując swój projekt do pliku w formacie ZIP. Ponieważ projekt Android Studio zawsze składa się z wielu folderów i plików o różnych rozszerzeniach, takich jak między innymi: XML, JAR, TXT, PNG.
Możesz wyeksportować projekt do pliku ZIP na 2 sposoby różne: pierwsza jest najprostsza i najbardziej bezpośrednia, ponieważ kompresja jest wykonywana bezpośrednio przez opcje tego samego środowiska graficznego IDE, a druga polega na udostępnieniu projektu na stronie Github, aby można go było później pobrać z wspomniana strona jako plik ZIP.
Możesz bezpośrednio wyeksportować swój projekt do formatu ZIP z wersji 3.0 Android Studio na 2 sposoby: wybierając plik opcja menu „Plik> Eksportuj do pliku zip”lub klikając prawym przyciskiem myszy folder aplikacji, ustawiając kursor na „Wyślij do” i wybierając opcję przeniesienia do ZIP.
Eksportowanie do Github składa się z 4 kroków, o ile mamy już tę opcję skonfigurowaną wcześniej w Android Studio:
- Przejdź do okna projektu i wybierz Androida (Zobaczymy tylko folder aplikacji i niezbędny kod).
- Klikamy opcję„VCS> Importuj z kontroli wersji> Udostępnij projekt na Github”.
- Umieściliśmy nazwę i opis projektu.
- Umieściliśmy wiadomość do potwierdzenia i możemy sprawdzić zaznacz lub odznacz każdy z plików które mamy zamiar przesłać.
Importowanie do ZIP jest proste, ponieważ wystarczy przejść do pliku opcja „Plik> Nowy> Importuj projekt”. Czy projekt jest odpowiednio zapakowany; zostanie zapisany i otwarty automatycznie w ciągu kilku minut w interfejsie Android Studio.
Android Studio to potężne narzędzie do programowania aplikacji; Jego dokładna znajomość jest ważna, aby nasza praca była bardziej wydajna. Bez wątpienia jednym z nich jest wiedzieć, jak importować i eksportować nasze projekty do pliku ZIP, a po przygotowaniu ostatecznej wersji naucz się przesyłać aktualizację aplikacji do Google Play za pomocą Android Studio.