Skip to content

Jak włączyć lub aktywować porty USB w Windows 10, 8 i 7, które nie działają?

5 de maj de 2022

Wszyscy wiemy, czym jest wejście USB. Być może nie wiemy, co to samo w sobie oznacza, jako użytkownicy, których zawsze szukamy Jak włączyć porty USB w systemie Windows bo zawsze jest wyłączony, ale dość dobrze wiemy, do czego służy i że obecnie większość urządzeń ma wejścia USB lub microUSB.

oznacza usb uniwersalna magistrala szeregowa. Za pomocą tego złącza możesz łączyć ze sobą różne urządzenia. Od komputerów po peryferia, urządzenia elektroniczne itp.

W tej chwili każdy komputer ma kilka portów USB. Prawie wszystkie urządzenia z niego korzystają, dlatego niezbędne jest posiadanie tych wejść z adapterem USB.

Prawie zawsze po prostu podłączamy coś kablem USB nasz komputer wykrywa to automatycznie. Więcej, jeśli masz to samo podłączone do Internetu. Chociaż w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że się zawiesi.

Ale jeśli tak się stanie, nie powinieneś się zbytnio martwić, ponieważ istnieje dość prosty sposób na rozwiązanie tego problemu. W następnym artykule pokażemy Ci jak łatwo włączyć porty USB w systemie Windows.

Jak aktywować zablokowane porty USB w systemie Windows

Co musisz zrobić, to wpisać „Administrator urządzenia” Możesz to zrobić, klikając „Start”, a następnie przejdź do „Sprzęt i dźwięk”, a następnie kliknij „Menedżer urządzeń”.

Inną opcją wejścia do tej sekcji jest po prostu kliknięcie „Początek”, a następnie napisz „Administrator urządzenia”.

 • Gdy już tu będziemy, będziemy musieli poszukać opcji, która mówi „Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej” i kliknij strzałkę po lewej stronie.
 • Następnie musimy poszukać żółtej ikony ze znakiem „!”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „włącz urządzenie”.
 • Gdy to zrobisz, będziesz mógł bez problemu podłączyć dowolne urządzenie.

Ważne jest, aby wiedzieć, czy nasz system operacyjny jest oryginalny, czy fałszywy, ponieważ może to być niezbędne do wykrycia takiego błędu.

urządzenie USB z systemem Windows

Aktywuj zablokowane porty USB za pomocą edytora rejestru

Inną metodą, której możemy użyć, jest użycie edytora rejestru. Ta metoda jest ważna dla wszystkich wersji systemu operacyjnego.

 • Aby to zrobić, musisz kliknąć „Początek” i wtedy będziesz musiał napisać”Wykonać”.
 • Naciśnij „Enter” i teraz będziesz musiał wpisać „regedit” a następnie „OK”.
 • W lewej kolumnie będziesz musiał przejść do: HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/USBSTOR.
 • Gdy już tu będziesz, zobaczysz, że istnieje wiele opcji. Ale ten, który nas naprawdę interesuje, to ten, który mówi „Gwiazda”. Po tym będziesz musiał zmienić wartość na 3, a następnie wybrać „Heksadecymalny” i kliknąć „OK”.
 • po tym po prostu będziesz musiał zamknąć edytor rejestru i ponownie uruchomić komputer aby móc korzystać z portów USB, które będą teraz włączone.

Musimy wiedzieć, które foldery pozostały otwarte po ponownym uruchomieniu komputera, na wypadek, gdyby było to konieczne sprawdź jakiś plik lub konfigurację.

Włącz port USB w edytorze zasad grupy

Aby wiedzieć, jak włączyć porty USB w systemie Windows z tymi parametrami, musisz postępuj zgodnie z poniższymi krokami, a będziesz mógł to zrobić bez problemów.

 • Pierwszą rzeczą jest zrobienie kombinacja klawiszy (start + R).
 • W zakładce, która się otworzy, wpisujemy następujący kod „gpedit.msc” i naciskamy „Enter”
 • Teraz wejdziemy w następujący sposób (Konfiguracja komputera / Szablony administracyjne / System / Dostęp do pamięci wymiennej)
 • Będąc tam musimy sprawdzić polityki każdego z portów pamięci masowej, aby móc sprawdzić, czy działają, czy nie.

Z zasadami grupy Będziesz mieć możliwość znalezienia problemu z portem USB i naprawienia go, abyś mógł w pełni cieszyć się komputerem z systemem Windows.

Zatem możemy aktywować lub włączyć nasze porty USB w systemie operacyjnym Windows, niezależnie od jego wersji, czy to 7, 8, 8.1 czy 10.

Jeśli nie chcesz dalej korzystać z tego systemu operacyjnego zalecamy korzystanie z potężnego linuksa, darmowego oprogramowania, które jest bardzo niezawodne.

Jeśli problem jest związany ze sterownikami i musisz wiedzieć, jakiego typu płyty głównej używasz, możesz to zrobić za pomocą CPU-Z, narzędzia, które pozwoli ci sprawdzić i poznać wszystkie aspekty płyty głównej.

dołącz do naszego kanału telegram