Skip to content

Jak włączyć, wyłączyć lub umieścić napisy Netflix CC na moim Apple TV

5 de Maj de 2021

Jak mogę aktywować lub umieścić plik Napisy Netflix CC na Apple TV? Jakie kroki muszę wykonać, aby skonfigurować napisy Netflix na moim Apple TV? Co to są napisy CC i jak je włączyć?

Jeśli nie wiesz, czym jest Apple TV i jak działa, oto nowe dziecko rodziny Apple. Jest to odbiornik cyfrowy, którego celem jest odtwarzanie wszelkiego rodzaju treści multimedialnych. Te treści mogą obejmować usługi związane z filmami i serialami Apple TV do usługi takie jak iTunes, Youtube, Spotify czy Netflix.

Oglądanie programów Netflix na Apple TV jest niezwykle proste. Dodatkowo dzięki zaawansowanej technologii wykorzystywanej przez urządzenie Apple TV można aktywować, wyłącz lub włącz napisy Netflix CC.

Jak mogę włączyć, wyłączyć lub umieścić napisy w serwisie Netflix CC na Apple TV?

Pierwszy krok do aktywacji, wyłącz lub umieść napisy Netflix CC na Apple TV jest pobranie i zainstalowanie Netflix na Apple TV. Usługę filmową można pobrać po skonfigurowaniu sieci domowej na urządzeniu Apple TV.

Następnie musisz wprowadzić swój konto przy użyciu adresu e-mail i hasła. Za pomocą pilota lub urządzenia mobilnego należy przejść do sekcji „Ogólne”, w której pojawi się szereg opcji, wśród których należy wybrać „Dostępność”.

Jeden raz jesteś w „Dostępność”, będziesz mógł wejść w opcję „Włącz i skonfiguruj opcjonalne napisy dla osób z dysfunkcją słuchu”. Innym sposobem, w jaki ta opcja może się pojawić, jest „Włącz i skonfiguruj napisy, DW lub SDH”. W tym miejscu możesz wybrać język, w którym chcesz wyświetlać napisy.

Gdyby liczyć na Apple TV generacji 4K dodatkowo będziesz mieć dostęp do ustawień napisów. Po aktywowaniu napisów do programów Netflix możesz je dezaktywować, klikając pole „Dezaktywuj”.

Kroki, aby zmienić styl napisów na Apple TV

Gdy już uda Ci się umieścić napisy w dowolnym języku i aktywować, dezaktywować lub umieścić je na urządzeniu Apple TV, możesz zmienić ich styl lub wygląd. Zależy to od typu posiadanego Apple TV.

Aby zmienić wygląd, styl, kolor i położenie napisów w serwisie Netflix na Apple TV 2 lub Apple TV 3, musisz mieć zaktualizowaną wersję oprogramowania. Ta wersja musi być w wersji 5.0 lub nowszej.

Możesz rozpocząć konfigurację, przechodząc do sekcji „Ustawienia” i klikając opcję „Ogólne”. W sekcji „Ogólne” zostanie wyświetlona seria opcji, wśród których należy zlokalizować „Włącz i skonfiguruj opcjonalne napisy dla osób z dysfunkcją słuchu”.

W tej sekcji możesz modyfikować styl, typografię, lokalizację (górna lub dolna część ekranu). Pamiętaj, aby zawsze zapisać ustawienia po zakończeniu edycji.

Jeśli z drugiej strony masz plik Urządzenie Apple TV 4K, konfiguracja wyglądu napisów jest dość podobna, różnica polega na tym, że musisz mieć zainstalowany i uruchomiony system tvOS 9.0 lub wyższy.

Wśród nowości zawartych w Apple TV 4 jest to, że można dostosować wygląd zamkniętych napisów. Oprócz krycia, rozmiaru i cienia.

Częste problemy

W przypadku, gdy nie możesz aktywować, dezaktywować lub umieść napisy Netflix CC na Apple TV są różne rozwiązania, które możesz zastosować. Głównym i najskuteczniejszym jest ten polecany przez tę samą firmę Netflix.

umieść napisy Netflix CC na moim Apple TV

Polega to na ponownym uruchomieniu sieci domowej, w tym celu należy odłączyć sieć domową i urządzenie Apple TV przez około 2 minuty. Następnie musisz ponownie podłączyć każde z urządzeń.

W ten sam sposób zaleca się ponowne uruchomienie usługi internetowej. Aby to zrobić, wystarczy wyłączyć modem i router bezprzewodowy na kolejne 2 minuty. W ten sposób, gdy ponownie wejdziesz do Netflix napisy będą już włączone.