Skip to content

Jak ponownie uruchomić, twardy reset lub przywrócić ustawienia fabryczne routera z komputera?

21 de styczeń de 2022

Router, router (z angielskiego router) lub router to urządzenie, które umożliwia łączenie komputerów pracujących w ramach sieci. Jego funkcja: odpowiada za wyznacz trasę do przeznaczenia do każdego pakietu danych w sieci komputerowej

Chociaż wcześniej mogliśmy je znaleźć tylko w kilku domach, dziś praktycznie nie ma domu, w którym nie ma przynajmniej jeden router, ponieważ znamy małe urządzenia, które emitują światło i służą do przesyłania wokół nich sygnału internetowego.

Z wielu powodów te urządzenia, jak każde inne, mogą z czasem zacząć się psuć lub stać się wolniejsze. Powinniśmy znać kilka sztuczek, aby przywrócić je do normy. początkowa operacja.

Prawda jest taka, że ​​choć wielu czytelników prawdopodobnie korzysta z Internetu tylko dla rozrywki wtedy znajdą się tacy, którzy potrzebują tego niezbędnego narzędzia do pracy lub nauki.

A potem nie możemy sobie pozwolić na spędzenie z nim kilku dni. router nie działa tylko dlatego, że dostawca internetu nie ma pod ręką pracownika, który może przyjść i go zresetować, ponieważ nie wiemy, jak to zrobić.

W rzeczywistości wiele razy, gdy router zaczyna się psuć, musimy przywrócić go do normy. oryginalna konfiguracja że miał z fabryki, ponieważ w ten sposób poprawimy jego wydajność.

Ciekawostką jest to, że routery prawie zawsze prezentują ta sama metoda resetowania, i choć będziemy wyjaśniać przypadek firmy SMC, to praktycznie wszystkie są takie same.

Jakie są typy routerów, które istnieją?

routery mogą zapewnić łączność wewnątrz firm, między przedsiębiorstwami a Internetem oraz w ramach dostawców usług internetowych (ISP). Większe routery łączą dostawców usług internetowych, a urządzenia te są często nazywane routerami metro i mogą być używane w dużych sieciach korporacyjnych

Łączność w małych biurach i domach

Routery są używane w domach do łączenia się z usługami szerokopasmowymi, takimi jak IP przez kabel, ADSL lub światłowody. router używany w domu może umożliwić łączność z firmą za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej.

Chociaż funkcjonalnie podobne do routerów, komputery domowe używają translacji adresów sieciowych zamiast adresowania. Dzieje się tak, ponieważ zamiast podłączać lokalne komputery bezpośrednio do sieci dostawcy, router domowy powinien sprawić, że komputery lokalne będą wyglądały jak jeden komputer.

Resetowanie routera do ustawień fabrycznych

może być wiele powodów dla którego chcesz ponownie uruchomić router, niezależnie od tego, czy jest powolny, podejrzewasz, że kradnie Twój sygnał, czy po prostu dlatego, że wiesz, że w ten sposób będziesz mógł ponownie cieszyć się szybszym przeglądaniem.

Kiedy myślimy o zresetowaniu routera z fabryki, pierwszą rzeczą, którą musimy wiedzieć, są dwie metody równie funkcjonalny, aby to zrobić, jeden za pomocą oprogramowania, a drugi logicznie za pomocą sprzętu.

W żadnym przypadku nie chodzi o skomplikowane procedury, więc nawet jeśli nie jesteś ekspertem, podążaj za nami krok po kroku znajdziesz rozwiązania.

przez oprogramowanie

  • Aby ponownie uruchomić router programowy, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to wejść do jego konfiguracji, umieszczając prywatny adres IP routera, który zwykle pojawia się na urządzeniu w przeglądarce komputera
  • Wpisujemy hasło do sieci, którą sami skonfigurowaliśmy lub tej, która pochodzi z fabryki z routerem
  • W Konfiguracji przechodzimy do Narzędzia lub Narzędzia, a następnie do Narzędzia konfiguracyjne
  • Pojawią się wtedy trzy opcje, chociaż musimy pozostać w szczególności przy Restart router do ustawień fabrycznych i kliknąć Dalej lub Dalej
  • Następnie przejdziemy do ekranu, który zapyta nas, czy chcemy potwierdzić decyzję i musimy podać Zastosuj przycisk, a następnie na Tak
  • W tym czasie router automatycznie zrestartuje się, wracając do początkowej konfiguracji, dlatego powinien działać bezproblemowo.

włącz wyłącz ekran oczekiwania

przez sprzęt

  • Aby ponownie uruchomić router sprzętowy, musimy włączyć urządzenie i poczekać, aż uzyskamy dostęp do ekranu zaloguj się przez internet
  • W tym momencie wciskamy fizyczny przycisk Reset, który jest włączony przez co najmniej pięć sekund
  • Puszczamy przycisk Reset i czekamy na ponowne uruchomienie routera
  • Poruszamy się po ekranie logowania i wprowadzamy hasło, które router miał domyślnie, aby uzyskać dostęp do ekran zarządzania przez sieć urządzenia.

Po wykonaniu tych kroków wystarczy ponownie skonfigurować router, ponieważ widać, że możesz łatwo zrestartować router, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, a dzięki temu pozbędziesz się problemów i będziesz mieć router działa normalnie.

dołącz do naszego kanału telegram