Skip to content

Jak wyczyścić lub wyczyścić pamięć podręczną na serwerze Plex Media Server – krok po kroku

19 de Maj de 2021

Wyczyść pamięć podręczną na serwerze Plex łatwo, jest to jedno z zadań, które każdy użytkownik chce wykonać. W pamięci podręcznej przechowywane są ważne tymczasowe informacje o użytkownikach, dotyczące używanych aplikacji.

Ta pamięć jest bardzo podobny do pamięci RAMJednak pamięć podręczna jest znacznie szybsza, ponieważ procesor uzyskuje do niej dostęp w szybszy sposób, aby wydobyć ważne informacje.

Z drugiej strony usługa multimedialna Plex to aplikacja lub program, który umożliwia korzystanie z różnych treści multimedialnych za pośrednictwem plików przechowywanych na komputerze.

Kroki, aby łatwo wyczyścić pamięć podręczną w usłudze Plex Media

Łatwe czyszczenie pamięci podręcznej na serwerze Plex jest niezbędnym zadaniem, aby zapobiec jego spowolnieniu. Są tacy użytkownicy, którzy chcą tworzyć serwery multimedialne, Plex to internetowa usługa multimedialna z obsługą różnych systemów operacyjnych.

Aby wyczyścić pamięć podręczną Plex, musisz wiedzieć, jakiego urządzenia używasz, jeśli jest to komputer z systemem operacyjnym Windows 10, przejdź do okna eksploratora i zapytaj, aż uzyskasz następujący adres '% LOCALAPPDATA% Plex Media server Plug – Support Cache ’.

Zostaną wyświetlone różne katalogi dla różnych filmów i programów, które oglądał użytkownik, musisz je usunąć pojedynczo lub wszystkie w tym samym czasie i to wszystko.

Zaleca się częste czyszczenie pamięci podręcznej, zwłaszcza podczas korzystania z aplikacji e-pytanie lub jakiejkolwiek innej, ponieważ treści są przechowywane w pamięci podręcznej w celu zapisania preferencji lub referencji użytkownika.

Z drugiej strony, jeśli używasz Plex i chcesz usunąć pamięć podręczną na Androidzie, przejdź do opcji „ Ustawienia telefonu ”, „ Aplikacje ”, musisz zlokalizować aplikację Plex i wybierz opcję „Pamięć”, a następnie „Usuń dane”.

Korzyści z używania Plex w dowolnym systemie operacyjnym

Łatwe czyszczenie pamięci podręcznej na serwerze Plex może być denerwujące, ale jest to zadanie, które należy wykonywać często, aby dana aplikacja nie działała wolno.

Usługi przesyłania strumieniowego Zastąpili tradycyjny sposób oglądania filmów, seriali, powieści i innych rodzajów programów u operatorów kablowych lub innych rodzajów usług telewizyjnych.

Wiele usług online oferujących niezliczone rodzaje treści, z których można się cieszyć, było przedmiotem żmudnej walki o określenie, która z nich jest najlepsza. Niezależnie od tego, co jest lepsze, najbardziej znany jest niewątpliwie Netflix.

Wielu chciałoby zalogować się do Netflix za darmo, ale jest to dalekie od prawdy. Jednak do tego istnieją usługi takie jak Plex, które nie żąda żadnych opłat miesięcznych, jak robi to Netflix lub inne rodzaje płatnych usług.

Podczas korzystania z Plex, masz dostęp do milionów serii, filmy, nagrania wideo i powieści w wysokiej rozdzielczości, jego interaktywna biblioteka umożliwia zapisywanie i wybieranie treści do późniejszego obejrzenia. Jest to również usługa wieloplatformowa, zapewnia wsparcie dla systemów Android, IOS, Windows i Linux, co oznacza, że ​​możesz się nią cieszyć na każdym systemie.

Jak łatwo korzystać z usługi przesyłania strumieniowego Plex na moim Smart TV?

Łatwo wyczyść pamięć podręczną na serwerze Plex, uniknięcie pewnych problemów może być naprawdę fajne. Funkcje telewizorów są zróżnicowane, zwłaszcza jeśli jest to telewizor Smart TV, ponieważ niektórzy chcą pobierać aplikacje z Haier Smart TV bez Sklepu Play.

usuń pamięć podręczną z plex smart tv

Wszystko zależy od posiadanego Smart TV, jednak absolutnie każdy ma centrum aplikacji, bez względu na markę czy model. Aby korzystać z centrum aplikacji, musisz mieć dostęp do Internetu.

Gdy jesteś w sklepie z aplikacjami wpisz w wyszukiwarce słowo Plex, a następnie wybierz opcję pobierania lub instalacji, po zakończeniu procesu pobierania musisz otworzyć aplikację.

Po złożeniu wniosku Plex poprosi Cię o zalogowanie się na swoje konto, musisz użyć tego, którego użyłeś podczas rejestracji, wprowadź nazwę użytkownika i hasło, a następnie potwierdź.

Gdy znajdziesz się w Twoim użytkowniku, możesz cieszyć się milionami programów, seriale, powieści, filmy i inne treści. Możliwość korzystania z tej usługi przez telewizor jest fascynująca, ponieważ jakość jest niesamowita.