Skip to content
Mac

Jak wydrukować dokument PDF na moim komputerze Mac? – Korzystaj z drukarki bez problemów

29 de wrzesień de 2021

Bardzo łatwo jest wydrukować plik PDF na Macu, Funkcje Maca są bardzo podobne do Windows. Nie będziesz musiał pobierać ani instalować programów takich jak Adobe lub inne, dzięki dostępowi do drukowania i konwersji plików, te funkcje są natywnie dostępne na komputerach Apple. W tym artykule pokażemy, jak możesz to zrobić, jak wydrukować dokument PDF na komputerze Mac

Jak zainstalować sterowniki Mac dla mojej drukarki?

Jeśli potrzebujesz użyć drukarki, której nie dodałeś, lub być może drukarka nie pojawia się w polu Drukuj, musisz pobrać sterowniki drukarki, aby się z nią połączyć. Zwykle, macOS automatycznie używa AirPrint do łączenia się z drukarkami lub pobierania sterowników drukarek, ale w przypadku, gdy go nie rozpoznaje, możesz wprowadzić te poprawki.

Wybierz menu Apple, znajdź Preferencje systemowe i kliknij Drukarki i skanery. Wybierz drukarkę z listy, w tym przypadku, gdy jej nie rozpoznaje. Po wybraniu go usuniesz. Kliknij przycisk Dodaj w menu, które otworzy wyszukiwanie Dodaj drukarkę lub skaner. W tym oknie, które się otworzy, zobaczysz wszystkie drukarki IP, które zostały udostępnione w sieci. Gdy zobaczysz nazwę swojej drukarki, wybierz ją.

Po wybraniu drukarki wybierz następujące opcje: Użyj AirPrintJeśli drukarka obsługuje tę opcję, pojawi się opcja AirPrint. Użyj oprogramowania Ta opcja jest zainstalowana na komputerze Mac lub pobrana z firmy Apple albo użyj oprogramowania drukarki z zapisanego pliku na komputerze Mac. Inne, wybierz plik i dodaj.

Jeśli chcę wydrukować plik PDF na komputerze Mac, czy potrzebuję modelu mojej drukarki?

W większości przypadków, gdy jest to drukarka zgodna z AirPrint, czyli technologią używaną przez Mac do dodawania drukarki, automatycznie połączy się lub pobierze sterowniki drukarki.

Jeśli jest to drukarka sieciowa, której nie ma na liście dostępnych drukarek, musisz dodać to z adresem IP. Musisz więc znać adres IP lub nazwę drukarki, numer modelu lub nazwę oprogramowania drukarki.

Jaki program jest zalecany do drukowania plików PDF na moim Macu?

Podgląd możesz go użyć do wydrukowania pliku PDF, wybranych obrazów z tej samej strony, możesz nawet dołączyć notatki do dokumentu. W podglądzie możesz wydrukować plik PDF, nawet jeśli nie masz aplikacji, za pomocą której utworzono dokument.

Sposoby drukowania plików PDF na komputerze Apple

Aby korzystać z tego programu Mac, musisz otworzyć plik PDF lub cokolwiek, co chcesz wydrukować, jeśli jest kilka plików, użyj okna podglądu. Aby rozpocząć drukowanie, wybierz Widok, następnie Miniatury, wybierz Plik i na końcu Drukuj.

Jak wydrukować plik PDF na komputerze Apple?

Po wybraniu drukowania pliku otworzy się menu, w którym znajdują się różne sposoby drukowania, na wypadek gdybyś nie widział opcji, wystarczy przejść do Pokaż szczegóły. To są opcje.

Zrób normalne wrażenie

Do normalnego wydruku wystarczy wybrać Wybrane strony na pasku bocznym i voila. Teraz wystarczy kliknąć Drukuj.

Dwustronne drukowanie PDF

Aby dwustronny plik PDF, kliknij Podgląd, teraz wybierz Dyspozycja. Z menu rozwijanego wybierz Strony według arkuszy, pozostaje tylko wybrać liczbę stron, które mają się pojawić na każdej stronie papieru, i kliknąć Drukuj.

Wydrukuj dokument wiele razy

Jeśli chcesz wydrukować dokument kilka razy, wystarczy kliknąć menu rozwijane lub Podgląd, a pojawi się opcja Kopie na stronę, wybierz potrzebną ilość i na koniec wydrukuj.

Jakie są skróty do bezpośredniego drukowania pliku PDF z mojego komputera Mac?

Klawiatura Mac zawiera wiele skrótów, które jeśli się ich nauczysz, zapiszesz wszystko krok po kroku, zaoszczędzisz czas, podczas drukowania, jeśli chcesz użyć go do bezpośredniego drukowania, wystarczy nacisnąć klawisz Polecenie + PZa pomocą tego polecenia wydasz polecenie Wydruku bieżącego dokumentu. Jest wiele skrótów, których możesz się nauczyć, wystarczy poszukać ich na stronie support.apple.com