Skip to content
Mac

Jak przywrócić, zresetować lub wyczyścić historię przeglądarki Safari w systemie Mac OS (przykład)

26 de luty de 2021

Safari to jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów systemu operacyjnego Apple Mac OS, jest to konkretnie bardzo dobrze przygotowana przeglądarka internetowa. Mimo to konieczne jest wykonanie na czas aktualizacji i konserwacji, więc dzisiaj dowiesz się, jak przywrócić, zresetować lub wyczyścić historię przeglądarki Safari w systemie Mac OS.

Wiele osób wskazuje Safari Jako najlepsza istniejąca przeglądarka, ta debata jest tematem na inny dzień, ale prawda jest taka, że ​​musimy mieć jakieś środki, aby utrzymać ją stabilną. Omówimy to wszystko w tym przewodniku po czyszczeniu naszej przeglądarki w formacie System operacyjny Mac.

Podobnie jak w przypadku samouczka, który omówimy dzisiaj, istnieją inne, które mogą Cię zainteresować, prezentowane na naszej stronie internetowej, takie jak Jak odzyskać wszystkie dane lub utracone pliki za pomocą Kreatora odzyskiwania danych EaseUS. Więcej tutoriali o tych cechach można znaleźć tylko w jaktosie.

Jak przywrócić, zresetować lub wyczyścić historię przeglądarki Safari w systemie Mac OS

Safari to potężne narzędzie przeglądarka należąca do systemu Mac OS, praktycznie od momentu pojawienia się systemu operacyjnego, jest częścią jego katalogu i stała się jedną z najlepszych przeglądarek roku 2020. Jak każda inna przeglądarka wymaga ciągłej konserwacji, czyli aspektów, których będziemy dziś uczyć.

Czyszczenie historii przeglądania

Gdy korzystamy z przeglądarki Internet Explorer, w historii gromadzą się dziesiątki stron. Aby je wyczyścić, musisz użyć opcji Wyczyść historię w Safari.

  1. W tym celu przejdź do górna zakładka Safari. Po naciśnięciu poszukaj sekcji Usuń historię … I kliknij ją.
  2. Pojawi się nowe okno, w którym możesz wybrać, od którego punktu chcesz usunąć. Zalecamy wybranie opcji cała historia, a następnie kliknięcie w zakładkę Usuń historię.
  3. Po kliknięciu historii usuwania dane przeglądania zostaną wyczyszczone.

Czyszczenie rozszerzeń i innych dodatków

Gdy przeglądarka Safari była używana przez długi czas, często zapisywane są rozszerzenia i inne dodatki. Prawda jest taka, że ​​przez większość czasu ludzie nie używają tych narzędzi, więc należy je eliminować.

  1. Aby przeprowadzić ten proces, kliknij przycisk Safari znajduje się w lewym górnym rogu.
  2. Teraz musisz kliknąć opcję Preferencje…
  3. W oknie ustawień znajdź kartę Rozszerzenia.
  4. Gdy znajdziesz się w miejscu na rozszerzenia, sprawdź je i odinstaluj te, których już nie będziesz używać.

Czyszczenie pamięci podręcznej

Pamięć podręczna to przestrzeń, w której przechowywane są dane witryny. Ten rodzaj pamięci ma na celu bardziej efektywny dostęp do odwiedzanych stron internetowych, w każdym razie po pewnym czasie gromadzi się i zajmuje miejsce w naszym systemie.

  1. Kliknij opcję Safari, a następnie kliknij Preferencje…Tam powinieneś przejść do zakładki Zaawansowane. W opcjach zaawansowanych zwróć uwagę na to Pokaż menu Rozwój na pasku menu jest włączony.
  2. Teraz powinieneś przejść do zakładki znajdującej się u góry z nazwą Development. Wśród wielu dostępnych opcji znajdziesz Puste pamięci podręczne … naciśnij i kliknij na to.

przeglądarka wikipedia safari

Dlaczego czyszczenie naszej przeglądarki Safari jest wygodne?

Uważamy, że konserwacja jest ważna na naszych komputerach, dlatego musimy również zwrócić szczególną uwagę na nasze przeglądarki. Plik przeglądarki internetowe Są jednym z najczęściej używanych narzędzi, dlatego też należy je konserwować.

Czyszczenie Przeglądarka Safari, zwolnisz miejsce w systemie i jednocześnie poprawisz wydajność komputera podczas korzystania z przeglądarki.

Z tego powodu zalecamy przeprowadzenie głębokiego czyszczenia ze względną stałością, również wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookie przeglądarki Safari, aby uniknąć problemów z wydajnością i problemami z przestrzenią podczas przeglądania Internetu. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej zalecanych procedur dla użytkowników tej przeglądarki.