Skip to content

Jak wpisać odwrócony ukośnik na mojej klawiaturze — łatwa metoda

14 de grudzień de 2021

Jeśli piszesz na stronie i chcesz umieścić ukośnik odwrotny, ale nie możesz go znaleźć na klawiaturze; może to być spowodowane potrzebne jest konkretne polecenie za napisanie tego. Ten symbol jest często używany w matematyce, a czasami w tytułach folderów, więc musisz wiedzieć, jak ustawić go na klawiaturze.

Jaka jest procedura wpisywania odwrotnego ukośnika na klawiaturze?

Istnieją specjalne lub ukryte symbole, które wymagają specjalnego polecenia, aby pojawiły się na piśmie. Symbole te mogą nie być widoczne na klawiszach klawiatury, tak jak niektóre, które zwykle są w towarzystwie innych na klawiszach.

W literach lub cyfrach na klawiaturze znajdują się ukryte symbole, które wymagają wpisania polecenia. Ważne jest, aby wspomnieć, że istnieją polecenia odpowiadające typowi klawiatury lub systemowi operacyjnemu i mogą się różnić między nimi. Musisz więc znaleźć polecenie odpowiadające twojemu zespołowi, aby móc napisać odwrotny ukośnik.

Z komputera z systemem Windows

Ukośnik odwrotny, ukośnik odwrotny, ukośnik odwrotny lub odwrotny ukośnik mają specjalne polecenie do wpisania z komputera z systemem Windows 10, 8 lub 7. posiadać pasek z liczbami, możesz wywołać ten symbol, naciskając jednocześnie klawisze „shift” i „7”; zrobisz to, zobaczysz symbol napisany na ekranie.

Korzystanie z komputera z systemem Linux

Jeśli próbowałeś umieścić ukośnik odwrotny i nie udało ci się, być może wpisujesz niewłaściwą komendę pisania lub być może klawiatura nie pokazuj tego symbolu podobnie jak inne klawiatury innych typów sprzętu.

W systemie Linux możesz umieścić ukośnik odwrotny, naciskając klawisz Alt i „jednocześnie to polecenie umożliwi pojawienie się ukośnika odwrotnego podczas pisania, kombinację klawiszy Shift i” umożliwi to również zapisanie tego symbolu.

Jeśli masz dostęp do klawiatury numerycznej, możesz przystąpić do wpisywania tego symbolu za pomocą polecenia zawierającego cyfry; aby to zrobić, musisz nacisnąć „Alt”, a następnie nacisnąć cyfrę 9, a następnie 2. To polecenie nie jest przydatne dla tych, którzy nie mają dostępu do klawiatury numerycznej, ale jeśli masz do niego dostęp, możesz użyć tego skrótu, aby wpisać ukośnik odwrotny.

Ponieważ polecenia zapisu różnią się w zależności od typu klawiatury który jest używany; Warto wiedzieć, że na niemieckiej klawiaturze ukośnik odwrotny pojawia się po naciśnięciu „Alt” obok „shift” i cyfry 7.

polecenie z klawiaturą numeryczną

Z systemu macOS

Na klawiaturze komputera MacOS ukośnik odwrotny pojawia się na wprowadź odpowiednie polecenie do tego typu klawiatury; w tym przypadku polecenia, które mogą wyświetlać ukośnik odwrotny, to:

  • Alt + 7.
  • Alt + Shift.
  • Alt + Shift + /.

polecenie do pisania odwrotnego ukośnika

Jeśli twoja klawiatura nie może napisać ukośnika odwrotnego za pomocą niektórych poleceń, które tutaj pokazaliśmy, istnieje opcja, która może cię unikaj używania poleceń zapisu; Chociaż może to być nieco niewygodne dla niektórych osób, jest to rozwiązanie błędu polecenia pisania.

Ta opcja lub sztuczka dotyczy skopiuj i wklej odwrotny ukośnik z przeglądarki lub z tekstu, który jest w Twoim zasięgu i który zawiera ten symbol wśród swoich pism. Aby wykonać kopię, musisz otworzyć miejsce, w którym weźmiesz ukośnik odwrotny i dalej wybierać żądany symbol, wybrać opcję „kopiuj”, a następnie wpisać miejsce, w którym piszesz, aby wybrać „wklej” w wybranym miejscu , też Możesz wkleić tekst za pomocą polecenia Control + V.

Dlaczego nie możesz poprawnie wykonać odwrotnego ukośnika na swoim komputerze?

Istnieje wiele powodów, dla których polecenia zapisu nie kończą się pomyślnie; Należy podkreślić, że istnieją różne polecenia, które ściśle odpowiadają określonemu typowi klawiatury, więc będziesz musiał wiedzieć, że jeśli wprowadziłeś polecenie, które nie odpowiada Twojej klawiaturze, nie przyniesie to oczekiwanego efektu.

Źle skonfigurowana klawiatura

Jeśli twoja klawiatura ma błąd w konfiguracji; możesz go skonfigurować tak, aby poprawnie reagował na wprowadzane w nim polecenia. Nie wszystkie klawiatury będą przetwarzać wpisywane polecenia zgodnie z oczekiwaniami, należy je najpierw skonfigurować co się stanie po naciśnięciu określonych klawiszy?.

W systemie Windows musisz uzyskać dostęp do „Panelu sterowania”. Wybierz opcję „Ustawienia regionalne i językowe” i naciśnij opcję „Szczegóły”; Zobaczysz nowe okno, które pozwoli ci wybrać język, w którym ma grać twoja klawiatura; w tym przypadku będzie to hiszpański, więc musisz wybrać „hiszpański-tradycyjny” (jeśli twoje @ jest na klawiszu cyfry 2).

ustaw język klawiatury

Jeśli Twoje @ znajduje się na klawiszu litery Q, musisz wybrać opcję „Umiejętność czytania w języku hiszpańskim i międzynarodowym”; To dlatego, że ta klawiatura jest używana w Ameryce Łacińskiej. Możesz zobaczyć różnicę w różnych klawiszach i ich funkcjach w zależności od klawiatury; na przykład, Klawiatury północnoamerykańskie nie mają litery Ñ klawisz, w przeciwieństwie do klawiatur widywanych w Ameryce Łacińskiej.

Być może twoja klawiatura ma problemy z wykonywaniem poleceń z powodu problemów w swojej strukturze, a nie w konfiguracji, jak myślałeś, dobrze jest sprawdzić, czy wszystkie klawisze działają poprawnie; jeśli nie, można to rozwiązać za pomocą w razie potrzeby konserwacja lub naprawa. W skrajnym przypadku można było kupić nową klawiaturę i ją skonfigurować.

dołącz do naszego kanału telegram