Skip to content

Jak wyczyścić pamięć podręczną TikTok i zwolnić miejsce na iPhonie? – Krok po kroku

23 de listopad de 2021

Odkąd pojawiła się aplikacja TikTok, nie było takiego zamieszania aż do 2019 roku, w którym wielu ludzie zaczęli go pobierać i używać. Z tego powodu uzyskał pozycję najczęściej pobieranej aplikacji. Dzięki niemu można oglądać krótkie filmy, które w większości przypadków są zabawne, lub piosenki taneczne.

Ale gdy używamy tej aplikacji przez długi czas, może ona przechowywać duża ilość danych z pamięci podręcznej. Jeśli nie wiesz, o co chodzi, tutaj pokażemy Ci, czym jest ta pamięć, do czego służy i jak możesz ją usunąć, aby zwolnić miejsce w pamięci.

Jakie dane są buforowane w TikTok?

Jedną z rzeczy, o których zawsze musisz pamiętać w telefonie, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji, ponieważ gdy spędzasz dużo czasu bez tego, pamięć telefonu komórkowego zostanie zmniejszona do tego stopnia, że pojawi się denerwujące niewystarczająca reklama miejsca.

Dane pamięci podręcznej aplikacji TikTok to nic innego jak dane przechowywane w wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego. Dane te pozwalają aplikacjom na szybkie uruchamianie się po ich otwarciu, ponieważ dane te są po to, aby aplikacja przy każdym uruchomieniu nie musiała ponownie pobierać ich z Internetu. Więc to cię zaoszczędzi znaczna ilość danych mobilnych jeśli używasz aplikacji z tymi.

Co dzieje się w TikTok, gdy pamięć podręczna jest wyczyszczona na iPhonie?

Istnieje wątpliwość, którą starsi ludzie mają zawsze w dużym stopniu i to jest, że wątpią w momencie Wyczyść pamięć podręczną aplikacji na swoich telefonach, ponieważ uważają, że może to uszkodzić ich sprzęt, ale tutaj mamy odpowiedź na to pytanie.

Jeśli chcesz wiedzieć co? dzieje się to z aplikacją TikTok Przed przystąpieniem do usuwania pamięci podręcznej musisz wiedzieć, że gdy usuniesz te dane, aplikacja będzie praktycznie taka, jak w momencie jej pobrania i zainstalowania. Aplikacja musiałaby więc automatycznie pobierać określone pliki, które są niezbędne do jej prawidłowego działania.

Jaka jest procedura czyszczenia pamięci podręcznej w TikTok z iOS?

Sposób na wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji TikTok na iPhonie jest bardzo prosty. Musisz wejść do aplikacji TikTok na telefonie, przejdź do sekcji z napisem „Ja” u góry ekranu będą trzy punkty, które naciśniesz a na tej nowej liście dotkniesz ustawień i prywatności.

Stąd pojawi się seria opcji, dotkniesz nazwanej pamięci podręcznej. Kiedy go naciśniesz, będziesz musiał zaakceptuj, że chcesz usunąć to wspomnienie kliknięcie na tak, a telefon wyczyści wszystkie dane z pamięci podręcznej aplikacji TikTok.

Co jeszcze możesz zrobić, aby zwolnić miejsce TikTok na swoim iPhonie?

telefon komórkowy iphone

Jeśli po usunięciu pamięci podręcznej aplikacji TikTok Twój telefon jest nadal pełny, będziesz musiał zacznij usuwać pobrane filmy tej aplikacji. Można to zrobić zarówno z galerii telefonu iPhone, jak iz menedżera plików. Wystarczy je poszukać i sprawdzić, a następnie kliknąć opcję usuwania, a następnie kliknąć przycisk tak w odpowiedzi na pytanie „Czy chcesz usunąć ten plik?”.

Jak usunąć historię TikTok na swoim urządzeniu iPhone?

Jeśli chcesz kontynuować usuwanie historii wyszukiwania z konta TikTok, będziesz musiał przejść przez nieco dłuższy proces. Najpierw musisz przejść do usunąć pamięć podręczna aplikacji z TikTok, to musisz przejść do ustawień telefonu i wejść w zakładkę aplikacji.

Tutaj zaczniesz szukać TikTok, a następnie klikniesz usuń wszystkie dane. W ten sposób aplikacja zostanie ponownie uruchomiona tak, jakbyś ją właśnie zainstalował i będziesz musiał się ponownie zalogować, ale wszystkie dane wyszukiwania zostaną już usunięte.

dołącz do naszego kanału telegram