Skip to content

Jak uzyskać i uczynić pasek zadań przezroczystym w systemie Windows 7/8/10

4 de luty de 2021

Personalizacja to jeden z aspektów, który użytkownicy systemu operacyjnego Windows cenią najbardziej, jest szczególny, jeśli mówimy o pulpicie, menu Start i pasku zadań.

Naszą uwagę najbardziej przyciąga nadanie innego i osobistego charakteru niektórym atrybutom naszego pulpitu. I dlatego Cię nauczymy jak zdobyć i umieścić przezroczysty pasek zadań w systemie Windows 7/8/10.

Wprowadzono naprawdę dobre zmiany lub dostosowania, które w pewnym sensie pozwoliły wielu użytkownikom robić, co chcą dostosuj swój pulpit.

Tam, gdzie zamierzamy umieścić własne ikony, rozmiar koloru, a nawet zmienić kulę menu startowego, ale uczynienie paska zadań przezroczystym lub półprzezroczystym jest fenomenalną opcją.

Widocznie Windows Przez jakiś czas niechętnie pozwalał na poważne zmiany w swoim interfejsie, ale musiał to zrobić ze względu na modę, jaką oznaczała personalizacja. Pokazaliśmy już, w jaki sposób system Windows wprowadza te zmiany i jak można na przykład ukryć pasek zadań i cofnąć ten krok, czyli już nie ukrywać.

Jak uzyskać i uczynić pasek zadań przezroczystym w systemie Windows 7/8/10

Aby móc wykonać tę operację w systemie operacyjnym, możesz używać programów lub nie, ale wszystko będzie zależeć od tego, czy Twój system odpowie na powiedziane metamorfoza.

Możliwe, że jeśli o tym mowa, powstają pewne problemy Windows 10. W takich przypadkach lepiej będzie przywrócić poprzedni wygląd i ponownie wprowadzić zmiany.

W przypadku Windows 10 możesz uzyskać i umieścić przezroczysty pasek zadań w bardzo szybki i łatwy sposób, a także umieścić większe ikony. Musimy tylko aktywować lub dezaktywować tę funkcję iw tym celu będziemy postępować zgodnie z tymi prostymi krokami. Aby rozpocząć, nie przejdziemy do menu Start systemu Windows, a następnie klikniemy ten przycisk.

Kroki, aby uzyskać i uczynić pasek zadań przezroczystym w systemie Windows

Następnie wybierzemy opcję Konfiguracja i ta akcja przeniesie nas do jej okna, w którym wybierzemy Personalizacja. Pokaże nam dwa menu w swoim oknie i będziemy znajdować się po lewej stronie okna. I tutaj mamy zamiar wybrać opcję Kolory i teraz przejdziemy na prawą stronę.

Tutaj znajdziemy opcję, która pozwoli ci uczynić zarówno Start, pasek zadań, jak i centrum aktywności przezroczyste. Jeśli ta opcja jest aktywna, wyłącz ją i włącz ponownie. Spowoduje to zastosowanie właśnie wprowadzonych zmian. Po wyjściu z tego okna możesz sprawdzić, czy pasek zadań stał się przezroczysty.

Jest to zmiana, którą wielu użytkowników lubi wprowadzać, ponieważ zapewnia lepszy widok ich pulpitu dzięki ikonom, które wydają się unosić w tym obszarze. W systemie Windows 10 możemy użyć innej metody, aby pasek zadań był przezroczysty i poprzez rejestr systemowy Windows.

Ważne jest, aby zachować dużą ostrożność podczas obsługi w tym obszarze, ponieważ może to spowodować poważne niedogodności dla systemu. Z tego powodu zaleca się wykonanie kopii zapasowej, po wykonaniu tej czynności przechodzimy do następnego kroku, którym jest wpisanie następującego polecenia w polu wyszukiwania Windows Regedit i otwarcie rejestru systemu.

I podążamy następującą trasą: HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / currentVersion / Explorer / Advanced. W sekcji Zaawansowane należy kliknąć pusty obszar, a pojawi się w nim pole, wybierzemy Nowy.

Następnie Nowa wartość DWORD (32 bity) i nadamy jej następującą nazwę „UseOLEDTaskbarTransparency”, następnie musisz ustawić wartość 1 i na koniec kliknąć opcję OK, teraz uruchom ponownie komputer.

pasek zadań przezroczystości

Możemy również skorzystać z darmowe narzędzia które możemy pobrać z sieci i nie daje możliwości uczynienia paska zadań przezroczystym.

Jedną z takich aplikacji jest na przykład TranslucentTB lub możemy też mieć Classic Hell. Z każdym z nich możemy dostać i umieść przezroczysty pasek zadań w systemie Windows 7/8/10.

dołącz do naszego kanału telegram