Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć automatyczne sprawdzanie pisowni w Hotmail/Outlook

9 de wrzesień de 2023

Jeśli jesteś użytkownikiem usługi Windows Live Hotmail, Wiesz, że Twój e-mail znajduje się teraz w Outlooku.com. Być może zastanawiasz się, gdzie funkcja sprawdzania pisowni zniknęła wraz ze zmianą. Jeśli chodzi o sprawdzanie pisowni, Microsoft stwierdza:

„W Outlook.com nie ma opcji sprawdzania pisowni. Aby sprawdzić pisownię, będziesz musiał skorzystać z przeglądarki internetowej. Sprawdzanie pisowni jest dostępne w przeglądarkach Microsoft Edge, Internet Explorer 10. W nowszych i bieżących wersjach przeglądarek Firefox, Chrome i Safari. Sprawdź opcje przeglądarki internetowej, aby dowiedzieć się więcej o sprawdzaniu pisowni.”

Na szczęście większość przeglądarek internetowych iSystemy operacyjne mają teraz wbudowane moduły sprawdzania pisowni Do tego aspektu przywiązuje się coraz większą wagę.

Bez wątpienia wszyscy chcemy „nie uderzać” w nasz język błędami ortograficznymi, dlatego firmy takie jak Hotmail i inne uznane w branży również wdrożyły to, aby ułatwiają zadanie pomocy użytkownikowi w poprawnym pisaniu.

Prawdopodobnie widziałeś sprawdzanie pisowni w akcji, jeśli publikujesz wiadomości online lub korzystasz z internetowego systemu poczty elektronicznej; Pod słowami, których moduł sprawdzania pisowni nie rozpoznaje, pojawi się czerwona linia. Większość funkcji sprawdzania pisowni w przeglądarce jest domyślnie włączona, więc nie musisz nawet sprawdzać, jak je włączyć.

Jeśli jednak sprawdzanie pisowni nie jest włączone lub chcesz je wyłączyć, poniżej znajdują się instrukcje dotyczące lokalizacji tych ustawień w najpopularniejszych przeglądarkach i systemach operacyjnych. The przeglądarki oferują wyspecjalizowane wtyczki które mogą rozszerzyć funkcje lub dodać nowe do działania przeglądarki.

są dostępne wtyczki sprawdzające pisownię i gramatykę Mogą nie tylko wykryć błędy ortograficzne, ale także doradzić w zakresie lepszej gramatyki. Jednym z nich jest sprawdzanie pisowni i gramatyki podczas pisania w przeglądarce internetowej. Program instaluje się jako wtyczka w najpopularniejszych przeglądarkach, takich jak Chrome, Safari i Microsoft Edge.

Krok po kroku aktywuj automatyczne sprawdzanie w Hotmail/Outlook

Kontroler w Chrome
W systemie MacOS w górnym menu przy otwartej przeglądarce Chrome kliknij Edycja > Pisownia i gramatyka > Sprawdzaj pisownię podczas pisania. Aktywowane, gdy obok opcji w menu pojawi się znacznik wyboru. Dla Windowsa:

 1. W prawym górnym rogu okna przeglądarki.
 2. Kliknij trzy pionowe kropki, aby otworzyć menu.
 3. Kliknij Ustawienia w menu.
 4. Przewiń okno Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 5. Zwój do sekcji Język i kliknij opcję Sprawdź pisownię.
 6. Obok języka, w którym chcesz sprawdzić pisownię.
 7. Podobnie jak w przypadku języka angielskiego, kliknij przełącznik.
 8. Przesunie się w prawo i skręci niebieski, gdy jest włączony.

Automatyczne sprawdzanie pisowni i gramatyki w MacOS i Safari

Bardzo podobny do Chrome, w górnym menu przy otwartym Safari kliknij Edycja > Pisownia i gramatyka > Sprawdź pisownię podczas pisania. Aktywowane, gdy obok opcji w menu pojawi się znacznik wyboru.

aktywuj automatyczną autokorektę Hotmail na moim laptopie

System operacyjny Mac, MacOS, oferuje również funkcje sprawdzania pisownimożesz użyć skrótu klawiaturowego, aby przyspieszyć działanie, a następnie dostosować, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Preferencje systemowe.
 2. Kliknij na klawiaturze.
 3. Kliknij kartę Tekst.
 4. Zaznacz opcje edycji tekstu, które chcesz włączyć:
 • Popraw pisownię automatycznie.
 • Automatyczne pisanie wielkimi literami i dodaj kropkę z podwójną spacją.

Sprawdzanie pisowni i gramatyki w Microsoft Edge

W systemie Windows przeglądarka Microsoft Edge nie Sprawdź pisownię; ustawienia sprawdzania pisowni W rzeczywistości jest to ustawienie systemu Windows. Aby zmienić te ustawienia, wykonaj następujące kroki w systemie Windows 10:

 1. Otwórz okno Ustawienia, naciskając przycisk Klawisz Windows + I.
 2. Kliknij Urządzenia.
 3. Kliknij opcję Napisz w menu po lewej stronie.
 4. Przełącz przełącznik na dwie dostępne opcjew zależności od tego, co wolisz:
 • Autokorekta błędnie napisanych słów i wyróżnianie błędnie napisanych słów.

Pamiętaj, że automatyczne korektory Zarówno Hotmail, jak i inne zostały zaprojektowane tak, aby były przydatne i zapewniały doskonałe wrażenia, wykonaj prawidłowo wszystkie kroki.

dołącz do naszego kanału telegram