Skip to content

Jak wstawić kod źródłowy do posta WordPress – szybko i łatwo

28 de luty de 2021

WordPress to program oferujący rozszerzenie system zarządzania zawartością. Oznacza to, że jest to program, który umożliwia swoim użytkownikom tworzenie własnych stron internetowych lub osobistych blogów, znając przybliżony koszt strony internetowej.

Platforma powstała w 2003 roku, a jej główną wizją było służyć jako źródło do tworzenia blogów. Obecnie stała się wiodącą platformą w profesjonalne tworzenie stron internetowych i biznes.

Jego system pozwala użytkownikom tworzyć własne strony internetoweponieważ zawiera ponad 100 szablonów z różnymi motywami, co jest niezbędne, aby wiedzieć, których szablonów używa witryna WordPress, a nawet jest przydatny dla użytkowników, którzy chcą stale dodawać informacje do swojej platformy internetowej, ma również inteligentny system, który zamawia pliki aby były chronologicznie od najnowszych do najstarszych.

Jak wstawić kod źródłowy w poście WordPress?

Platforma WordPress ma nieskończone zastosowania, aby stworzyć stronę internetową z osobistą, unikalną marką, która wyróżnia się na tle innych.

Dla niektórych użytkowników narzędzia oferowane przez WordPress są nadal nieznane, co powoduje, że użytkownik rezygnuje z tworzenia swojej strony internetowej, myśląc, że jest ona bardziej złożona niż jest w rzeczywistości.

Kody wejściowe są szeroko stosowanym narzędziem w programowaniu blogów, blogi te są platformą, na której programiści przekazują swoją wiedzę na określony temat.

Gruntownie kody są konieczne, aby wstawić ich fragmenty do wejścia, w celu zademonstrowania przykładu. I opisz użytkownikom, na czym polega język programowania.

Jeśli jesteś programistą bloga, miałeś kiedyś problemy z wstawieniem kodu, jest to dość frustrujące, ponieważ wpływa to nawet na SEO i projekt Twojej witryny lub osobistego bloga.

Kroki, aby wstawić kod źródłowy w poście WordPress

Proces wstawiania kodu źródłowego do posta WordPress jest w rzeczywistości dość prosty. Musisz tylko wykonać następujący proces:

Jest kilka sztuczek, które mogą Ci się przydać, na przykład plik TAG HTML, w zasadzie jego funkcją jest sformatuj kod aby było inaczej widoczne, a tekst podstawowy wyróżniony.

Kiedy piszesz wpis, powinieneś przełączyć się na „Tryb tekstowy”. W górnej części ekranu znajdziesz panel, musisz wybrać opcję „Kod”, kliknij tę opcję i wybierz plik skrawek kod chcesz użyć.

Jeśli szukasz znacznie bardziej zaawansowanego rozwiązania, które pozwala poznać niektóre szczegóły, takie jak liczba linii, lub które pozwala na kolorowanie, jest program o nazwie simple kod Zakreślacz.

Simple code Highlighter to wtyczka opracowana dla WordPress i skierowana do programistów. Zwykle ten program daje możliwość formatowania tekstu, dodawania zakładki edycji do postów i innych zastosowań.

Zainstaluj program do podświetlania kodu

edytuj post html niebieskie tło

  • Aby zainstalować program, przejdź do części „Wtyczki BackOffice”
  • Kliknij opcję „Dodaj nowe”.
  • Wybierz program z listy „Prosty zakreślacz kodu”.
  • Kliknij zainstaluj i kontynuuj, aby go aktywować.
  • W ten sposób program jest już dostępny. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć program podczas edycji i opracować swój kod wejściowy w unikalny sposób.

Dlaczego warto wybrać WordPress, aby stworzyć swój osobisty blog lub stronę internetową?

WordPress jest obecnie najczęściej używanym narzędziem przez wszystkich użytkowników, którzy chcą stworzyć osobistą witrynę. To dlatego, że zapewnia bardzo przydatne narzędzia i szeroki zakres zastosowań. Każda firma, która chce rozwijać swoją stronę internetową, ma możliwość zaimplementowania pewnych przydatnych aspektów za pośrednictwem tego programu.

Dzięki WordPress małe, średnie i duże firmy mają możliwość stworzyć stronę internetową co może obejmować między innymi możliwość rejestracji, dokonywania zakupów online, rozwijania sklepu internetowego, a nawet dokonywania rezerwacji.

WordPress dostosowuje się do aktualnych wymagań społeczeństwa w środowisku cyfrowym i umożliwia tworzenie przydatne i obszerne strony internetowe zgodnie z potrzebami użytkowników.

dołącz do naszego kanału telegram