Skip to content

Jak wprowadzić i skonfigurować moje konto e-mail Movistar na moim telefonie komórkowym

11 de grudzień de 2022

Jeśli myślisz o korzystaniu z telefonu komórkowego Movistar do zarządzania kontem e-mail, to dobry moment, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować telefon. Poczta Movistar polega na przekształceniu telefonu komórkowego w system online do odbierania, usuwania, wysyłania i zarządzania wiadomościami e-mail z konta. To prosta procedura, ale konfiguracja za pierwszym razem może być nieco trudna.

W dodatku firma Movistar stał się bardziej wszechstronny, Ponieważ w ostatnim czasie zaczął świadczyć różne usługi oprócz telefonii. Podobnie jak w przypadku konfigurowalnych routerów Wi-Fi.

Nie pomijając dużej liczby opracowanych sztuczek, takich jak między innymi konfiguracja APN w celu uzyskania bezpłatnego internetu. Teraz jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o e-mailach Movistar, czytaj dalej artykuł.

Jak korzystać z poczty Movistar?

Obecnie to nazwa usługi została zmieniona na Correo Movistar. Pamiętaj jednak, że firma nie tworzy już nowych kont e-mail. Chociaż dla tych, którzy już go mają, mogą cieszyć się dużą liczbą całkiem interesujących korzyści, takich jak spora ilość miejsca do przechowywania plików w chmurze. Oprócz możliwości słuchania muzyki ze Spotify.

Jeśli zakontraktowałeś usługę telefoniczną stosunkowo niedawno, nie zamierzasz tego robić być w stanie zarejestrować się w Correo Movistar. Jeśli jesteś klientem z pewnym stażem pracy, będziesz mógł wprowadzić adres e-mail z correo.movistar.es. W tym miejscu będziesz musiał się zalogować i będziesz mógł zacząć z niego korzystać bez żadnego problemu.

Jak używać i konfigurować firmową pocztę Movistar?

To nie dla nic skomplikowanego w konfiguracji poczty aby móc sprawić, by działał w Microsoft Outlook, niezależnie od posiadanej wersji. Prawda jest taka, że ​​szkoda, że ​​nowi klienci nie mogą uzyskać dostępu do tej dodatkowej usługi, ponieważ w ramach wszystkiego jest całkiem dobrze zorganizowana, działa wspaniale i ma wielką przewagę nad innymi bezpłatnymi usługami e-mail, które nie są świetne. Ale będziemy musieli się osiedlić, przynajmniej na razie.

Jakie dane są niezbędne do skonfigurowania wiadomości e-mail Movistar z mojego telefonu komórkowego?

Przez wielu uważany za jednego z tzw najbardziej problematyczne firmy telefonii komórkowej, Movistar pozwala zamienić telefon komórkowy w menedżera konta pocztowego. Aby go skonfigurować, zgodnie z oficjalnymi wskazaniami, musimy wprowadzić następujące parametry:

  • Nazwa: gdzie zamierzamy wprowadzić nazwę, za pomocą której chcemy identyfikować nasze konto e-mail Movistar.
  • Adres e-mail Movistara: zakończone na @movistar.es.
  • Nazwa użytkownika: który również kończy się na @movistar.es.
  • Hasło: Umieścimy kod, za pomocą którego uzyskamy dostęp do naszej poczty e-mail Movistar.

Jak skonfigurowany jest serwer poczty przychodzącej Movistar POP3?

Serwer przychodzący to dziedzina, o której niewielu wie, więc skonfiguruj serwer pocztowy Movistar musisz wpisać adres pop.movistar.es. Port to 110 i wtedy musimy wpisać typ zabezpieczenia (none).

Z tymi danymi wystarczy, aby móc odbierać pocztę w naszej skrzynce odbiorczej. Jest to jeden ze sposobów, aby to zrobić, innym sposobem jest protokół IMAP.

Kroki konfiguracji serwera poczty wychodzącej SMTP Movistar

Adres serwera wychodzącego dla Poczta Movistar to mailhost.movistar.es. W polu hasła musimy przepisać nasze hasło, ponieważ w polu użytkownika musimy przepisać naszą nazwę użytkownika, a na koniec w ostatniej sekcji, w której jest napisane Port, wpisujemy liczbę 25.

Konfigurując serwer poczty wychodzącej, będziemy mogli wysyłać nasze e-maile z naszej skrzynki odbiorczej. Podsumowując, aby skonfigurować konto pocztowe należy wykonać konfigurację ogólną, czyli skonfigurować serwer poczty przychodzącej (odbieranie e-maili) i serwer poczty wychodzącej (wysyłanie e-maili).

Jak skonfigurować pocztę Movistar z protokołem IMAP?

Drugi sposób do skonfigurować pocztę e-mail w Movistar polega na wybraniu „użyj serwera IMAP”. W tym przypadku powtarzamy dane konfiguracyjne, ale zmieniamy port serwera przychodzącego na imap.movistar.es i port 143. Reszta konfiguracji pozostanie dokładnie taka sama.

Od tej konfiguracji możemy zacząć korzystać z naszych urządzeń mobilnych, zarówno w Android jak w iOS pod firmą Movistar kontrolować pocztę. Korzystanie z poczty Movistar jest bardzo ważne, ponieważ jest to usługa, za którą wszyscy płacimy w naszej taryfie telefonicznej, ale mało kto z niej korzysta.

W takim przypadku, aby nasze pieniądze były tego warte Zaleca się, abyśmy zarządzali własnym kontemchoćby po to, aby skorzystać z narzędzia, które może służyć jako alternatywa, gdy nie mamy innego menedżera poczty.

mężczyzna za pomocą telefonu komórkowego przy ścianie

Jakie są główne różnice między protokołami poczty przychodzącej POP3 i IMAP?

Korzystanie z jednego lub drugiego protokołu jest kwestią gustu, osobiście bardziej lubię IMAP, jest to bardzo nowy protokół. Kiedy konfigurujemy nasz serwer pocztowy przychodzące na dowolne urządzenie, podczas pobierania wiadomości e-mail będzie to robić z serwera Movistar. Po pobraniu naszej poczty możemy ją przeczytać, przesłać dalej lub usunąć.

jeśli pójdziemy do innego urządzenie podczas pobierania poczty, wrócimy, aby pobrać już przeczytaną pocztę, wyglądającą tak, jakbyśmy jej nie przeczytali.

Jednorazowo konfigurując ten protokół w naszym e-mailu Movistar pobieraj i czytaj pocztę na jednym urządzeniu, Na telefonie komórkowym, tablecie lub w menedżerze poczty e-mail na komputerze PC i przeczytasz tę wiadomość e-mail, gdy ponownie pobierzesz wiadomość e-mail na inne urządzenie, pojawi się ona jako „przeczytana wiadomość e-mail”.

Jak powiedziałem, jeden sposób nie jest ani lepszy, ani gorszy od drugiego, osobiście dostaję wiele e-maili dziennie i czytam je zarówno na telefonie komórkowym, tablecie, jak i komputerze i lubię to użyj protokołu IMAP, aby nie czytać tej samej poczty 3 razy dziennie.

Jakie systemy operacyjne obsługuje ta funkcja?

Gdy nasza poczta Movistar zostanie skonfigurowana na jeden z 2 sposobów, możesz używać telefonu komórkowego do poczty e-mail. Movistar to firma telefonii komórkowej o największej obecności na różnych rynkach, w tym hiszpańskim i chilijskim, a jeśli odpowiednio skonfigurujemy parametry, będziemy w pełni wykorzystywać narzędzia dostępne w telefonii komórkowej Telefóniki.

Jest kompatybilny z każdą wersją Android i iOS, PC, Mac, iPad, Linux. Wykorzystuje standardowe protokoły kompatybilne z dowolnym urządzeniem.

Czy istnieją rozwiązania problemów z konfiguracją poczty Movistar?

W przypadku, gdy Twój telefon komórkowy nie działa poprawnie odbierać i wysyłać e-mailes przejrzyj opcje obsługi i konfiguracji. Z pewnością będziesz w stanie znaleźć punkt, w którym Twój telefon komórkowy jest nieprawidłowo skonfigurowany, a tym samym ponownie zacząć używać telefonu jako menedżera poczty e-mail.

Najczęstsze problemy podczas konfigurowania konta e-mail Movistar są:

  • Wprowadź nieprawidłowe hasło.
  • Błędne wpisanie nazwy serwera pocztowego, na przykład wpisanie pop3.movistar.es zamiast pop.movistar.es.
  • Błędne wpisanie portu serwera.

Najbardziej normalną rzeczą jest mieć trochę port wejściowy i wyjściowy lub serwer błędnie napisane, i to powoduje, że usługa e-mail bezpośrednio nie działa.

Dlaczego pojawiają się te problemy?

Jak widać, większość problemów zwykle wynika z błędnego napisania czegoś, tak jest bardzo trudno zawieść pocztę Movistar. Ponieważ jest to jeden z najbardziej wytrzymałych, jakie istnieją. Aby tego uniknąć, wszystkie dane należy wprowadzać bardzo ostrożnie, aby uniknąć niedogodności.

dołącz do naszego kanału telegram