Skip to content

Jak używać Dropbox jako serwera lub hostingu do hostowania mojej witryny lub strony internetowej — Dropbox jako usługa

28 de kwiecień de 2023

Jest znany jako platforma magazynowa w chmurze najczęściej używanej przez użytkowników. Jednak wielu nie zna wszystkich funkcji, które może wykonywać, takich jak używanie Dropbox jako serwera.

To znaczy że możesz go użyć do hostowania strony internetowej bezpośrednio, ale jest w HTML. Nie zaleca się, aby dotyczyło to bardziej złożonych stron. Wyjaśniamy, jakie kroki należy wykonać.

Samouczek dotyczący używania Dropbox jako serwera WWW

Jest to procedura, którą musisz wykonać krok po kroku, aby móc z tego korzystać serwer pamięci masowejlub w chmurze, aby zapisać swoją stronę internetową.

Krok 1: Tworzenie strony internetowej

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to stwórz swój portal, jeśli jeszcze go nie utworzyłeś, na lokalnym dysku twardym. To niezwykle ważny krok, pomimo tego, że jest to serwer podstawowy.

Mając to stworzone, musisz zachowaj folder który jest tworzony dla następnego kroku.

Krok 2: Synchronizuj z Dropbox

Następnie, aby używać Dropbox jako serwera, musisz uzyskać dostęp do swojego konta (jeśli go nie utworzyłeś, możesz dowiedzieć się, jak to zrobić tutaj). Prześlij folder witryny do folderu nazwy „Publiczny po utworzeniu strony. Musisz dołączyć go do folderu Dropbox.

Należy zauważyć, że jeśli utworzyłeś swojego użytkownika po dacie października 2012, nie będziesz mieć dostępnego folderu. Możesz go jednak włączyć tutaj.

Krok 3: przejrzyj stronę

teraz musisz Przejdź do Dropbox>Publiczny gdzie należy szukać folderu odpowiadającego temu z utworzonej witryny.

Dalej musisz kliknij dowolny plik HTML prawym przyciskiem myszy. Musisz wybrać ten, który chcesz wyświetlić online, i wybrać opcję z napisem „skopiuj link publiczny”.

W ten sposób możesz używać Dropbox jako serwera, ponieważ po wstawieniu tego linku w pasku przeglądarki pojawi się strona internetowa. Po skonfigurowaniu tego możesz wysłać stronę do osób, które chcesz ją zobaczyć.

Witryna hosta Dropbox

Jeśli chcesz używać Dropbox jako serwera, ale link na Twojej stronie jest za długi, Zalecamy korzystanie ze skracacza linków.. Istnieje mnóstwo opcji, których możesz użyć w Internecie.

Możesz także udostępnić go w znacznie większym stopniu zarządzalny i dostępnyi dla ludzi.

Wierz lub nie, ale dzięki temu serwerowi do przechowywania w chmurze możesz bez problemu przechowywać swoją witrynę. Wykonując te proste czynności, będziesz mógł szybko i skutecznie używać Dropbox jako serwera WWW bez żadnych komplikacji.

Zalety korzystania z Dropbox

Dropbox jest usługa przechowywania w chmurze bardzo popularny, a jego zastosowanie zostało rozszerzone na wiele domów i firm, dzięki swoim unikalnym właściwościom oferuje swoim użytkownikom szereg korzyści, między innymi:

  • Jest łatwy w użyciuPosiadając dostęp do internetu i komputera, dostęp do konta może mieć każdy. W przypadku robienia tego z urządzenia, pobierz aplikację i to wszystko, możesz zacząć z niej korzystać.
  • Zawsze będziesz mieć dostęp do plików z dowolnego miejsca, jeśli zainstalujesz aplikację na innym urządzeniu lub uzyskasz dostęp do strony internetowej, dzięki czemu będziesz mógł edytować i pracować nad plikami.
  • Dodanie lub przesłanie dokumentu do tej aplikacji jest proste. Jeśli jest używany z komputera, w którym wystarczy przeciągnąć dokument i upuścić go w folderze Dropbox, pliki zostaną teraz zapisane w bardzo prosty sposób.
  • Możliwe jest nadanie dostępu tylko niektórym użytkownikom z innych kont do plików, więc tylko za zgodą mogą je przeglądać i edytować, a także pobierać i udostępniać osobom trzecim.
  • To całkowicie za darmoi być może największą zaletą tego rodzaju pamięci masowej, a otrzymasz 2 GB przestrzeni dyskowej z możliwością jej rozszerzenia.

Wszystkie te zalety składają się na ten rodzaj przechowywania dobry wybór dla użytkownikówzwłaszcza tych, którzy muszą dzielić się dokumentami z innymi osobami, czy to w pracy, czy wśród członków rodziny.

Dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi jest to aplikacja na telefony komórkowe i komputery PC, która jest łatwa w użyciu, z zaletami, które przedstawia i możliwością płacenia, aby mieć jeszcze więcej korzyści w razie potrzeby. Dropbox to opcja do rozważenia.

dołącz do naszego kanału telegram