Skip to content

Jak sprawdzić, czy warto kupić router do gier do przesyłania strumieniowego?

4 de marzec de 2022

Router do gier to urządzenie sieciowe, które, podobnie jak konwencjonalne routery, umożliwia łączenie sieci i zarządzanie ruchem w nich; w przeciwnym razie gra jest urządzeniem, które pozwala poprawić szybkość i dostępność sieci, oznacza to, że jest to znacznie potężniejszy router, który umożliwia odtwarzanie treści strumieniowych z dużą prędkością.

Różnice ma router do gier od ogólnego routera

Przede wszystkim najbardziej widoczną różnicą jest jego cena, konwencjonalny router kosztuje poniżej 100 USD, podczas gdy router do gier kosztuje około 500 USD; to z powodu wielu rozbudowane funkcje i funkcje które go oddzielają, czyniąc jedno lepszym od drugiego w różnych sytuacjach. Następnie najbardziej wyróżniające się różnice, które sprawią, że zdecydujesz się na zakup routera do gier.

Posiada standardy bezprzewodowe: Evolution Wifi 5 i Wifi 6

Obecnie najlepszym standardem internetowym jest 802.11ac (WiFi 5), jest najlepszy dla graczy, ponieważ ma mniejsze opóźnienia, lepszą stabilność i dobrą prędkość bez kabli; dlatego router lubi grymusisz mieć standardy bezprzewodowe takich jak WiFi 5. Jednak wdrażanie WiFi 6 jest już w toku.

Standard 802.11ax czy WiFi 6 zbliża się do poziomu Ethernetu, ponieważ posiada wiele ulepszeń, które pozwalają mu działać w pasmach od 2,4 do 5 Ghz, które zapewniają przepustowość do 9,6 Gb/s; co pozwala czterem urządzeniom jednocześnie wysyłać dane do pobrania z niezależne kanały przerywanektóry eliminuje opóźnienia i utratę pakietów, ponieważ nie trzeba czekać „kolej” na pobranie, co ma miejsce w konwencjonalnych routerach.

W związku z powyższym, jeśli masz WiFI 6, możesz zwiększyć liczbę kanałów do przesyłania i pobierania danych, osiągając do 8 niezależnych kanałów bez przerwy, co jest bardzo bliskie podłączenia do kabla Ethernet, możesz grać w Netflix bez przerwanie i bez względu na to, ile urządzeń jest podłączonych do sieci.

Zawiera wielozakresowe Wi-Fi 5 GHz

Routery do gier różnią się od zwykłych routerów, oferując: wyższa wydajność z dwie sieci na 5 GHz i jedna na 2,4 GHz, co pozwala przydzielić każdą z tych sieci do konkretnego sprzętu, na przykład sieć 5 GHz może być skierowana do odtwarzania treści Twojego Smart TV.

Powyższe, dzięki temu, że urządzenia są zaprojektowane do grania, dzięki czemu są w stanie lepiej identyfikować i zarządzać potrzebami każdego urządzenia podłączonego do sieci na to, czego wymagają. maksymalne połączenie w tej chwili mieć pierwszeństwo przed innymi, aby mogli korzystać z pełnej przepustowości; funkcja, której konwencjonalny router nie jest w stanie zapewnić, ponieważ rozdzielają zasoby równo dla wszystkich połączeń.

Które routery do gier są obecnie najlepsze na rynku?

Routery te stają się coraz bardziej popularne wraz ze wzrostem rynku produktów do gier, dzięki temu, że każdego dnia dodawanych jest coraz więcej gier wideo, które łapią graczy i muszą ulepszać swój sprzęt, aby stać się profesjonalistami. Produkcja gier wideo, takich jak The Legend of Zelda gracze potrzebują lepszego sprzętuw tym lepszy router, taki jak te opisane poniżej.

router bezprzewodowy

Router do gier Xiaomi AX3600

Od firmy telefonicznej Xiaomi, router AloT AX3600 to pierwszy router w tej marce, który obsługuje łączność WiFi 6 lub WiFi 802.11ax, zapewniając prędkość do 2976 Mb/s, dzięki obsłudze Procesor IPQ8071A 4-rdzeniowy A53 Qualcom 1GHz, wraz z kartą RAM 512 MB pozwalającą na udostępnienie pasm 2,4 GHz i 5 GHz, z czego dwie anteny będą miały pierwszą, a pozostałe cztery anteny z drugim pasmem oraz dodatkową antenę dla loT.

Transfery są do 2402 Mb/s na twoims Pasma 5 GHz i 574 Mb/s dla pasma 2,4 GHz.Z drugiej strony współdzieli protokół szyfrowania WPA3, aby routery były bezpieczniejsze przed cyberatakami i chronić dane przed złośliwymi osobami, które chcą ukraść informacje.

Tenda AC10 Jeden router do gier

Ze swojej strony lider w routerze Tenda, wytycza drogę dla routerów z modelem AC10, który oferuje podwójne pasmo z 802.11ac (WiFi 5) Wave 2.0, procesor 1 GHz i 128 DDR3, który zapewnia od 2,4 GHz do 5 GHz w czterech antenach, z prędkość do 867Mbps w każdym, które łącznie oferują przepustowość do 1167 Mb/s.

Ten router zapewnia wysoką wydajność przesyłania strumieniowego treści dzięki silnemu podwójnemu sygnałowi, możliwości przetwarzania danych i eleganckiemu wzornictwu, które wzmocni twoją domową sieć internetowąbiura lub firmy, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać swój Internet.

Aspekty do rozważenia przy zmianie ogólnego routera na router do gier

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę potrzeby użytkownika, ponieważ nie trzeba inwestować w router do gier, aby mieć lepszy ping do gier wideo, czasami nie jest to obowiązkowe, możesz nadal mieć dobrą wydajność z ogólnym router, tylko musisz wiedzieć, jak poprawić ping za pomocą sztuczek.

Procesor i pamięć RAM routera do gier

Routery do gier zawierają pamięć RAM o wielkości ponad 512 MB do jednoczesnego zarządzania numerami użytkowników bez problemów związanych z pracą zmianową; podczas gdy jego procesor pracuje ponad 1,8 GHz, aby zmniejszyć szczytowe pingi i osiągnąć większą płynność sieci.

biały router

Antena i zasięg routera do gier

Jeśli to możliwe, powinien mieć co najmniej 3 anteny z 5 pasmem częstotliwości WiFi, co jest zalecane przez klasę AC1900; natomiast w przypadku WiFi 6 potrzebne są co najmniej dwie anteny dla każdego pasma częstotliwości i obsługa szerokości kanału 160 MHz, co zaleca anteny klasy AX3000.

dołącz do naszego kanału telegram