Skip to content

Jak wyciszyć powiadomienia grupy WhatsApp bez wychodzenia (przykład)

30 de styczeń de 2021

Niewątpliwie obecnie jedną z najczęściej używanych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie jest WhatsApp. Liczenie na miliony użytkowników, którzy na co dzień korzystają z tej aplikacji, aby komunikować się z różnymi osobami, niezależnie od odległości.

Szczególnie WhatsApp to całkowicie darmowa aplikacja. Jednak do korzystania z niego wymagane jest połączenie internetowe. Ponadto to narzędzie do przesyłania wiadomości sprawia, że ​​użytkownicy są coraz bardziej zainteresowani, ponieważ oferuje szeroką gamę funkcji i opcji.

Generalnie za pośrednictwem WhatsApp można przeprowadzić szereg działań, które pomogą usprawnić komunikację na dużą skalę. Przykładem tego są grupy, dzięki którym można nawiązać rozmowę z różnymi kontaktami.

Co to jest grupa WhatsApp i jak działa?

Dołączanie do grup WhatsApp to sposób na łączenie się z różnymi osobami. To jest do jednego czatu można dołączyć różne kontakty. Za jego pośrednictwem można przesyłać między innymi wiadomości, audio, pliki multimedialne, pamiętając, że grupa to nie to samo co lista rozgłoszeniowa.

Dlatego tryb ten jest bardzo przydatny głównie wtedy, gdy chcemy przekazać informacje kilku osobom, ale zwykle służy też do dodania kilku znajomych. Chociaż bez względu na przyczynę, grupy WhatsApp są jedną z najczęściej używanych funkcji w tej aplikacji, chociaż czasami konieczne jest opuszczenie grupy.

Powiadomienia grupowe WhatsApp

Jednym ze szczegółów, które nie mogą pozostać niezauważone w grupach WhatsApp, są pliki powiadomienia. Które się manifestują za każdym razem, gdy nadejdzie nowa wiadomość. Oznacza to, że za każdym razem, gdy ktoś wchodzi w interakcję w grupie, może to natychmiast zauważyć, dzięki swoim powiadomieniom.

Może to jednak być trochę denerwujące i niewygodne, a tym bardziej, gdy wiadomości są stałe. Dlatego najlepszą opcją jest wyciszenie powiadomień.

Co to znaczy wyciszyć grupę WhatsApp?

Zasadniczo, jeśli zdecydujesz się na tę alternatywę, aplikacja nie powiadomi Cię o nadejściu wiadomości uczestników grupy. Ale na szczęście, aby wykonać tę akcję, nie trzeba opuszczać danej grupy.

Oznacza to, że możemy nadal być częścią grupy i w ten sam sposób wiadomości będą nadal przychodzić. Jedyne, co się zmieni, to to, że nie zauważysz nowej wiadomości. Co najlepsze, pozostali uczestnicy nie zdadzą sobie sprawy, że aktywowałeś tę opcję.

Jak wyciszyć powiadomienia z grupy WhatsApp bez wychodzenia?

konfiguracja WhatsApp telefon komórkowy

Jak wyjaśniono wcześniej, wyciszając powiadomienia grupy na WhatsApp, nikt nie zauważy ani nie będzie musiał opuszczać grupy. Procedura jest dość prosta i szybka. Musisz wykonać następujące czynności:

  • Otwórz aplikację WhatsApp.
  • Szukaj e wejść do grupy chcesz wyciszyć.
  • Raz w środku, zrób kliknij trzy kropki pionowy które znajdują się w prawym górnym rogu.
  • Następnie pojawia się menu z różnymi alternatywami.
  • włączyć Wycisz powiadomienia
  • Następnie pojawi się wyskakujące okienko, w którym musisz wybierz, jak długo chcesz wyciszyć powiadomienia.
  • Możesz sprawdzić dowolne z następujących opcji:
  • Wystarczy, że zaznaczysz wybrane pole naciśnij przycisk OK.
  • W ten sposób wyciszyłeś powiadomienia grupy WhatsApp.

Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli wybrałeś opcję, cisza na 8 godzin, tydzień lub rok, tak samo, jak chcesz dezaktywować opcję, możesz to zrobić bez problemu.

Jeśli chcesz włącz ponownie powiadomienia, co powinieneś zrobić, to naciśnij na czacie grupy, o której mowa, szybko zauważysz, że w górnym obszarze pojawiło się kilka elementów. Kliknij element dźwiękowy w ten sposób powiadomienia zostaną ponownie aktywowane.

Pamiętaj, że możesz również ukryć grupę WhatsApp bez konieczności wychodzenia i mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy uważasz, że wyciszanie powiadomień z grup WhatsApp jest ważne? Czy udało Ci się łatwo wyciszyć grupy WhatsApp? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.