Skip to content

Jak wyczyścić ekran tabletu lub telefonu komórkowego bez zarysowania lub uszkodzenia – Przydatne wskazówki

1 de maj de 2022

Dawno nie sprzątałeś? ekran twojego tabletu lub ekran telefonu? Czy nigdy go nie czyściłeś, odkąd masz urządzenie? Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę w tym względzie, jest to, że większość inteligentnych urządzeń ma obecnie ekran dotykowystwarzają duże ryzyko zabrudzenia podczas codziennego użytkowania, więc ten krok po kroku przyda się Tobie.

Z tego powodu najlepiej jest okresowo czyścić ten typ ekranu, aby drobne drobinki, które go brudzą, nie trafiły na ekran. Dlatego tym razem w tym poście pokażemy Wam kilka proste wskazówki jak wyczyść ekran tabletu lub wyczyść ekran telefonu komórkowego bez zarysowania lub uszkodzenia. Pomoże Ci to pozostawić go jako dzień zakupu urządzenia.

Jak bezpiecznie wyczyścić ekran tabletu?

Do czyszczenia ekranu smartfona lub tabletu używaj miękkiej, niestrzępiącej się szmatki. Sugerujemy, abyś wziął kilka ściereczek z mikrofibry. Jest to podobne do czyszczenia ekranu lub monitora komputera stacjonarnego lub laptopa.

Nigdy nie używaj ręcznika papierowego ani innych ręczników papierowych, ponieważ mogą pozostawiać rysy na ekranie. Aby usunąć smugi, kurz i kłaczki z odcisków palców, delikatnie przetrzyj ekran suchą ściereczką z mikrofibry.

Co zrobić, jeśli na ekranie mam atrament, jedzenie lub makijaż?

W przypadku bardziej odpornych zanieczyszczeń lub plam, wyłącz swoje urządzenie i wyjmij baterię, jeśli to możliwe. Lekko zwilż wodą fragment ściereczki z mikrofibry i delikatnie przetrzyj ekran.

Następnie przejrzyj to ponownie z sekcją wytrzyj do sucha, aby usunąć wilgoć. Zapobiegaj przedostawaniu się wilgoci do otworów, takich jak głośnik lub mikrofon.

Jeśli plama nie znika, możesz również spróbować użyć łagodnego roztworu mydła i wody. Gdy Twoje urządzenie jest całkowicie suchewymień baterię i włącz ją.

Czy do czyszczenia urządzenia mogę użyć Windex lub innych środków czyszczących?

Nigdy nie używaj środków do czyszczenia okien, żrących chemikaliów ani rozpuszczalników do czyszczenia na smartfonie lub tablecie i nigdy nie rozpylaj niczego bezpośrednio na ekran.

Niektóre ekrany, takie jak iPad i iPhone, mają specjalną powłokę, którą można wyczyścić, jeśli używasz chemikalia do czyszczenia ekranu.

Jeśli moje urządzenie się zamoczy, czy mogę je wysuszyć suszarką lub ryżem?

Jeśli smartfon lub tablet ulegnie zamoczeniu, natychmiast go wyłącz i wyjmij baterię, jeśli to możliwe. Pozostaw do wyschnięcia tak długo, jak to możliwe przed ponownym włączeniem i nigdy nie używaj suszarki do włosów.

Piekarnik lub kuchenka mikrofalowa, aby przyspieszyć suszenie. Niektórzy twierdzą, że pozostawienie mokrego urządzenia w misce niegotowanego ryżu pomaga usunąć wilgoć z urządzenia, ale przebieg może się różnić.

Istnieje również kilka firm, które produkują zestawy, które twierdzą, że wysuszają mokre urządzenia. Jeden z tych zestawów nazywa się „Apteczka pierwszej pomocy na sucho” i jest dostępny na Amazon.com.

użyj suszarki lub ryżu do wysuszenia

Jak wyczyścić mobilny ekran dotykowy?

Przybory do czyszczenia ekranu telefonu

 • Ręcznik z mikrofibry lub miękkiej ściereczki: przede wszystkim trzeba będzie mieć w domu ręczniki z mikrofibry, ewentualnie pójść na zakupy, w zasadzie dlatego, że są miękkie i delikatne w dotyku oraz nie traktują ekranu żadnego technologicznego urządzenia, w tym telefonów. Jeśli masz okulary, możesz użyć tych samych ściereczek, których używasz do nich. Pomocna może być również bawełna lub miękka, czysta flanela.
 • Woda destylowana lub serum: i oczywiście będziemy potrzebować płynnego akompaniamentu, którym w tym przypadku musi być woda destylowana lub serwatka. Jeśli chcesz uzupełnić go o produkt przeznaczony do czyszczenia ekranów dotykowych, alkohol czy środek do dezynfekcji rąk, to też nie jest źle.

Jak wyczyścić mobilny ekran dotykowy

 • Wyłącz komputer: Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić w takich przypadkach, jest wyłączenie urządzenia, a jeśli to możliwe, również wyjęcie baterii, karty SD i karty SIM. Następnie zaczynasz przesuwać suchą szmatkę po ekranie, w kółko, aby wykryć plamy lub zabrudzenia.
 • Lekko zwilż ręcznik z mikrofibry: po wykryciu wszystkich zabrudzeń ręcznik należy lekko zwilżyć wodą destylowaną, serum lub wybranym płynem. Ponownie wykonujesz okrężne ruchy na ekranie, aby go wyczyścić.
 • Zrób mały oddech na ekranie: Na koniec, niektóre osoby kończą tego typu prace czyszczące na ekranach dotykowych, wydychając na nie trochę gorącego oddechu, aby je zwilżyć, a następnie ponownie za pomocą ręcznika z mikrofibry, delikatnie i po okręgu.

Jak zapewne zauważyłeś, jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi prostymi instrukcjami, zawsze będziesz w stanie sprawić, że Twoje urządzenie będzie wyglądało jak nowe i nie jest to tylko kwestia estetyki, ale jednocześnie zapewnisz, że ekran terminala będzie działał znacznie dłużej w najlepszy możliwy sposób. Poza tym musisz wziąć pod uwagę, że możesz nam powiedzieć wszelkie doświadczenia lub incydenty, które widziałeś na ten temat. Tylko w ten sposób możemy zapewnić, że każdy z naszych użytkowników będzie miał czysty ekran mobilny.

Jak wyczyścić wszystkie części iPada

Za pomocą kilku prostych urządzeń, możesz skompletować własny zestaw do czyszczenia iPad i utrzymuj urządzenie w czystości przez wiele lat.

 • Połóż czysty ręcznik więc masz czyste miejsce pracy.
 • Użyj sprężonego powietrza, aby wydmuchać cząsteczki z portu Lightning iPada.
 • Kratki głośników i (jeśli twój iPad ma) gniazdo słuchawkowe.
 • Ostrożnie użyj wykałaczki, aby usunąć brud, kłaczki lub zanieczyszczenia z maskownic głośników.
 • Port Lightning i szwy między szkłem ekranu a ramą tabletu.
 • Lekko spryskaj ściereczka z mikrofibry ze środkiem czyszczącym.
 • Wyczyść iPada ściereczką z mikrofibry.
 • Zanurz wacik (Q-Tip) w alkoholu.
 • Śledź bawełniany wacik wokół krawędzi tabletki.
 • Również wokół przycisków i wszelkich innych szczelin, które należy wyczyścić.
 • Po zakończeniu wytrzyj tablet suchą ściereczką z mikrofibry.

ściereczka z mikrofibry ze środkiem czyszczącym

Zestaw do czyszczenia Essentials

To są rzeczy, które chcesz mieć w zestawie do czyszczenia iPada.

Nigdy nie użyjesz dużej ilości alkoholu izopropylowego za każdym razem, gdy czyścisz, ale ten sześciopak z 32 uncjami. Butelki zapewnią Ci zaopatrzenie przez długi czas.

waciki bawełniane Końcówki z wąskimi końcówkami ułatwiają czyszczenie w miejscach, takich jak kratki głośników, gdzie wąskie otwory w kratce mogą zapobiec przedostawaniu się standardowych wacików.

Posiadanie kolekcji wykałaczek to niezbędny element każdego zestawu do czyszczenia gadżetów. Jeśli kiedykolwiek nie byłeś w stanie naładować iPada z powodu kłaczków utkniętych głęboko w porcie Lightning.

Powinieneś wiedzieć, że wykałaczka będzie wystarczająco cienka, aby wydostać się stamtąd bez uszkadzania portu.

Jak należy dokonać zakupu

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w sześciopak ściereczek z mikrofibry, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej dwóch na każdą sesję czyszczenia (jedną do przetarcia tabletu środkiem czyszczącym, drugą do wytarcia wszystkiego, gdy skończysz).

Te dwie paczki odkurzania Zestaw do czyszczenia iPada przetrwa wiele sesji czyszczenia i uchroni iPhone’a przed niechcianym kurzem i brudem za pomocą zaledwie kilku szybkich rozpyleń.

Za jedyne 3 dolary więcej niż 1 uncja. butelka, ta 3,4 uncji. Przetrwa wielokrotne czyszczenie iPada. Usunie większość brudu, brudu i innych zanieczyszczeń z obudowy iPada.

dołącz do naszego kanału telegram