Skip to content

Jak w prosty sposób flashować, instalować lub aktualizować dowolną pamięć ROM na Androida

7 de grudzień de 2022

Od Mira How to Do It zawsze staramy się dostarczać najlepsze samouczki i krok po kroku na urządzenia mobilne i komputeryi przy tej szczególnej okazji nie chcieliśmy nie wziąć pod uwagę jednego z najbardziej pożądanych w ostatnim czasie.

Rzeczywiście, jest wielu czytelników, którzy pytali nas o czy można flashować dowolny ROMa jeśli tak, to jak to konkretnie zrobić.

Kiedy flashować telefon komórkowy

Przede wszystkim musimy wiedzieć, co to jest i jaka jest procedura, według której chcemy sflashować nasz telefon komórkowy, a jednym z powodów jest to, że telefon zrobiło się bardzo wolno motywowane przez możliwego wirusa i potrzebujemy go, aby powrócił do stanu początkowego.

Innym powodem, dla którego chcemy sflashować nasz telefon komórkowy, jest to, że nie chcemy już korzystać z operatora, do którego jesteśmy przywiązani i oczywiście chcemy zmienić operatora, ale mamy problem i to jest sprzęt jest skonfigurowany do pracy tylko z jednym operatorem.

Między innymi możemy również powiedzieć, że jest to kolejny z powodów, do których wielu dąży miganie telefonu komórkowego polega na jego odblokowaniu.

Biorąc to pod uwagę, musimy być bardzo ostrożni i aby móc przeprowadzić taką procedurę, musi tak być przez serwis techniczny, przeszkolony i upoważniony do tego. Nie każdy jest uprawniony do wykonywania tego typu czynności.

Jak sflashować telefon komórkowy

Cóż, pierwszą rzeczą, którą musimy podkreślić w tym sensie, jest to, że rzeczywiście możemy sflashować dowolny ROM bez większych trudności, chociaż będziemy musieli mieć kilka programów zainstalowanych na naszym komputerze, takie jak SP Flash Tool w systemie Windows.

Mamy też aplikację Odin, która działa tak samo jak SP Flash Tool z komputera, ale tylko z urządzeniami Samsungniezależnie od tego, czy są to urządzenia mobilne, czy tablety, wyjaśniając, że nie jest to oficjalne narzędzie marki.

Następnie musisz wiedzieć, że ważne będzie Twoje urządzenie mobilne z Androidem mieć dostępne od 40% do 50% baterii, ponieważ w przeciwnym razie możesz mieć problemy, jeśli wyłączy się podczas procesu.

Poza tym i zanim zaczniemy od wszystkich konkretnych aspektów, które musimy wziąć pod uwagę, uważamy, że ważne jest, abyś wziął pod uwagę, że samouczek działa tylko z oprogramowaniem układowym lub niestandardową pamięcią ROM który jest dostarczany z plikiem rozproszonym.

A zanim zabierzesz się do pracy, równie ważne jest, abyś wystąpił kopię zapasową wszystkich Twoich danych, aby nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

flashowanie romu do zainstalowania

Kroki, aby flashować ROM

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby sflashować dowolny ROM, jest pobierz i zainstaluj sterowniki USB na urządzeniu inteligentnym, ponieważ w większości przypadków linki znajdują się na ich oficjalnych stronach internetowych i niektórych opcjach w Sklepie Play.

Po wykonaniu tego kroku będziesz musiał wyodrębnić je na swoim komputerze, a następnie całkowicie wyłącz urządzenie i wyjmij baterię Jeśli to możliwe.

Później pobieramy plik ROM lub niestandardową pamięć ROM, którą zamierzamy flashować na naszym urządzeniu mobilnym z Androidem, i wyodrębniamy go na komputerze, przed pobraniem, a następnie SP Flash Tool w Windowsie.

Po wykonaniu powyższych kroków kolejne dotyczą uruchomienia przede wszystkim Flash_Tool.exe, gdzie pojawi się wiele opcji ręcznie.

Narzędzie powinno samo zacząć działać, ale dodatkowo mamy możliwość kliknięcia w sekcję Downloads, w ramach której musi być wybrana dyspersja ładunku lub ładowanie rozproszone.

Kiedy to zrobiliśmy, zlokalizowaliśmy wspomniany plik dyspersji w pobranym przez nas folderze ROM i dajemy Pobierz, aby rozpocząć proces flashowania.

W tym momencie podłączamy urządzenie z Androidem do komputera przez USB, naciskając klawisze głośności w górę iw dół aby komputer ją wykrył, pojawiająca się zielona pieczęć, która całkowicie daje proces migania.

W tym momencie zamykamy SP Flash Toola wtedy wreszcie będziemy mogli sflashować nasze urządzenie.

dołącz do naszego kanału telegram