Skip to content

Jak wejść w tryb odzyskiwania bez użycia przycisków zasilania i głośności lub z komputera?

25 de lipiec de 2021

Więcej niż raz skomentowaliśmy tryb odzyskiwania, który został specjalnie opracowany z myślą o możliwości przywrócenia ustawień fabrycznych naszego urządzenia mobilnego z systemem Android w celu poprawy jego wydajności. Teraz za każdym razem, gdy mówimy o wejściu w tryb odzyskiwania, uczymy, jak wejść do niego bez użycia przycisków na naszym smartfonie, kiedy czasami nie jest to nawet konieczne.

I mówimy to, biorąc pod uwagę, że niektórzy z naszych czytelników pytali nas ostatnio o możliwość wejścia w tryb odzyskiwania bez użycia tradycyjnych przycisków, do czego teraz zmierzamy. Rzeczywiście, możesz wejść do menu lub trybu odzyskiwania bez przycisków, chociaż najpierw musimy mieć uprawnienia ROOT i SuperUser.

Poza tym, po spełnieniu powyższych warunków, następnym krokiem będzie bezpośrednie użycie dodatkowej aplikacji, która wykona znaczną część pracy w trybie odzyskiwania. Trzeba przyznać, że nazywa się to Quick Booty, który możemy pobrać za darmo na naszym smartfonie w ciągu jednej sekundy, z linku, który zostawiamy na końcu tego artykułu.

Wejście w tryb odzyskiwania bez przycisków

Cóż, zanim zaczniemy wyjaśniać bardziej szczegółowe informacje na temat korzystania z systemu Quick Boot Recovery, musimy wspomnieć w tym względzie, że wymaga on słynnych obecnie uprawnień ROOT, o których mówiliśmy wcześniej. Chodzi o to, że z kolei potrzebne są usługi administratora SuperUser. Właśnie tego uczymy się ostatnio używać.

Kiedy wykonamy wszystkie poprzednie kroki i zainstalowaliśmy Quick Boot, zobaczymy to za sekundę. Jesteśmy w stanie przejść do trybu odzyskiwania naszego smartfona w zaledwie kilku krokach. Wchodząc w ten tryb odzyskiwania, system mobilny powinien zrestartować się w ciągu zaledwie kilku sekund. Zatem mielibyśmy możliwość wejścia do niego bez chodzenia i dotykania przycisków.

Jeśli chodzi o szczegóły aplikacji, którą możemy pobrać na końcu tego artykułu. Musimy zwrócić uwagę na pewne specyficzne cechy, takie jak to, że jest bezpieczny, darmowy i prosty, idealny dla każdego typu użytkownika, którym jesteśmy. Zobaczysz nawet, że nie jest nawet konieczne ponowne uruchamianie telefonu przez cały czas i jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają tendencję do zapominania o kombinacjach przycisków, zrobi ci to cuda.

Wreszcie, dla tych, którzy chcą poznać więcej szczegółów, nie mogliśmy też stracić z oczu Quick Boot ma szybki rozruch, przytrzymując przycisk zasilania + Nagrywaj, a następnie potwierdzając. Również w kilka sekund. Dzięki temu systemowi możemy uzyskać dostęp do najważniejszych skrótów, takich jak ponowne uruchomienie, zamknięcie lub uruchomienie w trybie odzyskiwania lub menedżera rozruchu.

wiedzieć, jak wejść w tryb odzyskiwania

Jak wejść w tryb odzyskiwania za pomocą polecenia z komputera?

Wysyłanie poleceń z komputera ADB Szybki start W takim przypadku należy zainstalować niezbędne oprogramowanie na komputerze. To jest wiersz poleceń ADB. Również sterownik dla urządzenia z systemem Android. Musisz także włączyć debugowanie USB w telefonie z Androidem. Raz to oprogramowanie jest poprawnie zainstalowane i skonfigurowane, musisz podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB, otwórz wiersz poleceń ADB. Następnie wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter: „odzyskiwanie ponownego uruchomienia adb„.

Przed powyższym poleceniem możesz wysłać polecenie urządzeń adb do sprawdź, czy połączenie między urządzeniem a komputerem jest poprawne. Ta metoda jest uniwersalna, a przynajmniej może lub powinna być używana na większości urządzeń z Androidem.

Jak wejść w tryb odzyskiwania za pomocą oprogramowania z komputera?

Program, który musimy wpisać w „Tryb odzyskiwania„Nazywa się Odin3, a najbardziej zalecaną wersją dla wszystkich urządzeń jest Odin3 v3.13.1, którą można pobrać dla wersji Windows, która wymaga instalacji skompresowanego menedżera plików.

Po pobraniu Odin3 musisz uruchomić plik Odin3 v3.13.1.exe z telefonem podłączonym kablem USB. Gdzie znajdziesz kilka opcji, w tym połączenie z „restart” do uruchom ponownie telefon lub wprowadź hasło enterTryb odzyskiwaniaTryb odzyskiwania, nie trzeba naciskać żadnego przycisku na urządzeniu.