Skip to content

Jak włączyć i wyłączyć czujnik zbliżeniowy na Androidzie

28 de lipiec de 2022

W zależności od stopnia prywatności, jakiego chce użytkownik urządzenia mobilnego, ma on możliwość: Aktywuj i dezaktywuj czujnik zbliżeniowy poprzez ustawienia systemu.

To narzędzie umożliwia telefonowi wykonywanie określonych funkcji za pomocą ekran i aparat w zależności od odległości od twarzy.

Podobnie pozwala na wykonywanie zadań w zależności od gestów wykonywanych za pomocą telefonu komórkowego, które należy wcześniej skonfigurować w opcji narzędzia. Należy zauważyć, że są osoby, które uznają jego użycie za konieczne, a także inne, które chcą go dezaktywować, aby unikaj naruszania Twojej prywatności za każdym razem, gdy korzystają z telefonu.

Opcje programisty – Zarządzaj, aby aktywować i dezaktywować czujnik zbliżeniowy w telefonie komórkowym

Blokowanie odczytu czujników urządzenia z systemem Android służy głównie do że żadna aplikacja nie jest w stanie uzyskać informacji przez jeden z tych terminali.

Chociaż była to mało znana funkcja, została niedawno ogłoszona przez tzw AndroidPolicjaaby zademonstrować, że tę możliwość można skonfigurować.

Po ogłoszeniu, różne osoby tworzące społeczność urządzeń z Androidem próbowały użyć tego narzędzia, aby sprawdź wykonalne jego zalet.

Kroki, aby aktywować czujnik zbliżeniowy na Androidzie

W zależności od posiadanej wersji osiągniesz poprzez ustawienia systemowe włączyć opcję włączania i wyłączania czujnika zbliżeniowego w ustawieniach Androida.

Dlatego, aby z niego skorzystać, należy najpierw upewnić się, że „Ustawienia programisty” pojawia się wewnątrz (zwykle na dole) listy „Ustawienia”.

Znajdziesz tam sekcję o nazwie „Szybkie ustawienia kafelka programisty” gdzie możesz włączyć opcję „Wyłącz czujniki” w panelu szybkich ustawień.

Za każdym razem, gdy użyjesz tej opcji, na pasku stanu pojawi się ikona, która poinformuje Cię, że funkcja jest włączona.

Wyłącz czujnik zbliżeniowy na Androidzie

Chociaż czujnik zbliżeniowy jest naprawdę przydatny, istnieją scenariusze, w których możesz uznać za konieczne jego wyłączenie, Na przykład, jeśli wyślesz dużo notatek głosowych na WhatsApp, czujnik może być nieco irytujący, więc wyjaśnimy, jak go dezaktywować w prosty sposób.

  • Wejdz do menu ustawień Twojego telefonu komórkowego.
  • Tam szukamy podmenu „Moje urządzenie” i wybieramy „Połączenia”.
  • W tym podmenu znajdziemy opcję o nazwie ustawienie klikamy tam.
  • Wreszcie zobaczymy opcję o nazwie „wyłącz ekran podczas połączeń” zostanie aktywowany, po prostu naciskamy tam, aby go dezaktywować, a dzięki temu czujnik zbliżeniowy nie będzie już aktywny.

czujnik mobilny

Konsekwencje włączenia i wyłączenia czujnika zbliżeniowego

Chociaż zapewnienie prywatności informacji jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, aktywacja i dezaktywacja czujnika zbliżeniowego ma również wymierne konsekwencje.

Po dezaktywacji funkcji nie będziesz w stanie korzystać z kompasu, akcelerometru, aparatów w telefonie i oczywiście czujnika zbliżeniowego.

Należy zauważyć, że nie wpływa to w żaden sposób korzystanie z czytnika linii papilarnych urządzenia mobilnego, ponieważ jest to rodzaj czujnika, który jest konfigurowany oddzielnie.

Co zrobić, jeśli Twoja wersja Androida nie obsługuje tej opcji?

Sklep Google Play Jest przedstawiany jako ratunek w takich sytuacjach, ponieważ wyraźnie istnieje aplikacja zaprojektowana do konfigurowania tej funkcji.

Sensor Disabler to uznany i zalecany program, jeśli chcesz Aktywuj i dezaktywuj czujnik zbliżeniowy, aby uniemożliwić jego użycie, gdy Twoja twarz znajduje się w pewnej odległości od urządzenia.

Aby go zdobyć, wystarczy otworzyć sklep Google i wprowadź nazwę programu, gdy go znajdziesz, musisz go kliknąć, aby nacisnąć przycisk „Zainstaluj”. W ten sposób telefon automatycznie się tym zajmie Ściągnij i zainstaluj aplikacji w urządzeniu mobilnym.

Zacznij od wejścia do aplikacji, a wśród opcji znajdujących się na liście programów pojawi się okno, które weryfikuje akcję aktywacji i dezaktywacji czujnika zbliżeniowego telefonu komórkowego.

Po kliknięciu funkcja tego czujnika zostanie dezaktywowana, więc wszystkie funkcje i zadania, które bezpośrednio z nim współpracują nie zostanie wykonany podczas korzystania z telefonu.

Należy pamiętać, że choć korzyści są zróżnicowane, w zależności od potrzeb użytkownika, wyłączenie tej funkcji bezpośrednio wpływa na wydajność urządzenia. Dlatego zaleca się wykonanie ten typ modyfikacje wewnątrz telefonu tylko wtedy, gdy jest to niezwykle konieczne, aby zapewnić prywatność użytkownika.

Co zrobić, jeśli Twoja wersja Androida nie obsługuje tej opcji

Dowiedz się, jak skalibrować czujnik zbliżeniowy telefonu komórkowego

Jeśli zauważysz błędy w czujniku zbliżeniowym, może to być konieczne ponownie skalibruj czujnik, w tym celu mamy dwie opcje, które szczegółowo wyjaśnimy. Pierwszym sposobem jest zresetowanie czujnika z nadzieją, że rozwiąże to problem, a drugim sposobem jest użycie zewnętrznych aplikacji do wykonania kalibracji.

Jak zresetować czujnik zbliżeniowy

Sposób zresetowania czujnika jest bardzo prosty, musimy postępować zgodnie z instrukcjami, które podaliśmy w poprzednich krokach, aby dezaktywować czujnik zbliżeniowy, a po dezaktywacji musimy wyłączyć nasze urządzenie. Po odczekaniu chwili ponownie włączamy urządzenie i reaktywujemy czujnik i gotowe! Teraz wystarczy tylko sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Jakie są najlepsze aplikacje do kalibracji czujnika zbliżeniowego mojego telefonu komórkowego z systemem Android?

Jeśli problem nie został rozwiązany po zresetowaniu, możemy korzystać z aplikacji zewnętrznych które pomagają nam w prosty sposób skalibrować czujnik zbliżeniowy. Oto 3 najlepsze aplikacje dostępne do wykonywania tej funkcji.

Włącz czujnik zbliżeniowy

Reset czujnika zbliżeniowego

Ta aplikacja naprawia ustawienia czujnika zbliżeniowego tylko na urządzeniach z Androidem musimy pobrać aplikację Ze sklepu Google Play otworzymy aplikację i wybierzemy opcję kalibracji. Wtedy pozostaje tylko zweryfikować, czy działanie czujnika jest prawidłowe.

Szybkie strojenie

Ta aplikacja jest nieco bardziej kompletna i pomaga nam nasz system Android działa lepiejma wiele opcji, takich jak optymalizator ładowania, bateria, chłodzenie procesora, usuwanie śmieci i opcję kalibracji naszego czujnika zbliżeniowego, w tym celu wystarczy wybrać opcję kalibracji.

Kalibracja akcelerometru

Wreszcie czasami problemem nie jest czujnik zbliżeniowy, jeśli nie akcelerometrczyli ta, która podpowiada telefonowi w jakiej pozycji się znajduje, to dzięki tej aplikacji będziemy mogli ponownie skalibrować i obsługa jest tak samo prosta jak w poprzednich aplikacjach, po zainstalowaniu i otwarciu po prostu wybieramy opcję kalibracji .

dołącz do naszego kanału telegram