Skip to content

Jak wyczyścić pamięć podręczną na Androidzie? – Poznaj różnicę między czystymi danymi a wyczyszczoną pamięcią podręczną

16 de kwiecień de 2022

kiedy wyjmiemy nasz nowy smartfon z pudełka wszystko jest iluzją i dobrymi wibracjami. Nasz nowy telefon działa dobrze, jest szybki i wydajny. Jednak czas płynie i ten telefon nie jest już tak szybki jak wcześniej, pojawia się pytanie, czy powinniśmy wyczyścić pamięć podręczną na Androidzie.

W smartfonach pierwszej generacji wyczyszczenie pamięci podręcznej było na tyle konieczne, że można by wręcz powiedzieć, że było to obowiązkowe. Te telefony miały niewielką pojemność dla pamięć i mało pamięci RAM, więc wkrótce zabrakło nam miejsca i musieliśmy je zwolnić, czyszcząc pamięć podręczną telefonu. Jednak w obecnych telefonach konieczność wyczyszczenia pamięci podręcznej nie jest tak przekonująca.

Co to jest pamięć podręczna?

Pamięć podręczna to pamięć szybkiego i tymczasowego dostępu, można zdefiniować jako pamięć pomocniczą, która tworzy kopie danych, aby umożliwić nam szybszą nawigację. Pamięć podręczna przechowuje wyszukiwania lub adresy URL, do których uzyskujemy dostęp z przeglądarki, a także informacje, których niektóre aplikacje potrzebują do uruchomienia.

Wyczyść pamięć podręczną na Androidzie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, dzisiaj Wyczyść pamięć podręczną Nie jest to tak potrzebne, jak kilka lat temu. Jednak nadal zaleca się od czasu do czasu czyszczenie.

Do Wyczyść pamięć podręczną nie tylko zyskujemy wewnętrzną pamięć masową, ale od razu zauważymy, że nasz telefon działa lepiej i szybciej reaguje.

Nie ma ustalonego czasu na wyczyszczenie pamięci podręcznej. W telefonach komórkowych z małą ilością miejsca do przechowywania ciekawie byłoby wykonać tę operację raz w miesiącu. Ale musimy być ostrożni, ponieważ usuwając pamięć podręczną możemy wyeliminować informacje, że niektóre z nasze aplikacje mobilne muszą funkcjonować. W takich przypadkach najprawdopodobniej będziemy musieli usunąć aplikację i zainstalować ją ponownie.

Kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną

Czyszczenie pamięci podręcznej jest tak proste, jak szybkie. Co musimy zrobić, to podążać ścieżką: Ustawienia> Aplikacje> Kliknij wybraną aplikację> Pamięć> Wyczyść pamięć podręczną.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej pomaga nam zwolnić miejsce w telefonie i działać szybciej, ale jest to również jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, gdy Sklep Google Play Sprawia nam to problemy podczas instalacji lub aktualizacji aplikacji. W takich przypadkach możesz skorzystać z wyczyszczenia pamięci podręcznej Sklepu Google Play, usług ramowych Google i Menedżera pobierania.

Zostawimy Ci kilka przykładów przypadków, w których wyczyszczenie pamięci podręcznej może być przydatne, a także pomoże rozwiązać niektóre problemy: Napraw błąd DF-DLA-15 ze Sklepu Play, a także napraw błąd 504 Play Store i wreszcie napraw błąd 927 Play Store.

Jeśli po usunięciu pamięci podręcznej nie udało Ci się przyspieszyć działania telefonu komórkowego lub rozwiązać problemu, który daje Ci aplikacja, inną opcją jest zresetuj Androida do ustawień fabrycznych. Oczywiście przed formatowaniem nie zapomnij wykonać kopii zapasowej.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest różnica między czyszczeniem danych a czyszczeniem pamięci podręcznej? Rzeczywiście, istnieje wątpliwość, którą wszyscy użytkownicy Androida mieli w pewnym momencie i jesteśmy pewni, że Ty też. W tym artykule szczególnie chcemy przeanalizować, jakie są różnice między czyszczeniem danych a czyszczeniem pamięci podręcznej, aby dokładnie poznać tę sztuczkę.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że kiedy mówimy o usuwaniu treści z telefonu komórkowego, w zasadzie znajdujemy się z możliwość wyczyszczenia pamięci podręcznej z jednej strony, a z drugiej do usunięcia danych telefonu. W każdych okolicznościach, w różnych przypadkach może zajść potrzeba usunięcia jednego z elementów, drugiego, a nawet obu jednocześnie, więc poznajmy je szczegółowo.

Musisz wziąć pod uwagę, że usunięcie danych to nie to samo, co usunięcie pamięci podręcznej i z tego powodu musisz być szczególnie ostrożny w tego typu sytuacji, ponieważ możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenia. W każdej sytuacji musisz wiedzieć, że w tego typu sytuacji znajdziesz wiele samouczków, które w pewnym momencie poproszą Cię o wykonanie tego zadania.

naucz się czyszczenia pamięci podręcznej na Androida

Różnice między czyszczeniem danych a czyszczeniem pamięci podręcznej

Usunąć dane

Zaczynamy od analizy wszystkiego, co dotyczy procesu usuwania danych. Musisz wiedzieć w tym sensie, że uruchamiając go usuwamy pliki bezpośrednio z pamięci telefonu lub z pamięci zewnętrznej. To, co robimy, to w szczególności usuwanie treści, takich jak zdjęcia, filmy, aplikacje i wiele innych.

Prawda jest taka, że ​​przeprowadzając krok po kroku tego typu czynności związane z usuwaniem danych, przekonamy się, że możemy zwolnić miejsce, dlatego też, gdy trzeba zrobić miejsce, jest to samouczek, którego szukasz. Teraz musisz uważać, bo możesz być usuwanie wielu ważnych treściwięc będziesz chciał wykonywać te zadania ostrożnie.

Wyczyść pamięć podręczną

I przechodzimy do procesu czyszczenia pamięci podręcznej na Androidzie. Musisz wziąć pod uwagę, że czyszcząc cache, usuwamy tylko dane z pamięci tymczasowej telefonu, czyli takie elementy jak nasze hasła, ostatnio odwiedzane przez nas strony, oprócz ustawień, aplikacje, które są otwarte i inne. Krótko mówiąc, uszkodzenie czyszczenia pamięci podręcznej jest zwykle mniej trwałe niż usunąć dane.

Różnice między czyszczeniem danych a czyszczeniem pamięci podręcznej

Dochodzimy zatem do końca artykułu, czas zadać sobie konkretnie pytanie, co dzieje się z głównymi różnicami, jakie istnieją między możliwością usunięcia danych mobilnych, a usunięciem pamięci podręcznej urządzenia. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć w takich przypadkach, jest to, że różnice są oczywiste jak widzieliście, i dlatego w takich przypadkach trzeba być bardzo ostrożnym.

Inne zapytania lub wyszukiwania, które widzieliśmy w główne sieci społecznościowe i fora dotyczą one następujących kwestii: usunięcie danych z Facebooka, co się stanie, jeśli usunę dane z pamięci podręcznej, co się stanie, jeśli usunę dane z pamięci podręcznej telefonu komórkowego, co się stanie, jeśli usunę dane z Messengera, co się stanie, jeśli usunę dane z Facebooka, co się stanie, jeśli Usuwam dane WhatsApp, jeśli usunę pamięć podręczną, moje zdjęcia zostaną usunięte lub usunę pamięć podręczną odzyskiwania systemu Android. Jeśli masz więcej pytań na ten temat, po prostu zapytaj nas.

Jakie masz inne pytania dotyczące różnic między czyszczeniem danych a czyszczeniem pamięci podręcznej? Co jeszcze chcesz o tym wiedzieć?

dołącz do naszego kanału telegram