Skip to content

Jak w kilku krokach umieścić efekty ramek i obramowań w obrazach za pomocą Photoshopa

24 de czerwiec de 2021

W naszym życiu jest wiele wspomnień, których wiele mamy w obrazach zapisanych zarówno w albumach fotograficznych, gdy robimy zdjęcie aparatami analogowymi, jak i wiele w folderach na naszym komputerze, właściwie Są tysiące powodów, dla których czasami chcemy edytować nasze zdjęcia.

Niezależnie od tego, czy chcemy poprawić zdjęcie lub obraz, czy też chcemy wyciąć, usunąć lub wyeliminować niektóre osoby lub przedmioty, które się na nich pojawiają, niezależnie od powodu, zawsze jest to bardziej wskazane użyj odpowiedniego programu do edycji.

Wielu z nas to wie Photoshop to jedno z najlepszych narzędzi które istnieją do edycji obrazu. Ponieważ ma wiele alternatyw i narzędzi do edycji.

Jednak dla osób, które nie znają dokładnie tej aplikacji, zwykle mają wątpliwości i zagubić się w tylu narzędziach, które oferuje program. Bez osiągania wartościowych rezultatów. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nie martw się, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Tym razem nauczymy Cię, jak w kilku prostych krokach wykonać niesamowitą oprawę. Oprócz kilku wskazówek i informacji, aby w żadnym momencie się nie zgubić. Zostań z nami i odkryj jak łatwo i szybko zrobić efekt ramki w Photoshopie.

Co to jest Adobe Photoshop?

Adobe Photoshop to przydatny program do edycji grafiki, stworzony przez firmę Adobe Systems Incorporated, a dziś jest narzędziem wybieranym przez większość grafików, fotografów lub edytorów graficznych, aby móc wykonywać swoją pracę, zamieniając niektóre z ich dzieł w dzieła sztuki.

Pomimo tego, że ten program ma niezliczone funkcje, które pozwalają jego użytkownikom zdziałać cuda na obrazach nad którymi pracują, a także tworzenie obrazów kolaży, może być nieintuicyjne lub trudne do nauczenia się bez przewodnika lub instrukcji obsługi.

Z tego konkretnego powodu powstał niniejszy poradnik krok po kroku, w którym użytkownik jest przygotowany do tego, aby móc rozwijać swoje umiejętności i jednocześnie może zapoznać się z tym programem, a konkretnie o tym, jak umieszczać obramowania i ramki na naszych obrazach.

Jak dodać obramowanie do wszystkich zdjęć w Photoshopie?

Jeśli chcesz zmodyfikować dowolny obraz, który masz na swoim komputerze dodawanie do niego obramowania za pomocą programu Aby edytować zdjęcia w Photoshopie, musisz najpierw otworzyć wspomniany program, klikając dwukrotnie jego ikonę.

Od razu przejdziemy do opcji „Plik” znajdującej się w jej lewej górnej części i wybierzemy opcję „Otwórz”, spowoduje to pojawienie się okna, w którym będziemy eksplorować nasze foldery szukam obrazu, do którego chcemy dodać ramkę, wybierzemy go, klikając go dwukrotnie.

Mając nasz obraz otwarty w Photoshopie, będziemy musieli określić, czy chcemy obramowanie całego obrazu lub jeśli chcemy, aby wspomniana krawędź otaczała określony jej segment.

W ten sposób, jeśli nasza preferencja przypada na pierwszy wymieniony przypadek, wybierzemy opcję „Zaznacz wszystko” (zwykle jest to znajduje się po lewej stronie panelu narzędziowego programu).

Natomiast w przypadku drugiej opcji będziemy musieli wybrać „Wybór”, a zatem rozgraniczenie, który jest segmentem obrazu że chcemy się ubrać.

Po wybraniu przestrzeni, do której chcemy zastosować krawędź, przejdziemy do menu „Wybierz” do sekcji z napisem „Modyfikuj” i z kolei do podopcji „Edge”.

Spowoduje to wygenerowanie wyskakującego okienka, w którym możemy określić i zmodyfikować grubość naszej granicy za pomocą liczba pikseli, które zajmie (Stanowczo testujemy różne ilości pikseli, aby określić rozmiar naszych preferencji).

Podobnie wybierzemy kolory obramowania za pomocą palety kolorów znajduje się po lewej stronie naszego programu i po wybraniu preferowanego koloru klikamy przycisk „Akceptuj”.

Teraz, aby dodać dodatkowy akcent do obramowania, przejdziemy do opcji „Wypełnij” znajdującej się w menu „Edycja”, w oknie, które się pojawi, musisz wybierz specyfikacje do zastosowania do nowej krawędzi Twojego wizerunku.

Ponownie polecamy wypróbuj różne opcje to narzędzie przedstawia w celu uzyskania pożądanego rezultatu.

Kiedy udało Ci się uzyskać pożądaną przewagę lub zadowolić swoje preferencje, pozostaje tylko zapisać całą wykonaną pracę.

W tym celu należy wrócić do menu „Plik” w lewej górnej części programu i kliknąć opcję „Zapisz jako”, po nadaniu obrazowi nazwy i wybierz, gdzie zostanie zapisany

Jak zrobić efekt ramki i obramowania w Photoshopie?

Tutaj wyjaśnimy bardziej szczegółowo krok po kroku procedurę postępowania, aby ulepszaj lub edytuj obrazy.

Na początek musimy mieć, jak już powiedzieliśmy, zainstalowany program Photoshop w naszym systemie operacyjnym Windows lub macOS. W przypadku braku programu musimy go pobrać i zainstalować.

Zduplikowana warstwa

Po zainstalowaniu Photoshopa na naszym komputerze, przystępujemy do otwarcia programu. Wewnątrz Photoshopa musimy wstawić obraz, na którym chcemy umieścić ramkę.

Po mieć odpowiedni obraz, musimy wybrać myszą opcję, w której jest napisane Czapka na pierwszym pasku narzędzi.

Po zlokalizowaniu tej opcji pojawi się podmenu, w którym wybierzemy drugą opcję gdzie mówi Zduplikowana warstwa.

Otworzy się okno, w którym daje nam kilka opcji. Co zmień nazwę i miejsce gdzie chcemy zapisać do końca i móc powielić warstwę.

kroki, aby umieścić obramowanie w potoshopie

Umieść granicę

Aby kontynuować, będąc już w nowej warstwie, musimy zaznaczyć cały obraz. Musimy przejść do paska narzędzi i gdzie jest napisane Wybór kliknij i wybierz opcję Wszystko”. Więc byśmy byli oznaczenie całego obwodu obrazu.

Ponownie uzyskujemy dostęp do narzędziaWybór człekjesteśmy dokładnie tam, gdzie jest napisane „Modyfikuj”, gdzie pojawi się kolejne menu i wybieramy w Brzeg…

Pokaże nam zakładkę z nazwąGranica wyboru, gdzie możemy ustaw szerokość obrazu.

Zazwyczaj zwykle mieści się w przedziale od 80 do 100 pikseli, ale jeśli chcesz, aby był węższy lub szerszy, możesz to zrobić, obniżając lub podnosząc piksele.

Dodaj kolor i dostosuj

Po wybraniu pikseli musimy się poddać w porządku wprowadzić zmiany. Stamtąd przejdziemy do paska narzędzi ponownie i wybieramy opcję edycji i wypełnienia.

Pojawi się kolejne okno z nazwą Napełnić. Tutaj możemy wybrać kolor jaki chcemy dla naszej ramy, pozwalając na inne opcje, takie jak mieszanie kolorów i przezroczystość tego samego.

Wyświetli nam się okienko do wyboru koloru w spersonalizowany sposób, możemy też wybierz kolory, które zapisaliśmy. Kiedy mamy wszystko gotowe, klikamy w porządku.

Zapisz obraz

Jak widać, obraz jest już w pożądanej ramce, teraz musimy tylko zapisać obraz. Aby to zrobić, musimy przejść do paska narzędzi i kliknąćPlik, pojawi się kilka opcji a my wybierzemy, gdzie jest napisane Zapisz jako.

Wybieramy, gdzie chcemy zapisać nasz plik i możemy wybrać format. Aby zakończyć, klikamy „Zapisz” i gotowe!! Twój obraz będzie gotowy z nową, błyszczącą ramką!

Na koniec chcielibyśmy wiedzieć ¿Interesuje Cię aplikacja Photoshop? Czy uważasz, że tworzenie ramek jest przydatne? Zostaw swoją opinię w komentarzach.