Skip to content

Jak używać telefonu komórkowego z systemem Android jako routera WiFi do udostępniania Internetu?

27 de luty de 2022

Internet stał się podstawą codziennego życia każdego z nas, dlatego gdy go nie mamy, możemy zwariować, może nie dlatego, że jesteśmy od niego uzależnieni, przynajmniej nie w 100%, ale dlatego, że niektórzy z nas pracować dzięki internetowi lub przez internet, dlatego ważne jest, aby Jesteśmy cały czas połączeni.

Niewiele firm i firm komunikuje się ze swoimi klientami za pośrednictwem sieci społecznościowych lub aplikacji, takich jak WhatsApp i ich transmisje, dlatego Internet jest ważny. Obecnie każdy telefon komórkowy może stać się routerem Wi-Fi, aby zapewnić dostęp do Internetu każdemu urządzeniu, które może połączyć się z tym sygnałem, w tym artykule chcę pokazać dokładnie, jak przekonwertować swój telefon na routerze wifi z kilkoma prostymi krokami, które skomentuję poniżej.

Jak zmienić telefon w router Wi-Fi

Musisz mieć eksplorator plików, jeśli go nie masz, możesz użyć Es File Explorer, który znajdziesz w sklepie Google, w Sklepie Play. Musisz również pobrać FQRouter2 z tego linku. Ponieważ jest to plik APK, będziesz musiał mieć aktywowane „Nieznane źródła”, które możesz znaleźć w Ustawienia> Bezpieczeństwo. Teraz będziesz musiał użyć eksploratora plików na telefonie komórkowym lub Eksploratora plików Es, aby przejść do folderu pobierania i znaleźć pobrany wcześniej FQRouter2.

Gdy aplikacja zostanie zainstalowana jak każda inna, wystarczy ją uruchomić, aby ją uruchomić.

Zmień dowolnego Androida w router Wifi

Po uruchomieniu aplikacji wystarczy nacisnąć przycisk z napisem „Pełna moc”. Zobaczysz, że pojawia się menu, w którym jest duża liczba opcji, tę, którą musisz wybrać, to Wzmacniacz Wi-Fi a następnie kliknij Ustawienia.

W tym miejscu musisz skonfigurować wszystko, aby działało poprawnie. „SSID” to nazwa sygnału, hasło oczywiście musi być kluczem, a „Save” to zapisanie konfiguracji. Gdy będziesz gotowy, wracasz do menu startowego i musisz przesunąć pasek w prawą stronę, aby aktywować aplikację i to wszystko. W ten sposób Twoje urządzenie z Androidem będzie działać jak router Wi-Fi w ciągu kilku minut i w dość prosty sposób można poprawić sygnał.

Telefon jako router łatwy i szybki

Dzisiaj dostęp do wifi to coś, co każdy powinien mieć a nawet wtedy nie wszyscy mają, to zwykle sprawia, że ​​ludzie szukają metod, aby mieć stałe połączenie Wi-Fi. Jedna z najczęstszych metod odbywa się za pomocą smartfona.

daj łatwy mobilny system Wi-Fi na Androida

użycie Smartfon jako router to miara z którego zwykle korzysta niewielu, jednak jest to bardzo niezawodny, wynika to zwykle z faktu, że obecne telefony komórkowe mają wszędzie sygnał, co pozwala na korzystanie z danych mobilnych. Korzystanie z danych mobilnych jest zwykle jednym z powodów używania telefonu komórkowego jako routera.

Jeden z najczęstszych sposobów na użyj telefonu komórkowego jako routera Odbywa się to poprzez ustawienia, gdy już tam jest, opcja kotwicy sieci jest wyszukiwana w opcji połączeń, którą można nawet skonfigurować za pomocą hasła. Korzystanie z tetheringu sieciowego jest czymś normalnym, jednak wielu woli wybierać alternatywy.

Jednym z nich jest aplikacja szeroko używana przez użytkowników, którą jest FQRouter2, która jest bardzo poszukiwana, ale nie można jej znaleźć w Sklepie Play, co oznacza, że ​​muszą pobierz go jako plik APK. To powoduje, że włączają opcję nieznanych źródeł.

Pobierając go, muszą go zainstalować i uruchomić, co pokaże szeroki zakres opcji, wśród których konfiguracja, gdy już tam muszą skonfigurować SSID, który jest nazwą połączenia a następnie ustaw hasło. Pozwala to ludziom na dostęp do usług routera.

Dzięki tego typu aplikacjom ludzie mogą mieć bezpieczny dostęp do Wi-Fi bez problemów, korzystanie z telefonów komórkowych do generowania Wi-Fi jest powszechne i szeroko stosowane w wszędzie bez większych komplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram