Skip to content

Jak wejść w tryb odzyskiwania systemu Android z telefonu komórkowego lub komputera | Instruktaż

29 de lipiec de 2021

Android to obecnie najszybciej rozwijający się system operacyjny telefonu komórkowego, jego ewolucja oferuje funkcje powszechnie znane i ukryte przed użytkownikiem standard, z którego możemy skorzystać, jedną z tych funkcji jest tryb odzyskiwania, dziś o tym porozmawiamy.

Co to jest tryb odzyskiwania w telefonach komórkowych?

Tryb odzyskiwania to profil odzyskiwania systemu, oczywiście mają go wszystkie telefony z Androidem w dowolnej jego wersji niektóre z bardziej rozbudowanymi funkcjami niż inne, ale generalnie cel jest taki sam. Jego główną funkcją jest dostarczanie nam narzędzi, które pozwalają nam przywrócić lub naprawić nasze oprogramowanie mobilne w przypadku awarii, która uniemożliwia jego normalne funkcjonowanie.

Jednym z najczęstszych problemów jest to, że nasz telefon komórkowy pozostaje na logo, gdy próbujemy go włączyć, w tym przypadku przydatny jest tryb odzyskiwania, ponieważ oferuje nam bardzo wydajne narzędzia, aby nasz system mobilny działał ponownie w prawidłowym .

Jakie czynności możemy wykonać w trybie odzyskiwania?

Chociaż funkcje trybu odzyskiwania są potężne, prawdą jest również, że nie ma ich wiele, ale wystarczy, aby wypróbować z pierwszej ręki, że nasz system działa normalnie. Jedną z głównych funkcji tego trybu jest to, że możemy zainstalować aktualizacje systemu, przechowując je w pamięci zewnętrznej lub Micro SD kompatybilnym z naszym telefonem komórkowym, również niektóre wersje odzyskiwania pozwalają nam flashować nasze urządzenie.

Inną jego funkcją jest wykonanie twardego resetu, który przywróci nasz telefon do ustawień fabrycznych, ale również usunie wszystkie ustawienia konta naszego telefonu, oprócz usunięcia wszystkich danych użytkownika (zdjęć, filmów, muzyki i plików osobistych).

Również z trybu odzyskiwania możemy usunąć pamięć podręczną naszego telefonu komórkowego, zwalniając w ten sposób sporą ilość miejsca zajmowane przez pliki tymczasowe, które spowalniają płynność naszego systemu.

Metody przejścia w tryb odzyskiwania na telefonie komórkowym z Androidem

Zasadniczo istnieją dwa sposoby wejścia w tryb odzyskiwania telefonu komórkowego z Androidem, poniżej wymieniamy je, abyś mógł zobaczyć krok po kroku, jak to zrobić.

Z komputerem

Jeśli chcesz wprowadzić odzyskiwanie telefonu komórkowego za pomocą komputera, powinieneś mieć pod ręką program o nazwie PhoenixSuit, który jest całkowicie darmowy i kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu Windows. Konieczne jest również zainstalowanie sterowników mobilnych na komputerze.

połącz telefon komórkowy przez usb

Kolejnym dodatkowym krokiem jest włączenie debugowania USB w telefonie komórkowym. Zainstaluj PhoenixSuite i po zakończeniu instalacji podłącz smartfon do komputera za pomocą kabla USB, uruchom PhoenixSuite i będziesz musiał poczekać kilka sekund, aż program rozpozna podłączony telefon komórkowy. Następnie naciśnij przycisk „Apk”, a następnie kliknij „Odzyskiwanie”, musisz poczekać kilka sekund, aż system pokaże, że tryb odzyskiwania został włączony, podczas tego procesu telefon wyłączy się, a kiedy włączy się automatycznie , wejdzie w tryb odzyskiwania.

Inną aplikacją, której możesz użyć, aby przejść do trybu odzyskiwania smartfona, jest przy użyciu Alfahd na AndroidaTen program pozwoli również na wykonywanie wszystkich funkcji, na które pozwala menu odzyskiwania, ale z komputera, dzięki czemu można zresetować dane, wykonać Fastboot i dowolną funkcję dostępną w wersji odzyskiwania telefonu komórkowego.

Za pomocą przycisków telefonu komórkowego

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że wejście w tryb odzyskiwania za pomocą kombinacji klawiszy jest to Twój telefon musi być całkowicie wyłączony, w przeciwnym razie wejście nie będzie możliwe. Ponadto kombinacja klawiszy różni się w zależności od modelu telefonu komórkowego, poniżej przedstawiamy małą listę z kombinacją klawiszy niektórych z najpopularniejszych marek na rynku.

  • Xiaomi: dla tego modelu należy przejść do aplikacji „Aktualizator”, następnie nacisnąć ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i w menu, które się pojawi wybrać opcję „Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania”
  • Samsung: dla zdecydowanej większości modeli kombinacja to zwiększanie głośności + dom + zasilanie, chociaż w niektórych modelach klawisz głośności może się różnić
  • Motorola, LG i Google Pixel: Połącz klawisze zmniejszania głośności + klawisz zasilania. Tak działają prawie wszystkie modele tych trzech marek.
  • HTC: w tej marce musisz przejść do ustawień telefonu komórkowego, a następnie do opcji „Bateria”, a następnie odznacz pole o nazwie Fast Boot. Gdy to zrobisz, wyłącz telefon i naciśnij klawisze zmniejszania głośności + zasilania.

Ważne jest, aby wspomnieć, że po uruchomieniu trybu odzyskiwania za pomocą kombinacji klawiszy należy zwolnić klawisz zasilania, gdy zobaczysz, że telefon już się włącza, jeśli pozostawisz go wciśnięty zbyt długo, stanie się to, że telefon uruchom ponownie i nie będziesz mógł wejść do odzyskiwania.

mobilna marka huawei

Jak mogę bezpośrednio włączyć telefon komórkowy w trybie odzyskiwania?

Najskuteczniejszym sposobem na to jest skonfigurowanie telefonu komórkowego, aby przechodził w tryb odzyskiwania po włączeniu, ponieważ wyjaśniliśmy, co należy zrobić na telefonach Xiaomi, ale zawsze powinieneś używać kombinacji klawiszy aby zobaczyć menu odzyskiwania, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo i ochronę danych konta nie zaleca się, aby ktokolwiek wchodził w odzyskiwanie telefonu komórkowego.

Jaki jest najlepszy program do uzyskania dostępu do trybu odzyskiwania na telefonie komórkowym z systemem Android?

Jeśli chcesz użyć profesjonalne oprogramowanie ze wszystkimi narzędziami, aby jak najlepiej go wykorzystać Do menu odzyskiwania musisz pobrać ADB i Fastboot, jest to bardzo kompletny program, który waży mniej niż 10 Mb i jest zawarty w Android Studio, możesz go pobrać z tego linku.

Działa pod interfejsem w oknie poleceń Windows, ten program był używany praktycznie przez wszystkich techników telefonicznych do dziś i nadal jest punktem odniesienia, jeśli chodzi o zarządzanie trybem odzyskiwania systemu Android.

dołącz do naszego kanału telegram