Skip to content

Jak używać swojego awatara do komentowania na Facebooku? – Łatwe tworzenie i użytkowanie

18 de Listopad de 2021

Facebook, będąc jednym z najczęściej używanych portali społecznościowych na świecie, ma kilka narzędzi, a wśród nich mamy takie, które pozwala stworzyć własnego awatara, powiedział awatar ty możesz go używać do komunikowania się ze znajomymi i rodziną, a jeśli już stworzyłeś swój i chcesz go użyć do komentowania aplikacji, tutaj powiemy Ci, jak możesz to zrobić.

W jaki sposób możesz stworzyć swojego awatara na Facebooku?

Aby skomentować publikację ze swoim awatarem, musisz najpierw ją stworzyć, a tutaj powiemy Ci, jak to zrobić, ale najpierw zalecamy zweryfikuj, czy aplikacja Facebook jest aktualny w najnowszej wersji, zarówno na Androida, jak i iOS.

A sprawdzenie, czy ta aplikacja ma najnowszą wersję, jest bardzo proste, wystarczy przejść do Sklepu Play i wyszukać Facebooka, to w przypadku telefonów z systemem operacyjnym Android, w sklepie należy kliknąć przycisk aktualizacji, jeśli nie ta opcja wychodzi oznacza, że ​​aplikacja Facebook jest już w najnowszej wersji, a w przypadku telefonów z systemem operacyjnym iOS jest to ta sama procedura, ale trzeba jej szukać w oficjalnym App Store.

Za pomocą urządzenia z systemem Android lub iPhone’a

Następnie zostawimy Ci kroki, które musisz wykonać, aby utworzyć swój awatar z telefonu z Androidem lub iPhone’a.

Przejdź do aplikacji Facebook na swoim telefonie komórkowym i kliknij ją, aby ją otworzyć. Tam zlokalizuj dowolną publikację i udawaj, że coś komentujesz, bez względu na to, jaka to publikacja, nawet możesz użyć swojego posta.

Gdy znajdziesz się w oknie, w którym możesz zobaczyć komentarze, które ma publikacja, tuż pod linią, w której możesz wpisać swój komentarz, zobaczysz opcję dodania GIF-a, musisz kliknąć obok uśmiechniętej twarzy aby móc stworzyć swój awatar. Kliknięcie tej opcji automatycznie otworzy nowe okno, w którym możesz rozpocząć tworzenie swojego awatara.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby stworzyć swój awatar, jest wybranie koloru skóry, istnieje kilka opcji, które możesz zobaczyć, po prostu idź w górę lub w dół, aż znajdziesz tę, którą chcesz. Po wybraniu odcienia skóry awatar możesz skonfigurować według własnych upodobań, czyli musisz dodać między innymi kolor włosów, fryzurę, ubrania. Możesz przeglądać różne sekcje, aż Twój awatar będzie wyglądał bardzo podobnie do Ciebie.

aktywuj awatar
Należy zauważyć, że proces tworzenia awatara jest czasami nieco skomplikowany, ponieważ nie jesteśmy do końca pewni, czy wygląda on jak my, jednak czy chcesz mieć przewodnik lub referencję możesz kliknąć ikonę lustra aby przednia kamera Twojego telefonu była aktywna i w ten sposób widzisz siebie, a tym samym tworzenie jest znacznie łatwiejsze.

Pod koniec tworzenia kliknij przycisk OK lub sprawdź, a następnie pojawi się ekran, na którym będziesz mógł zobaczyć awatar, który właśnie utworzyłeśNa koniec wystarczy kliknąć gotową opcję. Możesz jednak teraz używać swojego awatara do komentowania dowolnej publikacji, a jeśli z jakiegoś powodu chcesz coś zmienić w awatarze, możesz go edytować w dowolnym momencie.

Jak aktywować swój awatar do wykorzystania w komentarzach?

Tworząc swojego awatara, bądź pojawia się automatycznie, aby go wysłać, bez konieczności aktywacji czegokolwiek, możesz wysłać go w komentarzu lub na prywatnym czacie, możesz również umieścić go jako zdjęcie profilowe, jeśli chcesz.

Co musisz zrobić, aby odpowiedzieć lub skomentować post na Facebooku za pomocą awatara?

Jeśli chcesz skomentować zdjęcie, film lub dowolną publikację i chcesz użyć do tego swojego awatara, jest to bardzo proste, wystarczy przejść do sekcji komentarzy a tuż pod paskiem, na którym możesz pisać, zobaczysz opcje takie jak wysłanie GIF-a, tutaj musisz kliknąć na twarz naklejki, a wtedy zobaczysz swojego awatara z różnymi emocjami, czy to brawo, zakochany, między innymi , po prostu wybierz jedną z Twoich preferencji .

niestandardowe awatary na Facebooku

Dlaczego twój awatar nie wyświetla się w komentarzach i co zrobić, aby to naprawić?

Jeśli z jakiegoś powodu zamierzasz skomentować publikację swoim awatarem, ale ona się nie pojawia, może to wynikać z różnych przyczyn, ale nie martw się, tutaj pomożemy Ci go rozwiązać.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, to opróżnij lub wyczyść pamięć podręczną aplikacji, ponieważ często jest pełna, a my jej nie zauważamy i może to być powodem, dla którego awatar się nie pojawia. Aby usunąć pamięć podręczną wystarczy przejść do ustawień, następnie w aplikacjach wybrać Facebooka i na koniec opróżnić pamięć podręczną.
  • Kolejny powód, dla którego twój awatar się nie pojawia, może być z powodu połączenia internetowego masz, możesz spróbować ponownie uruchomić telefon komórkowy, aby ponownie załadować wszystko.
  • Możesz również zaktualizować oprogramowanie swojego urządzenia i w tym celu wystarczy przejść do ustawień telefonu, a następnie w aktualizacji oprogramowania i tam rozpocznie się pobieranie, jeśli jest dostępna aktualizacja.
  • Jak wspomnieliśmy na początku postu, musisz upewnić się, że aplikacja Facebook ma najnowszą wersję, ponieważ może to być kolejny powód, dla którego awatar się nie pojawia.
  • Wreszcie, jeśli spróbowałeś powyższego, a awatar nadal się nie pojawia, to odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację Z Facebooka.
  • Gotowe, dzięki niektórym z tych opcji pojawi się Twój awatar, dzięki czemu będziesz mógł komentować dowolną publikację.