Skip to content

Jak sprawdzić, czy moje WiFi zostało skradzione z routera VTR?

16 de maj de 2022

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma w domu router, który emituje sygnał Wi-Fi, aby wszystkie urządzenia mobilne były podłączone, a prawda jest taka, że ​​nie trzeba być zbyt ekspertem w tej dziedzinie, aby cieszyć się tą ogromną przewagą nad połączeniami o zwykłej taryfie. . Routery VTR są jednymi z najbardziej znanych na świecie i Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, że Twój internetowy VTR jest znacznie wolniejszy niż powinien, ktoś może zawiesić się w Twojej sieci.

Rzeczywiście, możesz przeprowadzić test prędkości, aby sprawdzić, czy twój router działa tak, jak powinien, chociaż masz również możliwość sprawdzenia, za pośrednictwem określonej aplikacji, czy ktoś inny się z nim łączy, aby mógł kraść usługę że płacisz. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to domyślne klucze przychodzące w sieciach Wi-Fi VTR (Arris) to zwykle klucze RUT osoby, która je wynajmujewięc jeśli tego nie zmienimy, każdy sąsiad może łatwo odkryć hasło i wejść do sieci.

Pierwszą rzeczą do powiedzenia, zanim przejdziemy do szczegółów, jest to, że zalecamy sprawdzanie od czasu do czasu, czy masz intruza w swojej sieci WiFi, biorąc pod uwagę, że tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że nikt nie korzysta z usługi, za którą płacisz tylko Ty. Poza tym, w szczególności w tym artykule przedstawimy Ci dane, które musisz o tym wiedzieć, kiedy mówimy konkretnie o routerach VTR, więc przejdźmy do tego trochę.

Jak się dowiedzieć, kto łączy się z moją siecią WIFI?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli chcesz wiedzieć, czy ktoś jest podłączony do routera VTR, to sprawdzić ten link, stronę internetową, która została specjalnie dla niego przygotowana. Zobaczysz tam listę urządzeń, które są podłączone do sieci WiFi naszego Internetu. Po wejściu do wspomnianego artykułu musisz przejść do opcji Wireles, Client List i sprawdź wszystkie aktywne sieci, ponieważ jest to jedyny sposób na uzyskanie wszystkich informacji na ich temat.

Na każdej z list sieci znajdziesz możliwość przejrzenia nazwy podłączonego urządzenia, a także adresu IP i MAC, więc musisz liczyć się z tym, że jeśli pojawi się podejrzany terminal, którego nie znasz, możesz zablokować Twój adres. Inną łatwą opcją jest zmiana hasła Wi-Fi na bezpieczniejsze, a my zawsze zalecamy używanie wielkich liter i symboli, aby inni nie mogli zbyt łatwo odgadnąć.

Jeśli nie masz dostępu do swojego routera, uzyskanie tych informacji jest znacznie bardziej skomplikowane, chociaż ponownie radzimy przejść do poprzedniego linku, który Ci pokazaliśmy, ponieważ tam uzyskasz dużą część informacji, którymi jesteś szukasz, więc nie przestawaj analizować tego pytania. W każdym razie w tym sensie będziesz musiał zadzwonić pod numer +56 600 800 9000 lub posiadasz zarejestrowane konto VTR, na którym możesz poprosić o pomoc na czacie systemowym. Jeśli chodzi o cokolwiek innego, nie wahaj się zostawić nam komentarzy na ten temat.

Czy znalazłeś intruza podłączonego do routera VTR za pomocą tego kroku?

dołącz do naszego kanału telegram