Skip to content

Jak uzyskać dostęp i połączyć się z serwerem FTP, instalując FileZilla?

5 de maj de 2022

Z różnych powodów może się zdarzyć, że zajdzie taka potrzeba uzyskać dostęp do zdalnego serwera FTP FileZilla, a w takich przypadkach wygodnie jest wiedzieć, jak to zrobić, tracąc jak najmniej czasu. Prawda jest taka, że ​​możemy być zainteresowani wykonaniem tego krok po kroku, na przykład, jeśli chcemy założyć mały serwer w naszym domu lub jeśli chcemy uzyskać dostęp do plików na naszym komputerze z innego miejsca.

Bez względu na powód, dla którego chcesz wykonać ten samouczek, musisz wziąć pod uwagę, że w tych przypadkach będziesz potrzebować klienta, czyli specjalnie opracowany program, tak jak w przypadku FileZilla. Chociaż przewidujemy, że ten klient nie jest jedyny w swoim rodzaju, wyróżnia się tym, że ma kilka specjalnych funkcji, wśród których możemy wymienić między innymi fakt, że jest całkowicie darmowy, open source, łatwy w użyciu.

Po dokonaniu tego wyjaśnienia, poniżej chcemy pokazać kroki, które musisz wykonać, jeśli chcesz połącz się z serwerem FTP pobieranie i używanie FileZilla, ponieważ ta procedura jest jedną z najbardziej poszukiwanych przez wszystkich użytkowników.

Uzyskaj dostęp do serwera FTP za pomocą FileZilla

Cóż, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby połączyć się z serwerem dzięki FileZilla, jak mogłoby być inaczej, jest pobierz program na swój komputer na wypadek, gdybyś nie miał go wcześniej. W tym miejscu zalecamy, aby ze względów bezpieczeństwa zawsze próbować pobierać FileZilla z jej oficjalnej strony, ponieważ unikniesz możliwości, że jest to mistyfikacja, wersja, która nie działa, między innymi wirus.

Po pobraniu FileZilla musisz ustawić tak popularne szybkie połączenia z FileZilla. Te połączenia są najłatwiejsze do ustanowienia, chociaż oferują mniej możliwości dostosowania, kroki, które należy wykonać, aby połączyć się i korzystać z serwera FTP, są następujące:

 • Otworzyć Program FileZilla
 • U góry, pod wejściami, wypełnij pola informacyjne następny:
 1. Serwer: adres IP lub domena serwera FTP, z którym będziemy się łączyć.
 2. Nazwa użytkownika: użytkownik, z którym będziemy łączyć się z serwerem.
 3. Hasło: hasło użytkownika, z którym będziemy się łączyć.
 4. Port: jest to port, którego będziemy używać do nawiązania połączenia. Po zakończeniu dodawania powyższych informacji, Kliknij przycisk Szybkie połączenie i zostaniesz automatycznie połączony z serwerem.

Połączenia niestandardowe z FileZilla

Jak widać, poprzednia metoda jest naprawdę prosta, chociaż ma problem polegający na tym, że nie pozwala nam na wykonanie większych czynności związanych z konfiguracją połączeń, więc jeśli chcesz, aby tak było, powinieneś postawić na niestandardowe połączenia FileZilla :

 • Otworzyć Program FileZilla.
 • Na szczycie, otwórz menu Plik.
 • wewnątrz tego przejdź do Menedżera Witryny.
 • iść do Nowa strona, dodać nową witrynę i zostanie ona zapisana w systemie.
 • Aby to zrobić, będziesz musiał uzupełnij swoje informacje w wejściu, które zostanie wygenerowane automatycznie.
 • Później, w zakładce Ogólnemusisz podać te dane:
 1. Serwer: adres IP lub domena serwera FTP, z którym będziemy się łączyć.
 2. Port: port, którego będziemy używać do nawiązania połączenia.
 3. Typ serwera: FTP, SFTP lub inny.
 4. Tryb dostępu: pozwala nam skonfigurować, czy chcemy logować się jako goście, czy ze zdefiniowaną nazwą użytkownika i hasłem.

użytkownik wskazuje kursorem opcję wgrania pliku do filezilla

Po zakończeniu dodawania powyższych informacji będziesz w stanie: uzyskaj dostęp do serwera ftp za pomocą filezilla, a na karcie Zaawansowane możesz wprowadzić inne żądane zmiany. W nim masz możliwość modyfikowania zagadnień, takich jak:

 1. Domyślny katalog lokalny: folder na naszym komputerze, który będzie domyślnie otwierany.
 2. Domyślny katalog zdalny: folder zdalny, który będzie otwierany domyślnie podczas łączenia.

Teraz tak, po wykonaniu wszystkich poprzednich kroków będziesz mógł wysyłać pliki z jednego komputera na drugizdalnie sterować urządzeniem lub wykonywać innych zadań, które uznasz za odpowiednie w tym zakresie, takich jak zarządzanie hasłami na komputerach Mac, Windows lub Linux.