Skip to content

Jak wyciszyć powiadomienia grupowe w WhatsApp bez ich opuszczania?

29 de wrzesień de 2021

WhatsApp to jedna z najczęściej używanych aplikacji na co dzień na całym świecie, praktycznie każdy dzisiaj ma konto utworzone w tej aplikacji. Platforma ta jest praktycznie domyślną usługą komunikatorów internetowych, ponieważ prawie każda komunikacja przez telefony komórkowe odbywa się w tej aplikacji.

Popularność WhatsApp na rynku aplikacji tworzy idealne środowisko dla przyjaciół, znajomych, kolegów lub współpracowników Grupy WhatsApp są tworzone do komunikacji między kilkoma osobami. Jednak nie wszystko jest różowe, ponieważ są chwile, kiedy te grupy stają się nieco irytujące z powodu ilości wysyłanych wiadomości, a jeśli tak się stanie, dzisiaj nauczymy Cię, jak uciszyć grupy WhatsApp bez konieczności wychodzenia z nich.

Co powinienem wziąć pod uwagę przed wyłączeniem powiadomień grupowych w WhatsApp?

Kiedy podejmiesz decyzję o: wyciszyć grupę WhatsApp Musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy przed wyciszeniem, a niektóre z tych aspektów skomentujemy poniżej.

Sprawdź, czy zaktualizowałeś aplikację

Jeśli zamierzasz wyciszyć grupę WhatsApp, musisz najpierw upewnić się, że masz najnowszą wersję aplikacji na telefonie komórkowym, ponieważ jeśli nie, możesz nie mieć możliwości wyciszenia dostępnych grup.

Rozważ znaczenie każdej grupy

Jeśli już sprawdziłeś, że masz zainstalowaną najnowszą wersję WhatsApp, to teraz musisz wziąć pod uwagę znaczenie grupy, którą zamierzasz uciszyć. Należy to wziąć pod uwagę głównie dlatego, że kiedy go uciszasz, bardzo trudno jest ci zwracać uwagę na to, co mówi się w grupie, a jeśli jest to ważna grupa, czy to w pracy, szkole, czy na uniwersytecie, możesz przyjechać przegapić cenne dla Ciebie informacje.

Weź również pod uwagę powód, dla którego dołączyłeś do grupy na początku. Ponadto, jeśli członkowie grupy zwykle oczekują, że odpowiesz na wysyłane wiadomości i z chwili na chwilę przestajesz odpowiadać, ponieważ masz to wyciszone, mogą się zastanawiać, co się z tobą stało.

Jak wyłączyć powiadomienia w grupie WhatsApp?

Istnieje więcej niż jedna opcja, dzięki której możesz wyciszyć powiadomienia i wiadomości z grupy WhatsApp i chociaż są to różne metody wyciszania, w końcu wynik jest taki sam; żadne powiadomienia z grupy nie będą do Ciebie przychodzić.

Przytrzymanie czatu grupowego, który chcesz wyciszyć

W menu wszystkich twoich czatów WhatsApp możesz nacisnąć i przytrzymać grupę, którą chcesz wyciszyć. W tym momencie na górze pojawi się pasek opcji, a jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że jest tam symbol głośnika. Musisz nacisnąć tę ikonę, aby pominąć menu ustawień, aby wyciszyć grupę, w niej zobaczysz kilka opcji na czas, w którym chcesz wyciszyć grupę, i musisz wybrać tylko tę, która wydaje ci się najlepsza.

W ramach danej grupy

tak wpiszesz opis grupy, którą chcesz wyciszyć, zobaczysz, że istnieje opcja z napisem „Wycisz powiadomienia”. Musisz zaznaczyć tę konfigurację, a menu natychmiast przeskoczy do Ciebie, gdzie możesz wybrać czas, w którym chcesz wyciszyć opcje grupowe.

W narzędziach WhatsApp

Również z ustawień WhatsApp możesz wyciszyć swoje grupy. Musisz tylko przejść do sekcji powiadomień, wybrać grupę, którą chcesz wyciszyć i to by było na tyle.

Jakie są inne alternatywy, aby przestać otrzymywać powiadomienia od grupy na WhatsApp?

Wycisz swoje grupy WhatsApp

Jeśli chcesz przestać otrzymywać powiadomienia z grup WhatsApp, powinieneś wiedzieć, że masz więcej opcji poza ich wyciszeniem.

Archiwizowanie grupy

W jednej z najnowszych aktualizacji WhatsApp opcja, która zarchiwizowane czaty nie wracają do skrzynki odbiorczej w przypadku wysłania wiadomości o takiej rozmowie. Może to również pomóc Ci przestać widzieć powiadomienia z grupy WhatsApp.

Opuść grupę

Jeśli istnieje grupa, która sprawia Ci dużo irytacji z powodu wszystkich otrzymywanych powiadomień, zamiast ją wyciszać, możesz ją również opuścić, chociaż powinieneś bardzo dobrze ocenić, czy jest to najlepsza opcja.