Skip to content

Jak używać i podłączać kontroler PS4 do komputera, aby grać w systemie Windows lub Mac?

23 de luty de 2021

Wszystkie istniejące dziś sposoby dzielenia się zasobami są niesamowite, które wydają się nam tak różne i najwyraźniej nie mają ze sobą nic wspólnego. Dzieje się tak w przypadku podłączenia kontrolera konsoli do gier do naszego komputera lub telefonu z Androidem. W następnym artykule pokażemy Ci bardzo prosty sposób, abyś mógł użyj i podłącz kontroler PS4 do komputera, aby grać w systemie Windows lub Mac.

Jeśli tak to czytasz, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, używając tego samego pilota, którego używasz na Play Station 4 i grać w swoje ulubione gry wideo, nie wydając zbyt wiele. Wystarczy zrobić kilka małych konfiguracji i będziesz mieć go gotowego do użycia zarówno na konsoli do gier PS4, jak i na komputerze osobistym i nie ma znaczenia, czy tak jest Windows lub Mac.

Jak pamiętacie, w poprzednim samouczku pokazaliśmy wam bardzo prosty sposób grania na iOS poprzez podłączenie kontrolera PS4 lub Xbox One bez instalowania czegokolwiek. . Ale teraz zobaczymy, jakie kroki musisz podjąć użyj i podłącz kontroler PS4 do komputera, aby grać w systemie Windows lub Mac.

Jak używać i podłączać kontroler PS4 do komputera, aby grać w systemie Windows lub Mac

Na początek pokażemy Jak używać i podłączać kontroler PS4 do komputera, aby grać w systemie Windows 10. Ale powinieneś wiedzieć, że podobnie jak w przypadku PS3, nie jest to tak proste, jak podłączenie go i granie, musisz wprowadzić pewne poprawki. Najpierw musimy podłączyć sterowanie do naszego komputera, możemy to zrobić przez kabel USB lub Bluetooth.

Kiedy wykonujesz tę operację Windows wyemituje sygnał dźwiękowy wskazujący, że rozpoznał urządzenie, a na ekranie pojawi się powiadomienie. W nim zostaniesz poinformowany, że system Windows go skonfiguruje, a następnie pokaże, że został już skonfigurowany. Teraz kliknij tę opcję, aby przejść do okna konfiguracji urządzenia.

W nim możesz zobaczyć opcję Bezużyteczny Controller, oznacza to, że masz już podłączony, ale teraz musisz dokonać pewnych korekt w konfiguracji, aby jego przyciski były zmapowane. Aby to zrobić, użyjemy funkcji Steam, która w jakiś sposób kompensuje funkcje systemu Windows.

Aby wykonać tę operację, naciśniemy ikonę znajdującą się w prawej górnej części, aby otworzyć interfejs Steam Big Picture. Teraz musisz przejść do sekcji Ustawienia, znajdziesz ją u góry ekranu. Z ikoną w kształcie nakrętki, w sekcji Remote należy wybrać opcję Remote Settings.

Znajdziesz kilka opcji, ale musisz wybrać i zaznaczyć pole konfiguracji kontrolera PS4 iw ten sposób Steam rozpozna kontroler i mapuje automatycznie. Po wykonaniu tej czynności pojawi się okienko z opcją Zarejestruj kontroler, która pozwala zarejestrować pilota na swoim koncie, aby nie utracić konfiguracji, teraz wybierasz opcję Zarejestruj się na tym koncie.

Teraz ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić przed użyciem pilota na komputerze z systemem Windows, jest Dostosuj pilota. Tutaj możesz aktywować wibracje, dostosować jasność lub nasycenie itp. Po zakończeniu dostosowywania należy kliknąć opcję Wyślij.

Jak używać i podłączać kontroler PS4 do komputera, aby grać na komputerze Mac

W przeciwieństwie do tego, w co wielu ludzi wierzy, kontrolery PS4 są w pełni kompatybilne z Mac OS X i nie ma potrzeby instalowania sterownika. Najprostszy sposób podłącz kontroler PS4 do komputera Mac, przechodzi przez kabel USB i natychmiast go rozpozna. W ten sposób upewnimy się również, że nie stracimy parowania z naszą konsolą PS4.

podłącz kontroler gier

Ale jeśli chcemy połącz nas przez bluetooth Musimy wykonać następujące czynności, na naszym Macu otwieramy preferencje Bluetooth. Na pilocie naciśniemy jednocześnie i bez zwalniania przycisku Przyciski PS i Udostępnij, aż kontrolka zacznie migać. Czekamy na pojawienie się kontrolera na ekranie, wybieramy komendę i klikamy Uruchom, w ten sposób komenda będzie gotowa do użycia.

dołącz do naszego kanału telegram