Skip to content

Jak wstawić, przesłać i opublikować notatkę dźwiękową lub głosową WhatsApp w relacjach na Instagramie

5 de kwiecień de 2021

Istnieją różne platformy i sieci społecznościowe do publikowania naszych treści, czy to zdjęć, filmów, czy nawet rozmów z różnymi użytkownikami na całym świecie. W tym artykule pokażemy, jak to zrobić wstawiaj, przesyłaj i publikuj notatki głosowe lub dźwiękowe WhatsApp w Instagram Stories.

Co to jest WhatsApp i Instagram? A jak są ze sobą spokrewnieni?

Dzisiaj uwzględnione zostanie wykorzystanie komunikatora internetowego „WhatsApp”, który jest przeznaczony do korzystania z czatów, do rozmów między użytkownikami posiadającymi tzw. „Smartfony” lub telefony komórkowe najnowszej generacji, ale nie tylko do tej pory. .

Ta aplikacja może być również używana na naszych komputerach, z zarejestrowanym numerem telefonu lub bez. Na razie istnieje wiele wersji dla różnych systemów operacyjnych, wśród nich jest dostępne na urządzenia z systemem Android, iPhone, Mac i Windows.

Ta aplikacja umożliwia wysyłaj wiadomości tekstowe, nieograniczoną liczbę zdjęć a nawet notatki głosowe, które pozwalają nam na większą swobodę i płynność w codziennych rozmowach, zwłaszcza jeśli Twoja firma telefoniczna ma awarie podczas wykonywania połączeń w konwencjonalny sposób. Obecnie te wiadomości głosowe są używane w siostrzanej aplikacji o nazwie Instagram.

Ta aplikacja o nazwie Instagram jest również używana do wysyłania wiadomości, ale jej głównym zastosowaniem jest udostępnianie treści, czy to zdjęć, czy filmów, a także oferuje szeroką gamę opcji edycji tych treści i uczynienia ich bardziej atrakcyjnymi, aby osiągnąć przyciągnij więcej użytkowników do konta, które chcesz promować, które mogą być osobiste lub używane przez firmę do udostępniania treści.

Obie sieci społecznościowe lub aplikacje mają wiele wspólnych opcji, jedną z nich są słynne „Historie”, które można odwiedzać częściej. Są używane do tymczasowo publikować obrazy lub filmy w okresie 24 godzin lub mniej, w zależności od kryteriów osoby.

Dlatego jedną z technik, które są obecnie używane do dzielenia się opiniami lub po prostu jako powód do humoru, jest użycie notatek dźwiękowych wysłanych do WhatsApp, które mieć limit do 15 minut (czas, który jest rzadko używany, ponieważ średnia to mniej niż 3 minuty) i udostępnij je w historiach zarówno tej samej aplikacji, jak i Instagrama. Tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Akcję udostępniania wiadomości głosowych WhatsApp na Instagramie można wykonać na dwa sposoby, w zależności od posiadanego urządzenia, ponieważ niektóre mają opcję natywnie, podczas gdy w innych jest trzeba pobrać aplikację.

Umieść notatki głosowe w Stories z urządzeń Apple.

W systemie iOS ta opcja jest definiowana natywnie, wystarczy wpisać „Ustawienia”, następnie „Centra sterowania” aby aktywować opcję „Nagrywanie ekranu”. Po aktywacji wystarczy przewinąć ekran w dół i nacisnąć „początek”, Po naciśnięciu powinno tylko odtworzyć wiadomość głosową.

Kiedy chcesz zakończyć, poczekaj, aż dźwięk się skończy lub po prostu zatrzymaj, naciśnij przycisk. „zatrzymać” i oczekuje się, że dźwięk będzie prezentowany w formacie wideo w galerii telefonów komórkowych. Kiedy to się stanie, będzie dostępne do wykorzystania w Instagram Stories.

Umieszczaj notatki głosowe w Relacjach z urządzeń z systemem Android.

Wgrywanie tego typu treści z Androida jest bardzo podobne do procesu, który odbywa się z urządzenia z systemem iOS, tyle tylko, że Android nie ma opcji natywnie, dlatego konieczne jest pobranie aplikacji do nagrywania ekranów. Jednym z przykładów jest pobranie „Xrecorder”.

Po zainstalowaniu na urządzeniu wchodzisz do niego i przechodzisz do „Ustawienia”, a następnie podobny do poprzedniego naciśniętego „Centrum Kontroli” już w środku wciskasz tylko symbol + od „Ekran nagrywania”.

Wiadomości głosowe WhatsApp w opowiadaniach na Instagramie

Dotykasz się «Rozpocznij nagrywanie»I natychmiast przejdziesz do WhatsApp, gdzie odtworzysz dźwięk, który chcesz opublikować, a po zakończeniu wróć do „Centrum Kontroli” i naciśnij czerwony przycisk, aby zakończyć nagrywanie ekranu.

Wystarczy, że przejdziesz do naszej galerii. Następnie wchodzimy na Instagram i wciskamy „twoją historię”, znajdującą się w lewym górnym rogu, szukamy wideo z notatką głosową i po prostu udostępniamy go światu.

dołącz do naszego kanału telegram