Skip to content
Mac

Jak utworzyć lub zmienić folder inteligentny na komputerze Mac Co to są foldery inteligentne?

3 de sierpień de 2021

Funkcja Smart Folder Finder na Macu przydaje się, aby automatycznie umieszczać rzeczy w folderze. Oszczędza to czas, zmniejsza ryzyko zgubienia przedmiotów i pomaga pracować wydajniej.

Jeśli jesteś ciekawy, co mogą robić te foldery inteligentne i jak je tworzyć, oto jak tworzyć i używać folderów Inteligentne na Macu.

Jak tworzyć inteligentne foldery na komputerze Mac?

  • Aby rozpocząć, otwórz Finder na naszym Macu.
  • Następnie kliknij Plik> Nowy inteligentny folder na pasku menu.
  • Gdy otworzy się okno Nowy inteligentny folder, wybierz, skąd będą pochodzić elementy w folderze.
  • Następnie kliknij znak plus po prawej stronie, aby dodać atrybuty dla inteligentny folder.

Folder według klasy

Pierwszy zestaw kryteriów, które widzisz, dotyczy „klasy”. W polu obok możesz wybrać typ z opcjami dla wniosku, dokumentu, folder, obraz i inne.

Załóżmy więc, że chcesz mieć specjalny folder dla wszystkich tworzonych prezentacji, ponieważ są one rozproszone w wielu folderach. Móc wybierz Klasa – Prezentacja.

Następnie za każdym razem, gdy tworzysz nową prezentację, niezależnie od tego, gdzie ją zapisujesz, możesz również uzyskać do niej dostęp z: nowy inteligentny folder, możesz utworzyć folder udostępniony.

Folder według daty

Jeśli nie chcesz używać „Klasy”, możesz kliknąć pole rozwijane, aby wyświetlić dodatkowe opcje. Zobaczysz, że możesz utworzyć inteligentny folder, używając dat takich jak Data ostatniego otwarcia, Data ostatniej modyfikacji lub Data utworzenia, możesz umieścić hasło do folderu.

Może to być wygodne dla szybkiego dostępu do Twoje najnowsze artykuły, na przykład. W przypadku tego typu folderu wybierz opcję Data ostatniego otwarcia. Powiedzmy, że chcesz, aby wszystkie elementy zostały otwarte dzień wcześniej, więc wybierz wczoraj z następnego pola rozwijanego.

Teraz każdego dnia zobaczysz elementy, które otworzyłeś wczoraj w swoim nowym inteligentnym folderze.

Folder według nazwy

Inną opcją dla folderu inteligentnego jest użycie nazwy. Więc gdy element zawiera, pasuje, zaczyna się i kończy lub cokolwiek wybierzesz, pojawi się w tym folderze.

Załóżmy na przykład, że chcesz, aby wszystkie elementy zawierające słowo Praca w dowolnym miejscu w nazwie trafiały do ​​folderu. Wybierz Imię w pierwsze rozwijane pole, zawiera w drugim, a następnie wpisz zadanie w polu tekstowym.

Za każdym razem, gdy element ma słowo, które wybierzesz w nazwie, zobaczysz go w swoim inteligentnym folderze.utwórz inteligentny folder mac

Folder według zawartości

Nazwy elementów mogą nie zawsze zawierać słowo lub frazę, które chcesz umieścić w folderze inteligentnym, ale zawartość zwykle zawiera. Dlatego mogłem wybrać treść zamiast.

Załóżmy na przykład, że chcesz, aby każdy element ze słowem Podatek trafił do Twojego inteligentnego folderu. Wybierz Zawartość z listy rozwijanej, a następnie wpisz Podatek w Zawiera pole tekstowe.

Teraz w każdej chwili mieć przedmiot Mając to słowo w treści, możesz uzyskać do niego dostęp z inteligentnego folderu oprócz lokalizacji, w której ją zapisałeś.

ten Inteligentne foldery na Macu mogą być bardzo pomocne. Możesz utworzyć folder na takie rzeczy, jak wszystkie zrzuty ekranu lub, jak wspomnieliśmy wcześniej, najnowsze elementy.

Jak korzystać z inteligentnych folderów na komputerze Mac

Tryb organizacji

Dla wielu osób jest to nieco trudne stale szukaj dokumentów i pliki, które są trzymane z pracy lub nauki, głównie dlatego, że nie pamiętają, gdzie były przechowywane.

Jednak za pomocą inteligentnych folderów ten problem znika, ponieważ osoby fizyczne muszą tylko je utworzyć i określić, jak powinny wyglądać przechowywane dane, aby nigdy więcej nie zgubić się w tej procedurze.

Jako środek bezpieczeństwa danych

Za pomocą tych foldery do przechowywania danych użytkownicy nie muszą się martwić, że ich dane osobowe zostaną skradzione lub ujawnione innym osobom.

Dzięki twojemu szczególnemu system szyfrowania danych wbudowane pliki dla plików w nich obecnych, ponieważ są one tylko wyświetlane, ale nie można ich kopiować ani przesyłać.

Wiesz już, jak korzystać z tej wspaniałej funkcji inteligentne przechowywanie który jest dostępny na sprzęcie komputerowym z systemami operacyjnymi firmy Apple.