Skip to content

Jak wybrać wiele plików za pomocą klawiatury komputera? – Bardzo łatwe!

8 de styczeń de 2022

Komputery są dziś niezbędnymi narzędziami, ponieważ można na nich wykonać wiele pracy i innych rzeczy, które są niezbędne. Jeśli zaczynasz używać jednego z tych urządzeń elektronicznych, możesz nie wiedzieć, jak wykonać niektóre czynności. Więc będziemy cię uczyć, w jaki sposób możesz oznaczyć wiele plików jednocześnie i co możesz zrobić po ich oznaczeniu.

Jak mogę wybrać grupę plików strumieniowych za pomocą klawiatury?

Jak już wiemy, jedną z rzeczy, które najbardziej lubimy w komputerach, jest to, że są działania, które możemy tam zrobić, ale nie można tego zrobić na telefonie komórkowym. Dzieje się tak dzięki systemowi operacyjnemu zainstalowanemu na tych komputerach, dzięki któremu możesz robić pewne rzeczy.

Jedną z czynności, które możesz wykonać w łatwy sposób, jest oznaczanie w biegu pliki znajdujące się w folderze. Można to zrobić na dwa sposoby, które pokażemy. Pierwszym sposobem, w jaki będziesz mógł wybrać kilka plików uruchomionych na twoim komputerze, jest użycie myszy.

Tylko do tego zamierzasz umieścić kursor w pustym miejscu. Teraz przytrzymasz lewy przycisk myszy i przeciągniesz mysz do plików, które chcesz oznaczyć. Zobaczysz więc, że pliki są zaznaczone na niebiesko, co oznacza, że ​​są zaznaczone.

Innym sposobem, w jaki będziesz mógł oznaczać pliki w sposób ciągły, jest klawiatura. To też jest łatwe, ponieważ wystarczy nacisnąć 2 klawisze. Zamierzasz przytrzymać klawisz SHIFT podczas naciskasz strzałkę kierunku że uważasz, że pasuje do tego, co chcesz zrobić. W ten sposób pliki będą oznaczane w sposób ciągły.

Jakich metod można użyć do wybrania wielu plików pominięcia na komputerze?

Zamiast tego, jeśli szukasz sposobu, aby zaznaczaj selektywnie pliki i foldery zamiast zaznaczać je wszystkie naraz, będziesz miał na to dwa sposoby i są to te.

Z klawiaturą

Jednym ze sposobów, w jaki możesz to zrobić, jest klawiatura. W tym celu wystarczy trzymać wciśnięty klawisz CTRL i myszką klikać pliki, które chcesz oznaczyć. Ta metoda działa na każdym modelu Windows począwszy od Windows XP do najnowszego Windows 11.

Korzystanie z kursora

Ten sposób pomijania plików w folderze za pomocą myszki działa w połączeniu z naciśnięciem klawisza CTRL i jest to ten, który właśnie wam przed chwilą wyjaśniliśmy. Należy zauważyć, że w wybierz wiele plików będziesz mógł zobaczyć liczbę zaznaczonych folderów.

W jaki sposób możesz wybrać zawartość całego folderu na swoim komputerze?

osoba używająca myszki na komputerze

Inną rzeczą, którą będziesz mógł zrobić, to wybrać wszystkie pliki w folderze, który jest w twój eksplorator plików. Aby to zrobić, będziesz mieć na to dwa sposoby i są to te.

Pierwszy to jeden z tych, które wyjaśniliśmy ci przed chwilą, masz zamiar zaznaczyć pierwszy plik lub folder, który chcesz oznaczyć. Następnie przytrzymasz klawisze SHIFT + CTRL + FN. Ale już naciśniesz strzałka skierowana w prawo w ten sposób zostaną oznaczone wszystkie pliki w tym folderze.

Inny sposób, w jaki będziesz w stanie to osiągnąć, jest o wiele prostszy, po prostu musisz naciśnij klawisze CTRL i E. W ten sposób wszystkie pliki zostaną oznaczone automatycznie.

Jakie czynności można wykonać po wybraniu serii plików na komputerze?

osoba dostosowująca coś na swoim komputerze

Po zaznaczeniu kilku plików znajdujących się w folderze będziesz mógł wykonać na tych plikach dużą liczbę działań. Ale będziemy rozmawiać o trzy najczęściej używane przez ludzi którzy mają komputer.

Kopiuj, wytnij i wklej

Jedną z głównych czynności wykonywanych przez ludzi podczas oznaczania serii plików i folderów jest wycinanie, wklejanie lub kopiowanie. Ta czynność jest prawie zawsze konieczna, gdy chcesz przenieść niektóre pliki z jednej witryny do drugiej, dzięki czemu jest najczęściej używany.

Zmień nazwę i klasyfikuj

Inną rzeczą, którą robi się po zaznaczeniu serii plików lub folderów, jest zmiana ich nazw jako całości. Jest to trochę skomplikowane, ponieważ podczas zaznaczania i zmieniania ich nazw przyjmą to samo imię, które umieściłeś i wtedy nie będziesz w stanie ich odróżnić, więc nie jest wskazane, abyś wykonywał tę czynność.

Przenieś z folderu

Wreszcie istnieje możliwość przeniesienia plików folderów. W tym przypadku jest to bardzo powszechne zmienić niektóre pliki folderów aby były bardziej uporządkowane. Do tego możesz użyć opcji wycinania, dzięki której będziesz mógł przenosić pliki z jednego folderu do drugiego. Ale możesz też przeciągnąć je do folderu, w którym chcesz je zatrzymać.

dołącz do naszego kanału telegram