Skip to content

Jak wyczyścić i zwolnić pamięć RAM na moim komputerze z systemem Windows 7/8/10 lub MAC

11 de maj de 2022

Pamięć o dostępie swobodnym lub RAM to pamięć operacyjna w komputerze i jest odpowiedzialna za działanie komputera. Ponieważ korzystamy z komputera i stopniowo instalujemy nowe programy, może on działać bardzo wolno. Z tego właśnie powodu zwolnij pamięć komputera zapewnienie jej optymalnego działania jest podstawowym zadaniem.

ten brak pamięci RAM Zawsze stanowi to problem dla użytkowników, co zmusza ich do podejmowania pewnych działań, dzięki którym mogą uzyskać dodatkową przestrzeń. Od instalowania programów odpowiedzialnych za kończenie zadań i innych oferujących zarządzanie pamięcią RAM, aby uzyskać miejsce. Niewiele z tych programów spełnia swoje funkcje tak, jak zrobiłby to CCleaner, który wyróżnia się w swojej pracy.

Jeśli pamięć RAM jest pełna programy i pliki, któreZwykle nie są używane, powodują spowolnienie działania komputera i wyświetlanie pewnych błędów, takich jak popularny niebieski ekran. Dlatego zwolnij pamięć komputera to jest tak potrzebne.

Zawsze musimy brać pod uwagę charakterystykę pamięci RAM, której używamy. W ten sposób możemy dokładnie wiedzieć, czy usterka jest spowodowana przez niska wydajność, jaką ma ta sama pamięć.

Jak zwolnić pamięć RAM na komputerze z systemem Windows?

Aby przeprowadzić proces czyszczenia pamięci RAM poprawnie komputera z systemem Windows, wystarczy postępować krok po kroku, co zostanie pokazane poniżej. Aby nasz komputer nie wykazywał żadnych problemów w przyszłości.

Odinstaluj zainstalowane programy

Z każdy program, który zainstalujemy, pamięć się zmniejszy. Dlatego bardzo ważne jest, aby zostawić tylko te, których używamy, a resztę wyeliminować w następujący sposób:

  1. Kliknij przycisk Windows „Start” → Panel sterowania. Po tym znajdź programy, które chcesz odinstalować i kliknij dwukrotnie „Dodaj/Usuń programy”. Musisz tylko wykonać kroki, aby odinstalować, które pokaże ci ten sam komputer.
  2. zrobiłem to, usuń „usuwanie plików instalacyjnych odinstalowanych programów”. W tym celu przejdziemy do „Start” → Pliki programów → Tutaj po prostu poszukaj odinstalowanych programów usuń je i opróżnij kosz.

Wyczyść pamięć podręczną systemu Windows (pliki internetowe)

Aby to zrobić, musimy wykonać następujące czynności:

  1. W Panelu sterowania znajdź ikonę „Opcje internetowe” i kliknij ją dwukrotnie. W sekcji „Tymczasowe pliki internetowe” kliknij Usuń pliki a następnie na „OK”, aby potwierdzić. Po usunięciu wszystkich plików zamknij Panel sterowania.
  2. Otwórz przeglądarkę, kliknij opcję Ustawienia i wybierz Historia, a teraz po prostu wybierz „Wyczyść historię przeglądania”, co spowoduje usunięcie całej historii, a nawet zwolni pamięć podręczną.

Zwolnij pamięć RAM na MAC

Zanim zainstalujesz więcej pamięci RAM lub wypróbujesz aplikacje innych firm, które pomagają zwolnić miejsce na komputerze MAC, możesz zrobić kilka rzeczy, aby wykonać zadanie. proces zwalniania pamięci prawidłowo:

Sformatuj MAC

Najprostszym sposobem na zwolnienie miejsca w pamięci RAM jest po prostu sformatuj mac. Spowoduje to wyczyszczenie pamięci RAM, której używałeś w tym czasie, a także pamięci podręcznej, więc to tak, jakby zaczynać od zera.

Zaktualizuj macOS

Często rozwiązanie problemów z pamięcią RAM w Twoim MAC, znajdziesz je w system aktualizacji. Jeśli jest to powszechny problem wśród użytkowników systemu macOS, mógł go rozwiązać firma Apple w najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego.

czarna klawiatura komputerowa

Sprawdź monitor aktywności

Jeśli MAC działa wolno, pierwszą rzeczą do zrobienia jest: sprawdź monitor aktywności. Przydatne narzędzie na komputerach MAC, które można znaleźć w folderze „Narzędzia”, a następnie wybierając „Aplikacje”. Dzięki temu możemy oprócz podglądu stanu pamięci, odinstalować aplikację, którą chcemy na naszym MACu, nie pozostawiając żadnego śladu po wspomnianym programie.

Tutaj możemy zobaczyć, ile pamięci jest używane i wyświetlić aktualny stan pamięci RAM. W sekcji „Pamięć” możesz sprawdzić pamięć aplikacji, na przykład tę używaną przez programy, fizyczną, zarezerwowaną dla aplikacji, której nie można usunąć, oraz pamięć skompresowaną, które nie mogą być używane przez inne aplikacje.

dołącz do naszego kanału telegram