Skip to content

Jak w prosty i szybki sposób ukryć swój numer telefonu w telegramie

10 de wrzesień de 2021

Nie da się ukryć, że jedną z platform komunikacji bezpośredniej, która najbardziej rozwinęła się w ostatnich latach, jest niewątpliwie Telegram. Dzięki temu użytkownicy mogą kontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem połączeń, wiadomości, a nawet udostępniać zdjęcia i gify z telefonu komórkowego. Ale nadal oferuje inne funkcje, takie jak łatwo ukryj swój numer telefonu.

I właśnie ze względu na opcje prywatności oferowane przez tę platformę wielu użytkowników przeniosło się na nią. Jeśli się uwzględni inne popularne wiadomości, takie jak WhatsApp, nie mają funkcji, które chronią Twoją prywatność w stu procentach chroniony. Ale jak bezpieczne jest codzienne korzystanie z tej aplikacji do bezpośredniego przesyłania wiadomości, takiej jak Telegram? Zobaczymy.

Czy korzystanie z aplikacji Telegram jest bezpieczne?

Jest wielu krytyków, którzy sprzeciwiają się rosnącej reputacji Telegrama w zakresie ochrony prywatności i danych osobowych. Do tej pory istnieją ważne badania, które wskazują, że słynna platforma do przesyłania wiadomości wykazuje poważne niedociągnięcia w zakresie bezpieczeństwa, a zwłaszcza w szyfrowaniu wiadomości, które jest znane hakerom.

Ale prawda jest taka, że ​​Telegram jest tak przekonany o bezpieczeństwie swojego protokołu, że zaczął oferować nagrodę w dolarach, jeśli komuś udało się złamać to szyfrowanie. I w ten sposób platforma zrzesza ponad 100 milionów użytkowników, którzy korzystają ze swoich bezpłatne usługi oprócz różnych opcji bezpiecznego komunikowania się z nimi.

Procedura ukrywania numeru telefonu

Jeśli jesteś użytkownikiem, który z różnych powodów nie chcesz, aby Twój numer telefonu był pokazywany Twojemu rozmówcy, możesz wykonać te proste kroki, które wskażemy poniżej. Ponieważ platformę Telegram można pobrać i zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym lub komputerze, tutaj powiemy Ci, co powinieneś zrobić, aby ukryć swój numer telefonu na Androidzie i iOS.

Na Androidzie

Z urządzenia mobilnego wprowadź Aplikacja Telegram, gdy już tam jest przejdź do prawego górnego rogu i zlokalizuj ikonę z trzema poziomymi liniami. Następnym krokiem jest kliknięcie ikony, aby wyświetlić menu opcji. W naszym przypadku wybierzemy opcję „Ustawienia”, zostaniesz przeniesiony do nowego okna z kilkoma sekcjami i wybierzemy „Prywatność i bezpieczeństwo”.

W nowych opcjach musisz wybrać opcję „Numer telefonu” a teraz w sekcji „Kto może zobaczyć mój numer telefonu”. Musisz wybrać opcję „Nikt”. W ten sposób nikt nie będzie miał dostępu do Twojego numeru telefonu. Teraz wygodnie będzie, gdy w opcji „Kto mnie znajdzie po moim numerze telefonu” należy wybrać opcję „Moje kontakty”.

Z iOS

Na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS wykonamy bardzo podobne czynności jak na Androidzie. Na początek wejdziemy do aplikacji Telegram. Następny krok będzie polegał na kliknięciu ikony z trzema poziomymi liniami, aby uzyskać dostęp do menu platformy i wybrać Ustawienia.

wiadomości koperty telegram

Ta akcja przekieruje nas do innego okna, a w nim kliknij opcję „Prywatność i bezpieczeństwo”, tutaj teraz wybierz opcję „Numer telefonu”. Znajdź opcję „Kto może zobaczyć mój numer telefonu” i wybierz opcję „Nikt”. Następnie, aby zakończyć, znajdź opcję „Kto może mnie znaleźć po moim numerze”, wybierz opcję „Moje kontakty”.

Co zrobić, jeśli masz nowy numer?

Kiedy tworzysz konto Telegram z telefonu komórkowego, wszystkie nasze informacje są w nim zarejestrowane, dlatego jeśli masz teraz nowy numer. Możesz zmienić te informacje w bardzo prosty i nieskomplikowany sposób. Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wejść do aplikacji Telegram i kliknąć ikonę z trzema poziomymi liniami.

W wyświetlonym menu wybieramy opcję „Ustawienia” w następnym oknie Poszukamy sekcji „Informacje” i klikniemy nasz numer telefonu. Aplikacja pokaże nam komunikat z działaniami do wykonania.

A w naszym przypadku musimy kliknij opcję 'Zmień numer’ następnie wybierz 'OK’, w tym momencie zostaniemy poproszeni o podanie nowego numeru telefonu. Otrzymasz teraz kod potwierdzający, który musisz wprowadzić. Nowy numer telefonu zostanie wykryty i cała zawartość starego numeru, czat, wiadomości itp. zostaną wyeksportowane.

połączenia telegramów mobilnych

Jak mogę się wylogować z Telegrama?

Mogą zamknij Telegram z dowolnego urządzenia Czy to ten telefon komórkowy, czy z komputera osobistego z systemem Windows lub Mac, może to być bardzo prosta procedura i będziesz postępować w podobny sposób, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wprowadzić Telegram albo wersję komputerową, albo aplikację z telefonu komórkowego, a następnie przejdź do prawej strony ekranu i wybierz ikonę z trzema liniami.

Ta akcja spowoduje wyświetlenie menu na ekranie, z którego musimy wybrać „Ustawienia” zostaniesz przeniesiony do nowego okna, w którym możesz zobaczyć swoje zdjęcie profilowe i imię i nazwisko. Tutaj znajdziesz kolejną ikonę z trzema kropkami, naciśnij ją, a pojawi się nowe menu. Otrzymasz w nim opcję „Zamknij sesję”, a następnie potwierdź prośbę o zamknięcie konta.

Gdzie można usunąć konto i na czym to polega?

Telegram oferuje swoim użytkownikom opcję, w której mogą usunąć twoje konto w dowolnym momencie lub możesz wybrać okres czasu na usunięcie konta. Dzieje się tak w przypadku, gdy przestaniesz korzystać z konta, ale ważne jest, aby wiedzieć, że możesz odzyskać swoje konto w dowolnym momencie, pobierając aplikację ponownie i tworząc nowe konto.

Do usuń swoje konto w Telegramie musisz wykonać następujące czynności, najpierw przejdź do następującego adresu internetowego https://my.telegram.org/auth?to=delete. Następnym krokiem będzie podanie numeru telefonu, nie zapomnij wpisać kodu kraju. Otrzymasz wtedy kod potwierdzający, który musisz wpisać w określonym polu.

różne aplikacje telegramowe

Ostatnim krokiem do wykonania jest przewinięcie do dołu strony, gdzie znajdziesz opcję „Usuń moje konto”, wybierz ją, a Twoje konto zostanie usunięte. W przypadku, gdy nie chcesz natychmiast usunąć swojego konta i chcesz zaplanować usunięcie, możesz wykonać następujące czynności:

  1. Wejdź do aplikacji Telegram z komputera osobistego lub ze smartfona.
  2. Wybierz ikonę trzech kropek po prawej stronie z ekranu, aby wyświetlić menu opcji platformy.
  3. W tym menu należy wybrać opcję „Ustawienia”.
  4. Teraz musisz wybrać sekcję ’prywatność i bezpieczeństwo„.
  5. Na koniec wyszukaj i wybierz opcję „Usuń moje konto”.