Skip to content

Jak w łatwy sposób włączyć lub wyłączyć wtyczki lub dodatki Firefoksa

7 de styczeń de 2023

Kiedy uzyskujemy dostęp do Mozilla Firefox, jednej z najczęściej pobieranych i używanych przeglądarek na świecie, możemy się znaleźć Seria dodatki i wtyczki, które w niektórych przypadkach okazują się całkiem korzystne. Dzieje się tak, ponieważ dzięki wtyczkom możesz uzyskać bezpośredni dostęp do niektórych platform, takich jak Facebook, lub możesz mieć bezpośredni dostęp do gier lub ulubionych aplikacji.

Jednak jeśli chodzi o wtyczki, te działają w tle i to one dbają o to, aby Twój komputer odtwarzał wszystkie treści multimedialne, co powoduje spowolnienie systemu, dlatego nie zaleca się instalowania dużej ich liczby, aby uniknąć tego typu niedogodności.

Dlatego w tym prostym samouczku przedstawiamy niezbędne kroki, abyś mógł włączyć lub wyłączyć wtyczki lub akcesoria w prosty i praktyczny sposób, kiedy tego potrzebujesz.

Jeśli chcesz, aby te opcje były częścią Twojego systemu operacyjnego, możesz to zrobić, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami. W ten sposób będziesz mógł dodaj do swojej przeglądarki elementy który pozwoli Ci uzyskać szereg korzyści, takich jak między innymi sprawdzanie pogody, słuchanie muzyki, aktualizowanie aplikacji.

  • Pierwszym krokiem jest uzyskanie dostępu do przeglądarki Firefox, a stamtąd klikniesz plik menu główne który znajduje się w prawym górnym rogu i jest reprezentowany przez trzy poziome linie.
  • Następnie pojawi się nowe menu i musisz wybrać opcję Dodatki. Po lewej stronie zobaczysz nowe okno z czterema różnymi opcjami. Tutaj musisz wybrać ten, który mówi Pobierz dodatki dla zobacz dostępne rozszerzenia.
  • Teraz musisz wybrać opcje, które najbardziej przyciągają twoją uwagę do zainstalowania na komputerze, w tym celu wystarczy je kliknąć. A potem musisz nacisnąć tam, gdzie jest napisane dodaj do Firefoksa.

Jeśli nie jesteś zadowolony z opcji oferowanych przez system, możesz użyć paska wyszukiwania, aby wpisać nazwę rozszerzenie, które chcesz zainstalować a następnie naciśnij enter. Po zakończeniu procedury na pasku narzędzi pojawi się przycisk, dzięki któremu możesz przenieść go do wybranego menu.

Jak aktywować wtyczkę w firefoxie

Kroki dezaktywacji wtyczek lub akcesoriów Firefoksa

Jeśli natomiast nie jesteś zadowolony z używania wtyczek lub akcesoriów Firefoksa na swoim komputerze, ponieważ uważasz, że nie możesz w żaden sposób przyspieszyć przeglądarki lub po prostu nie chcesz już używać tych elementów można je bez problemu usunąć. Co możesz zrobić, jeśli wykonasz te proste kroki.

  • Aby wykonać to zadanie, musisz wejść do menu przeglądarki i wybrać opcję opcja, która mówi Dodatki. Następnie naciśniesz miejsce, w którym jest napisane rozszerzenia.
  • Gdy to zrobisz, zostanie wyświetlona lista wszystkich rozszerzeń, które są już zainstalowane w przeglądarce, więc musisz wybrać tylko te, których nie chcesz już używać.
  • W tym celu musisz kliknij dezaktywuj A jeśli w takim przypadku pojawi się wyskakujące okienko, wybierzesz opcję z napisem Uruchom ponownie teraz. W przypadku, gdy system stanie się wolny, możesz zresetować go do wartości domyślnych bez utraty zmian, które już zapisałeś.

Należy wspomnieć, że jeśli chcesz ponownie aktywować wtyczki, możesz to zrobić spokojnie, wybierając przycisk z napisem aktywuj, więc gdy ponownie pojawi się wyskakujące okienko, wystarczy wrócić do uruchom ponownie system i wszystko zostanie poprawnie zapisane.

Jak trwale usunąć rozszerzenia?

Jeśli chcesz całkowicie usunąć rozszerzenia z przeglądarki, możesz to zrobić, wchodząc do głównego menu przeglądarki Firefox i ponownie wybierając tam, gdzie jest napisane Dodatki, a następnie rozszerzenia. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast klikać tam, gdzie jest napisane dezaktywuj, wybierzesz opcję usuwania.

Jeśli pojawi się wyskakujące okienko, po prostu musisz to zrobić kliknij uruchom ponownie teraz aby zmiany zostały poprawnie zapisane. Ponadto mówimy, że możesz także włączać i wyłączać rozszerzenia w Google Chrome, jeśli chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram